Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ludkas31
5. jún 2013

ahojte babulky, chcela by som si kupit abecedu, len neviem aku, poradite? aka je najlepsia - s ktorou nebudu pismenka strapate ale pekne rovne? som dnes pozera v obchode a neveda som si vybrat, maly klasicke plechove vykrajovacky, potom maly take na liste, a maly aj na silikonovej podlozke kdesa hmota natlaci a potom sa to vyberie -ta sa mi aj pacila, ale nebude sa mi to trhat ked to bude vyberat?

lussy23
5. jún 2013
lussy23
5. jún 2013

Baby nemát eniekto tortičku, kde je plno kvietkov? Ale takých jednoduchách - z formičky.

nika222
5. jún 2013

@ludkas31 no ak si začiatocník tak skôr plechove vykrajovačky ale nie vsetky písmenká su tam pekné, ak si uz zručnejsia tak hocjaka abeceda na lište. Mne sa robi s kazdou rovnako a mam asi tri alebo 4 doma...

anetka85
5. jún 2013

baby,neuveritelne sa mi podarila moja prva torrta 🙂 mamine som robila na 49.narodeniny..bola fakt prekvapena 🙂 aj vyzerala aj chutila vyborne ...mnamky 😅

ludkas31
5. jún 2013

@nika222 vdaka, no ja som zaciatocnik, jednu abecedu taku ozdobnu na liste mam doma, ale mam tie pismenka ked to vyberam take natiahnute a strapate - je to mala abeceda, to som dostala, ale chcela som velke pismena aby som mena mohla pisat alebo tak...dnes som to skusala teda a boli strasne tie pismenka...tak asi kupim tie plechove, nazaciatok
🙂

pralinka25
5. jún 2013

tak pridavam aj ja jednu vikendovu. ja teda zvladam fakt max jednu tyzdenne. teraz som zacala robit prvu svadobku 3 poschodovu a mam dost 😀 tie co ich zvladate tolko naraz ste zazracnice fakt klobuk dole

malo to byt akoze ferrari ale podla mna je to skor skodovka so znakom ferrari :D chceli totiz mensiu a tam sa mi zas tie proporcie nedali dodrzat lebo by bola kapota len suche cesto a vrch len plneny. takze ak som chcela kapotu naplnit raz a vrch 2 uz to bolo moc vysoke a nevyznelo to celkom ako nizky sportak. no ale neva. neprotestovali tak som rada 😀

cesto mramorak svetla verzia a vnutro kokosovo slahackovy krem s mandarinkami

ludkas31
5. jún 2013

@nika222 a mozem sa este opytat- aka hrubka tej hmoty by to mala byt? neviem ci to nemam moc hrube alebo naopak, tenke

pralinka25
5. jún 2013

@ludkas31 tu hmotu si musis vyvalkat uplne na tenucko nechat trosicku obschnut a potom to ide aj tou listou pekne. este s nou pobehaj chvilku po podlozke aby sa tie pismenka pekne vyrezali zacistili nebudu potom strapate a len vyklepnes tak sa ti ani nenatiahnu

nika222
5. jún 2013

@ludkas31 presne tak ako pise @pralinka25

alca123
5. jún 2013

dievcta prisla som sa podakovat za rady a zároven ukázat moj 1. prvý výtvor 🙂 Nie je to dokonalé ako vase výtvory ale moje zlatko sa náramne potesilo...hlavne zvieratkám 😀

ajka82
5. jún 2013

@mamina1978 dufam, ze ste ok 😉 u nas uz chcu zacat petrzalcanov stahovat, neviem kde byva tvoja mamina, ale drzim palce nech aj ona zvladne v pohode a nech to nikoho nezasiahne http://www.topky.sk/cl/100488/1351626/ONLINE-V-...

bambula1307
5. jún 2013

@mia1111 jeeej super som nevedela, ze aj male balenie maju 😀 ..dakujem, ved presne vyzera to s krajkou elegantnejsie 😀 😎 a iste sa nejaka prilezitost najde na pouzitie..ved to mame nadosmrti 😀 😉

mia1111
5. jún 2013

@bambula1307 určite sa príležitosť nájde a vpodstate bude menej robotky so zdobením, lebo krajku pripravíš vopred, nejaký ten kvietok tiež, tak tortu v jeden deň naplníš, potiahneš, nahodíš krajku a kvietok a máš to 😉 😀

bambula1307
5. jún 2013

@mamcas glukopur je glukoza, maju v lekarni..je to hroznovy cukor a..posobi to na elastickost..lepsie sa s tym robi potom ..ale zase netreba toho prilis vela, bo je to zase moc makke 😉
Ja mam teraz glukozvy sirup a ten davam do vsetkeho..do marcipanky..do cohohmoty..do fondanu..ked varim..no v cukrarni dost vyuzivana surovina.
http://www.cukrarskepomocky.sk/produkt/potahove...

pralinka25
5. jún 2013

@mia1111 poslem peniazky za krajku vecer cez muzov ucet mne to z mojho nejde

mia1111
5. jún 2013

@pralinka25 - jasné, bez problémov, krajky prídu tak do troch dní, tak pohodička 😉

mia1111
5. jún 2013

no babulky moje krajkové, idem vypnúť PC, na dnes stačilo 😉 , idem na vzduch, kým neprší 😉

sticker
5. jún 2013

Baby prosím vás potrebujem krém na vrch torty. Nechcú potiahnúť marcipánom, ale pozapichovať lupienky mandlí a možno nejaký kvet. Mohla by byť taká, že z mlieka, žĺtkov, hladkej múky, škorbu a cukru uvariť puding a vmiešať do zmäknutého masla? Alebo mám hľadať ďalej.... Ešte som našla v dvojke téme - mlieko, puding, čokoláda a maslo... Ďakujem

ludkas31
5. jún 2013

@pralinka25 vdaka, vyskusam..🙂

vendullka
5. jún 2013

@lussy23 Děkuji

pipka
5. jún 2013

@lussy23 ja mam ulozene taketo kvietkove

katkak23
5. jún 2013

@dm1 no spodok je 30cm hi lebo maju skoro 200ludi a tak aby aspon polka mala len som urobila mramorak z 12vajec a je teda riadne vysoky aj 4krat na prerezanie tak ho budem musiet okresat 😉 ale lepsie ako dopekat hihi

patrikmisko
5. jún 2013

dievčence pridávam moju víkendovú, fotené iba mobilom 🙂

pralinka25
5. jún 2013
patrikmisko
5. jún 2013

@pralinka25 dakujeeeem, fu, ved aj dala zabrať 😉 😀 😉

pralinka25
5. jún 2013

@patrikmisko sa necudujem je premakana

mizulienka
5. jún 2013

baby piekla som bohusov nastavovany korpus, pridala som muku, ale iba jednu cast, druhu som si oddelila, ze zamiesam az po pridani bielkov ale zabudla som 😕 😠
takze som oproti povodnemu receptu dala o nejakych 176g menej muky, myslite, ze cele zle? 😕 😕 😕

ajka82
5. jún 2013

@lussy23 musi byt vela roznych kvietkov?

sisix
5. jún 2013

Holky, mam dve mascapone. Co s nimi? Nejaky dobry recept? Krom dorty. Diky