Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
4. jún 2013

@bambula1307 , @jaja555 - babulky, super, ste zlaté, zajtra dám info, kam peniažky pošlete 😉.
@jaja555 - super, že ste sa ozvali, prosím, napíšte mi adresu do IP 😉

aduskatt
4. jún 2013

@sissmiss casom podoplnas🙂

jaja555
4. jún 2013

@mia1111 už som písala do IP 🙂

sissmiss
4. jún 2013

@aduskatt a uz mam aj zehlicku 😎 😎 😎
Aj 6farieb, aj podlozky pod tortu 😎 😎 😎
Este pozeram po perach, cokotransfere a teraz aj jedlom lepidle 😀

mia1111
4. jún 2013

@jaja555 - juuuuuj, ale nemám tam žiadnu správu od Vás 😕

karmenta
4. jún 2013

Mám několik dotazů k tvorbě dortů
1) at chladím sebevíc a pak potáhnu a vyhladím nikdy nemám dort hladký jak na fotkách, jsou tam vidět výběžky dortu. Krém mám máslový
2) druhý den se potah /smartflex/ od dortu (po nakrojení na talíři) odlepuje a jakoby se roztéká - proč?
3) je nějaká hmota se kterou se modeluje lépe složité tvary (např. květiny) která dřív vytvrdne?

Děkuji za odpovědi.

aduskatt
4. jún 2013

@karmenta co presne davas pod potah? lebo to, ze sa Ti topi pod kremom je maly podiel masla v kreme, podla mojich skusenosti

karmenta
4. jún 2013

@aduskatt dělám nejvíc tento krém. ----
3 pol. lžíce polohrubé mouky
400 ml mléka
1balíček van. cukru
- smícháme a uvaříme hustou kaši, necháme vychladnout a občas mícháme, aby se nevytvořil škraloup a hrudky

1 máslo
100g ml. cukru (dle vlastní chuti)

jaja555
4. jún 2013

@mia1111 ospravedlňujem sa, dala som tam o jednu jednotku menej. A prosím nevykaj mi 😉 🙂 😉

aduskatt
4. jún 2013

@karmenta a je to jasne🙂 musi byt vacsi podiel masla ako mlieka, takze aby Ti to netieklo, malo by byt v kreme aspon 400 g masla........takze radsej odober z kremu nejake tri lyzice a domixuj tam este cele maslo

jakelina
4. jún 2013

@karmenta tak to ti pod potahem dělá ten krém, musí být víc másla než pudinku nebo moučné kaše.

karmenta
4. jún 2013

@aduskatt aha.. a jaký krém děláš ty? at to zkusím s vyzkoušeným krémem, než budu kouzlit? dělala jsem i z vajíček, ale to se ted na léto bojím

aduskatt
4. jún 2013

@karmenta cistucke maslo a praskovy cukor, do toho lyzicu nutely.tymto obtriem lubovolne naplnenu tortu🙂

mia1111
4. jún 2013

@jaja555 - ahaaaa, tak aspoň vieme, kde je chyba, ja som sopliak 32 ročný 😀 , to nemôžem len tak tykať, keď viem, že ste Zdenkina mama 😉

lokalistin
4. jún 2013

@mamina1978 ach du scheisse sorry ale moja prva reakcia u nas v nedelu hucala sirena ale tak ona huci kedy tedy az teraz ma napadlo, ze ved mam za domom jazero ani neviem v akom je stave, no netavodim vam to tam najlepsie sediet doma ale tak dneska konecne pekne tak dufam, ze aj tak zostane a polepsi sa to tam u vas

karmenta
4. jún 2013

@aduskatt aha, děkuji 🙂 takže do dortu dát krém jak jsem zvyklá a obmazat tím co jsi psala 🙂 to je hotová alchymie to pečení dortů 😀

lamps
4. jún 2013

@jakelina Majka, ja mám pocit, že ľuďom na dobro šibe 😠

aduskatt
4. jún 2013

@karmenta presne tak🙂

jaja555
4. jún 2013

@mia1111 veď tu sme si všetky rovné ... 🙂 😉 🙂

bzucinka2
4. jún 2013

@karmenta ja idem v juli do Prahy 🙂

bzucinka2
4. jún 2013

@sissmiss ako si robila to more?

jenie123
4. jún 2013

@mia1111 skoda.. Už nestiham.. :( ja než som sa sem docitala, už je aj objednane.. Ale ak by sa ti niekto neozval, tak mysli na mňa, urcite ju zoberiem.. ;););)

bzucinka2
4. jún 2013

inak baby ako drzia tie torty ze mala a na tom velka, ale nie presne na stred, to sa nejako neprevrati ???

wera.g
4. jún 2013

@bambula1307 😀 som si aj myslela 😀 😀 nechcela by si tortičku na nedeľu? mám k vám do kuchyne na PSP jednu a chcela by som trošičku voľno, nechcelo by sa ti? 😅

mamina1978
4. jún 2013

Tak dievcata .........................................hlasim, ze o 19:22 sa pretrhla hradza, o ktorej som predtym pisala, najprv tam boli 2 trhliny na nej a tato ocakavana druha vlna ju strhla. Takze sa vsetko zaplavuje. Moj MM je niekde pri firme a ja trpnem doma s detmi ☹ ☹

sisix
4. jún 2013

@mamina1978 Och devce .... drzte se. Myslim na vas vsechny

bambula1307
4. jún 2013

@wera.g juj zlatko, ja odmietam pecenie, bo pri detvakoch sa mi nedaaa. tak vsetych posielam prec....
No a zase ja nemam take krasne torticky ako, ty ..mohli by byt sklamani. No a este k tomu teraz ta borelia co ma chytla. 😖..tak sa setrim 😀

aduskatt
4. jún 2013

@mamina1978 myslim na vas, drzte sa

pipka
4. jún 2013

@aduskatt daj mu fenistil, ale gel, ja som mojim deckam minuly rok fenistilom natierala a ani sme nevedeli ako a bolo po kiahnach 😉