• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

4. decembra 2016 
kocky pls o radu.Hlavne @evitkamalicka abo Alenka.Da sa do toho korpusu v pohode pouzit aj praskovy cukor?Mam omylom v spajzke par kg prasku a ziadne krystal.Mozno blba otazka ale ja som fakt vyklepanko z tej mojej rury
23. sep 2010 o 18:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@beruska2x -dekuji moc a jeste blba asi otazka cukr moucka nebo krupice??
23. sep 2010 o 19:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@skurinka ja davam krupici... :wink:
23. sep 2010 o 19:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
taaaaaaaak korpusky upecene a totaaaaaaaaaaaaaaaaalna spokojnost

korpus 20cm - 5 vajec -vyska 5 cm
korpus 25cm - 8 vajec -vyska 5 cm

neviem ci je to malo alebo dost ale ja som spokojna.Dala som ale trochen oleja

najspokojnejsia je Barca.Ked som kontrolovala druhy korpus tak len pocujem ,,mnam mnam mama mnam,,otocim sa a ona sa hostila uz 1.korpusom.................................................................
23. sep 2010 o 21:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bianca gratuluju k uspesne praci, ja budu az zitra pict :wink: a z male si nic nedelej, me do nej posledne Sima zapichnul celej prst a to jsem ho hnala..
23. sep 2010 o 21:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@beruska2x ona prave kolace ani zakusky vobec neje a teraz toto :grinning: ale aspon som sa zasmiala
23. sep 2010 o 21:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bianca on si toho taky vsimne jenom kdyz je to pro nekoho jinyho a nesmi se tomu nic stat :grinning:
23. sep 2010 o 21:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
babeny chcem sa spýtať, dnes som robila tortu pre bráška a teda aj chcem poďakovať za radu piecť iba na 150°, fakt žiaden kopec v strede, ale po vychladnutí asi 4 hod už boli kraje trošku vyššie :confused: mala som ju prekrojiť asi skôr,že ?
zajtra budem poťahovať a zdobiť, už sa teším :stuck_out_tongue_closed_eyes: a vďaka vopred za radu :wink:
23. sep 2010 o 21:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dada78 ja som tiez piekla na 150°C a som fakt spokojna.Ty vymazavas formu?Idem asi prekrojit aj ja :wink:
@beruska2x no asi tak.Akurat ja mam depku s torty pre malu lebo pred rokom som koli nej prerevala cely den :rolling_eyes:
23. sep 2010 o 21:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dada78 mozna jsi dala moc prasku do peciva..?

@bianca a proc prorvala??
23. sep 2010 o 21:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@beruska2x pretoze som si bola taka ista ze som potahovala priamo v den D a MMF ma totalne zradila a cela sa trhala.Neslo s nou nic robit.Cely den a vecer som stravila lepenim a aj tak to neslo tak miesto rodinnej oslavy a vlastne atmosfery som stala pri torte a rumazgala.
23. sep 2010 o 21:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no decka ma napadla dalsia tema na riesenie. ,, Kedy najlepsie prekrajovat a ako potom uskladnit do druheho dna? ,,
23. sep 2010 o 21:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bianca áno vymazala som a vysypala hrubou múkou,ale na zákusky používam papier na pečenie, asi sa to malo prekrojiť hneď ako vychladla, len keď bolo tak krásne som trávila doobedie s malým vonku :dizzy_face:
@beruska2x dala som iba tak 1/2 čaj.lyžičky tak asi to nebolo veľa, robila som otočné piškótové, čo sa do snehu pridávajú žĺtky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. sep 2010 o 21:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bianca no jo to tak byva... :grinning: :sweat_smile:

ja dort vecer upecu, rano prekrojim, naplnim a vecer potahnu a ozdobim...
23. sep 2010 o 21:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
decka ja som taka happpppppppyyyyyyyyyyyyyyy.Aj mini korpusik z nerezovej misky je krasnucky uzasnucky.....strasne som rada fakt strasne.Chodim na nich kukat neveriacky

@beruska2x na noc balis do folie alebo len do utierky?
23. sep 2010 o 22:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Holky, mám jeden dotaz. Zmiňovalo se tady, že při práci s marcipánovým těstem je dobré mít ruce a podložku potřené Cerou, aby se to nelepilo. Co to je Cera? Je to tuk? Jako u nás v CZ třeba Hera nebo Stella? Dá se namastit i tekutým olejem (např. slunečnicovým)?
Omlouvám se za asi blbý dotaz, pokud to tady už zaznělo, ale čtu vás jen chvilku a sbírám odvahu na potahoavný dort, tak proto se ptám....
23. sep 2010 o 22:01  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucisa cera je biely tuk.Hera i Stella su zlte.Musim zasominat co som kupovala ja :sweat_smile:
23. sep 2010 o 22:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucisa cera je 100% tuk u nas je to omega ale ja to na marcipan nepouzivam.. prislo by mi to moc mastny a divny :confused: nepodmatzavam ho nicim, kdyz ho dobre prohnetes, neni to treba.. valim na silikonovem valu...
23. sep 2010 o 22:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bianca aháá, tak to mě napadlo sádlo, to je taky bílé :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. sep 2010 o 22:04  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bianca nebalim ho do niceho, necham ho v pootevrene troube a pak naplneny v lednici chladim...
23. sep 2010 o 22:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@beruska2x jé díky, byla jsi rychlejší, tak já taky budu hňácat a uvidím, co z toho bude :wink:
23. sep 2010 o 22:05  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucisa juj sadlo neeeeeeeeeeeeee a presne presne Omega.I ked ja som v Ostrave kupila v pohode aj Ceru.
23. sep 2010 o 22:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucisa jamam sadlo jen se skvarkama :grinning: to by bylo jak od pejska s kocickou :grinning:
23. sep 2010 o 22:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucisa mozes to vrznut aj do robota a nechat pracovat hnet.haky alebo do dom.pekarny na program testo.Ja robim v pekarni a zajtra skusam robota
23. sep 2010 o 22:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bianca neboj, dělala jsem si srandu. Fakt jsi u nás sehnala Ceru? Jsem to v životě neviděla an ineslyšela, jen tady. Ale to je možná i tím, že jsem se o to nezajímala.
23. sep 2010 o 22:06  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@beruska2x skoda ze to tu neni jak na Facebooku.To bych ti hned dala za posldnu odpoved ..libi se mi to.. :grinning: :grinning: :grinning:
23. sep 2010 o 22:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucisa jj v pohode.Ked nemali tak som tajne nakukala pod alobal ze co to je bo ja som si to nepamatala ani po rokoch ako sa co vola :grinning: :grinning: :grinning:
23. sep 2010 o 22:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bianca zkusím nejdřív rúčo, jsem pak líná celého robota rozebírat a umývat (a taky nestíhám s malou). a pekárnu nemám, naši sice jo, ale vyzkouším to nejdříve ručně, jak to půjde, ohmatám si to, příp. ochutnám, nebo holky.....

Díky moc :wink:
23. sep 2010 o 22:08  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bianca dneska mi FB vubec nejde :confused: uz se holky tesim na zita na peceni, mam krasne ozdoby udelane, tesim se jak holky budou cumet :grinning:
23. sep 2010 o 22:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok