Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bambula1307
5. jún 2013

@mia1111 ja som si teda zratala dve krajky a postovne 0,23 tak by to bolo 14,86333..po zaokruhleni 15 e 😀 😀 ..tak ti mozem poslat ..peniazky..mam dat do spravy..co? meno..ci nick? ci dake ine znamenie?

nika266
5. jún 2013

Mne aj Anibas pošleš na moju adresu diky

mia1111
5. jún 2013

TAKŽE idem poposielať do IP č.účtu. Viete, ktorá máte jednu, ktorá 2, ktorá 4krajky atd, tak prosím, vynásobte si to.
Za jeden pás krajky je to po zaokrúhlení 7,32€, kto má celú krajku, čiže tri pláty, nebudem ich samozrejme strihať,cena za celú krajku je 21,95€.

Poštovné - budem posielať DOPORUČENE 2.TRIEDOU, AK CHCE NIEKTO INAK, OZVITE SA:
1 pás krajky 1,25€
2-8 pásov - 1,45€ (to je môj hrubý odhad, dúfam, že pošta bude súhlasiť 😅 )
viac ako 9pásov - 2,05€

Poštovné si prosím zarátajte podľa počtu pásov a pripočítajte k sume za pásy krajky. Ak niektorá nevie, koľko si ich objednala, nech sa mi ozve, napíšem, ale nemusím písať rovno každej, však nie? 😅.
Č.účtu posielam každej do IP. Pri platbe prosím napíšte do poznámky svoj nick, prípadne ak platíte aj za kamarátku(y), tak napíšte všetky nicky, nech si to viem spárovať.

kika777
5. jún 2013

@mia1111 perfektneeee 🙂 uz sa velmi tesim

anibas
5. jún 2013

@mia1111 Andelička - ešte cenu za obálku bublinkovú ???? Asi hej !

mia1111
5. jún 2013

@anibas mojko, netušííííím, juj, nemám doma, ešte len pôjdem kúpiť.... ☹

nellynka
5. jún 2013

@mia1111 tak cakam na udaje 🙂 dakujem velmi pekne!!!!!!

lamps
5. jún 2013

@mia1111 si poklad, ja súhlasím, aby si poslala krajku pre @rapunzel ku mne, nejako sa spojíme a rozdelíme. Peniažky ti pošlem hneď 😅

nellynka
5. jún 2013

@pipka prosim ta mozes mi napisat z ktorej casti BA si? ked ti posle Mia krajky, tak by som poslala manzela pre nu, kedze mam maleho syna a s nim niekam ist, no katastrofa🙂 mozes aj do IP. Dakujem.

mia1111
5. jún 2013

volala mi pani z Prahy, úplne zlatá, že prepána, objenali sme si 20krajok a hmotu žiadnu 😀 😀 😀 😀 , že či viem, že na to treba aj hmotu 😀 , tak som ju ukľudnila, že väčšina už krajky doma máme, aj hmotu a oni majú len 500g balenie, tak v menšom kúpime aj u nás na SK 😀 . Dodanie trvá 3 dni a žiadnu colnú ani inú povinnosť nemáme. Ufffff 😀

mamcas
5. jún 2013

@bambula1307 Fiiiha, ja som si aj myslela, ze to bude mat zmysel 🙂 totiz raz sa mi to nechtiac podarilo a robila sa s tortickou veru lepsie. Tak asi naplnim dnes a zajtra potiahnem, mala by to byt zatvorena kniha tak som zvedava ako sa mi to podari. Dakujem za radu 🙂 Jaj a mozem este jednu otazocku? Mam wiltonku farbu chestnut a kniha ma byt tmavohneda, staci ked pridam kakao ked budem farbit? Na potahovku mam smartflex velvet.

ajka82
5. jún 2013

@sissmiss na coko je mantinel z krajky co je cez tortu na bielej s laliou 😉

ajka82
5. jún 2013

@mia1111 na poste chceli odomna 45centov za velku bublinkovu obalku, ak si to dobre pamatam 😅

ajka82
5. jún 2013

huraaa, dnes som vybavila vsetko co som mala, kontrola u dr. lebo starsia dostala hned po atb znova anginu, tak mladsia vyzerala v poriadku ale je pozit, dostala tiez lieky a ja som negat. 😵 este mi rovno porobia dalsie testy, lebo mam aj preukaz na pracu s potravinami(zvyk z byvalych praci) vysledky v piatok, ale vyzera ze bude vse ok 😉 a aj bieleho dzungara som zohnala v petrzalke posledneho, baby nezistili ze nam stary posiel 😵

mia1111
5. jún 2013

@ajka82 - akurát som pozerala ceny na stránke pošty, tak ceny sa pohybujú od 0,40-0,90€, podľa veľkosti, len či u nás na pošte budú, skôr možno v papierníctve 😅

