Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

halienka
5. jún 2013

@dm1 ďakujem ti moc, ja nech robím čokolvek s čokolády, tak každý druhý krát sa mi s ňou dačo poondi 😀 😀 A to som zatiaľ len jednohubky piškótové oblievavala alebo bábovku 😀 ale teraz idem prvýkrát tortu na objednávku a teda nerada by som to zrovna teraz pohnojiť 😀 idem si urobiť maličkú cvičnú tortičku, tak snáď potom naostro to bude ok 🙂

mimcak
5. jún 2013

@jachin Satenové z galantérky,alebo eshopoch,Upevňujú sa jedlím lepidlom,alebo ozdobným špendlíkom .Ja dávam jedlé lepidlo,no na svadobnu som dávala špendlík,ale upozornila som nato zakazníkou,aby dávali pozor.

jenie123
5. jún 2013

@dm1 dakujem uz som ho pozerala..

Kocky, este jedna vec.. chce vanilkovo-maslovu plnku.. aku robievate?

mimcak
5. jún 2013

@dm1 ale pečie aj čokoládové torty.

dm1
5. jún 2013

@jenie123 ja slahanu nad parou vajickovu

dm1
5. jún 2013

@mimcak tak mozno pecie na viac krat ktovie 😝

katkak23
5. jún 2013

@dm1 aha tak uz viem preco aj mne 😉

mimcak
5. jún 2013

@jenie123 fiha,tak už si len vybrať. Inak kabelka sa ti podarila super. Tak som zvedavá na svoju 😀 ,

mimcak
5. jún 2013

@dm1 hm,no to neviem.

dada2007
5. jún 2013

ahojte....idem dalej korpusovať...len pridávam foto..... muffinky práve odišli 😉

mia1111
5. jún 2013

@bambula1307 - prášok kúpiš, ja som kúpila na skúšku 100g balenie Magic decor, tu ho majú: http://toptorticka.sk/product.php?id_product=1307 a 500g balenie tam stojí 25€. Manžo bude ešte zírať, keď ozdobíš tortičku tou nádhernou krajkou, veď si zober, že stačí tortu potiahnuť, dať krajku a možno nejaký kvet alebo inú dekoráciu a tortu máš hotovú, ja sa strašne tešíííííííííííííííííííím 😵 😵 😵 .

halienka
5. jún 2013

@pristela ešte takéto 😀

benjik
5. jún 2013

@mamina1978 drž se! My tu máme taky záplavy,ale naštěstí voda už nestoupá.Přeji pevné nervy,je to děsné na psychiku 😒

pristela
5. jún 2013

@halienka jee, parada , dakujem aj ostatnym holkam dakujeem , ste mi moooc pomohli 😵 😵

jenie123
5. jún 2013

@dm1 a mozes mi napisat prosiiim recept? Teraz som pozerala na nejake..
@mimcak urcite sa podari..🙂))

muffinka8
5. jún 2013

Baby nemáte niečo na promócie, ale nie klasika knihu, alebo čiapku ... môže to byť aj obyč. všeobecná torta ktorá by sa hodila na promócie pre dievča.

dm1
5. jún 2013

@jenie123 vyslahat vajicka cele s krystalovym a vanilkovym cukrom nad parou do zhustnutia cca. 30-45 min. nechat vychladnut a zaslahat do vyslahaneho masla a nakoniec pridavam tak polovicu vanilkoveho sluku - vnutro. Na jedno vajicko davam 40g cukru krystal a celkovo 1-2 vanilk.cukre podla toho z kolkych robim. a 75g masla na 1 vajicko

mamcas
5. jún 2013

@bambula1307 No vyskusala by som veru, co z toho vznikne, je to aspon bez chemie. Teda co je ten glukopur a kde sa to da kupit? Hned ma svrbia ruky ako by som to vyskusala 🙂 Mne uz nechuti totiz ani K2 a tu som milovala.

pipka
5. jún 2013

@mimcak ja by som dala strieborny papier...ten je neutralny a hodi sa ku kazdej farbe 😉 alebo potom taky jemne zelenkavy 😉

jenie123
5. jún 2013

@dm1 dakujem moc.. si zlata.. 🙂

ajka82
5. jún 2013

@muffinka8 a aku skolu konci, vies?

mysiatkoo
5. jún 2013

@mia1111 necitala som vsetko - volako nic nestiham po narocnom vikende (zjavne starnem)... ale nejaku zlavu pri tom neobvyklom mnozstve neponukli? peniazky poslem vecer 😉

muffinka8
5. jún 2013

@ajka82 neviem 😀

ajka82
5. jún 2013

@muffinka8 😝 tak ja len sa pytam, mozno by bolo fajn, podla toho co studovala...ja som podla toho aj bratovi robila, lebo som nechcela klasiku 😅

ajka82
5. jún 2013

@mysiatkoo neponukli, lebo uz ta cena ked sa objednavalo bola so zlavou...

mia1111
5. jún 2013

@mysiatkoo - skúšala som zľavu pýtať, aj mailom, aj 2x po telefóne, ale pani mi zľavu vraj nemôže dať, lebo už máme 25%zľavu, tak mi to bolo ľúto, ale každopádne je to najlepšia cena, čo som pozerala, tie krajky sa pohybujú okolo 680KČ, takže toto majú naozaj super cenu, týmto ďakujem @maya30, že ten e-shop našla 😉

luciahromadkova
5. jún 2013

@muffinka8 toto mam ulozene a este mrkni tu https://www.google.sk/search?hl=sk&site=imghp&t...
snad si nieco vyberies

nika222
5. jún 2013

Babulky pridavam moje posledne a idem zase pokracovat v pripravach na vikend 🙂
@mia1111 evrace odisli, a opovaz mi poslat nejaky rozdiel v obalke 😉
@mamina1978 no ako to prezivate s tou vodou? dufam ze uz klesa.. u nas v ba uz musia evakuovat nejake ulice v petrzke, bufet propeler je zatopeny, devin odrezany, a nejaka banka blízko šafka v centre skladá vrecia pred budovu ... no a sbskari musia strazit hlinikove zabrany lebo neprispôsobiví občania po nich poškulujúúú.. to je uz fakt sila... No snad to bude zajtra už klesat...

lenuliatko
5. jún 2013

Ahojte žienky, určite ste tu o tom písali, ale nemám šancu to celé prejsť... Chcem piecť tortu na krstiny v podobe vankúšika. Určite viete, čo myslím, prejdené radielkom, s gombíkmi. Chcem sa spýtať, z akej hmoty sa to najlepšie robí, aby tie "zárezy" držali tvar a akú hrubú tú poťahovku treba, aby sa v pohode dali vtlačiť dierky na gombíky a neprederavilo sa to. Ja som doteraz robila len s marschmallows, ale tá hmota mi príde taká, že keď tam otlačím koľajničky radielkom a urobím dierky na gombíky, tak to nebude držať tvar, že sa to viac-menej vyrovná, hm? Ďakujem 🙂

lussy23
5. jún 2013

@dada2007 krásne
@nika222 krásnučké