Babulky, tak sa dohodneme, že pošlete nejakých 50centov za obálku, tie čo posielam osobitne, ak to bude stáť menej, výdavok pošlem v obálke spolu s krajkou. Babulky z Bratislavy, Vám to možno pošlem vo väčšej obálke, uvidím, ako to bude vyzerať, tak rátajte radšej tú drahšiu variantu, čiže každá o 10centov navyše asi 😅 . Môže to tak byť?

dm1
5. jún 2013

@mia1111 len som chcela k tomu baleniu 500g magic dekoru ze kludne si to mozete aj 2 kupit a bez problemov rozdelit lebo vo vnutri v kybliku su 2 sacky po 250g kazdy solo zabaleny. My sme tak u Pristelky uz vahu nachystali a dumali ako to navazime a otovime a hla tam 2 sacky 😀

mia1111
5. jún 2013

@dm1 - hmmm, to som nevedela, ale tak už to nejdem komplikovať 😅 , kto bude chcieť, si objedná tu na SK spolu s hmotou na poťahovanie. Len oni nemajú Magic Decor v Čechách, ale nejakú inú hmotu http://www.monacoint.com/eshop/node/35260

vendullka
5. jún 2013

@jakelina Dobrý vtip🙂

dm1
5. jún 2013

@mia1111 jaaj tak to je ina hmota to nepoznam

sissmiss
5. jún 2013

@ajka82 vdaka....krasne je to 🙂

pristela
5. jún 2013

@tinamk neviem ci nepisem uz neskoro , ale docitavam vas az ted 😕 traktor, pozrela som viacej postupov ako na pointu 😀 a nakoniec som to robila podla @jakelina traktora co mala Majka na torticke 😉 tu je jeden z postupov no ja som z tohto robila len kolesa🙂 http://www.aldoska.estranky.cz/fotoalbum/jak-na... ja mam v nom dve horalky narezane * puncovinu
@maya30 juj , no moj dom bol poschodovy , velikyy, mal 9kg

mia1111
5. jún 2013

@dm1 - no a inú tam nemajú, tak zato som hneď písala, že hmotu nech si baby objednajú u nás 😉

pristela
5. jún 2013

Holky prosim vas nemate foto inspiracky z netu postavicky starych ludi ? take ze babka dedkom 😕 😕 😕

cwilinge77
5. jún 2013

@mia1111 v papiernictve su 100 % lacnejsie obalky ako na pošte 😉 . Informacia s prvej ruky 😉

bambula1307
5. jún 2013

@mamcas joj tak ja si myslim, ze kludne mozes dat trocha kakaa, ja tiez farbim nahnedo len kakaom..len aj pouzivam mliecnu hmotu, kupovane zatial nemam odskusane... 😒

mia1111
5. jún 2013

@cwilinge77 - super, dík za info, ja vám babulky určo výdavok pošlem v obálke, len nerada by som bola, aby ste mi museli posielať na 2x, myslím, že je to zbytočné 😉

mia1111
5. jún 2013

TAAAAAAAAAAAAAAAK, č.účtu už by ste mali mať všetky, niektoré aj 2x, som odpovedala na prijatú poštu, tak ak som poslala 2x, zaplatiť stačí len raz 😅 😀 😀 😀 😀 . Ak som niekomu neposlala, tak sa mi ozvite, idem sa najeeeeeesť, bo som pri vás normálne že vyhladla 😀

cwilinge77
5. jún 2013

@mia1111 napapaj sa, zaslužiš si 🙂

bambula1307
5. jún 2013

@mia1111 xixi dobru chut 😀 😀 😀 ..sak sa nedivim pri tom pocitani, telefoovani a pisani ..by asi kazdej vytravilo a ty teraz aj za dvoch musis prijimat 😉 😀

vebinka25
5. jún 2013

@lokalistin Ok, ďakujem 🙂