Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
5. jún 2013

Ahojte dievcata,
dakujem vam vsetkym....... za tolko podpory........ ste zlatunke...... 😉
Tak u nas je to ,, momentalne´´ OK ,no asi nie nadlho ☹ ....... Ako som uz dnes skoro rano pisala, len jedna vyvysena cesta deli firmu od vody ,ale na stastie sa situacia aj pocas dna nezmenila. Mame asi velmi dobreho anjela strazneho ....... preto som sa odvazila navstivit MM , ktory bol dole vo firme celu noc. Este ze tam mame aj gauc pre deti, kde mohol aspon chvilku oddychnut, aj sprchu , co je pre monterov a robotnikov tam ma , aj kuchynku , tak mu naozaj nic nechyba. No len mne chyba 😢 ked som v takej situacii sama s detmi........
Dnes svietilo slnko a bolo velmi teplo, tak sme si mysleli, ze uz to mame za sebou, no v poobednajsich hodinach k nam prisli do firmy poziarnici aj policajti a spisovali, zapisnicu, ze kolko mame oleja v kureni, ci ine odpadove latky, mame tam 3 Gabelstappler , ze kolko maju paliva......... a potom z nich vyslo, ze este to vobec
nemame za sebou. Musime sa pripravit na dalsiu moznu zaplavu....... k tomu vsetkemu dnes v noci ma prist burka a nakritickejsie bude este z piatka na sobotu, kedy ma liat ako z krhle.......
a odhaduju az 90 litrov vody ma m2 !!! A ze nas k tomu este viac ohrozuje podzemna voda, a voda z potrubia ..... Tak sme este niekolko dolezitych firemnych veci dali do bezpecia, a cakameeeeee a dufame, aj koli nasim zvieratam ☹ ze sa ich predpovede nevyplnia. Deti maju skoly zavrete. Obchody , ktore su pri firme ako Takko, Rossmann , Lidl, Penny su tiez zavrete, az do odvolania, takze mame na celom okoli len jeden jediny obchod otvoreny Edeka u nas na kopci. Samozrejme je ako po vykradnuti, moc toho tam uz nemaju. A ked som dnes prechadzala cez mesto autom, vsetky domy a ochody maju dvere zabarikadovane vrecami s pieskom , pripada mi to ako v zlom sne !!!!! K tomu neustale hucia sireny, lietaju vrtulniky, vsade policajne a poziarnicke auta, aj zachranky, niektore z nich dokonca na pomoc prisli s spz z Mnichova !!!! A sice nam nehrozi v dome povoden, no napriek tomu sme dookola obklopeny povodnami a aj cele cesty a dialnie su zaplavene....... Spredu sa od nas nemame sancu niekam dostat, zaplavene su vsetky okolite miesta.....Altenufer, Niederalteich, Winzer , dialnica na Deggendorf A3 ........ iba cez kopec na druhu stranu obklukov niekolkych desiatok kilometrov sa mozeme v pripade potreby dostat odtialto von.
Dakujem za vsetky palceky , ktore nam drzite....... ste super Baby .........
Dufam, ze uz coskoro aj ja budem zase prispievat tortickami, a nie len takymito pochmurnymi prispevkami........

luciahromadkova
5. jún 2013

@mamina1978 zdenka myslime na vas a drzime vam vsetkym palce

pralinka25
5. jún 2013

@mamina1978 to znie fakt ako zo zleho katastrofickeho filmu ☹ drzte sa.

mysiatkoo
5. jún 2013

@mamina1978 good luck!

79zuzana
5. jún 2013

@mamina1978 myslim na vas velmi, budem sa za vas dnes modlit, nech to uz ustupi prec

mamina1978
5. jún 2013

@luciahromadkova @pralinka25 @mysiatkoo @79zuzana dakujeeeeem ...... 😔

ajka82
5. jún 2013

@lussy23 neviem sice ake postavick, ale bud ako hovoris, by som ich dala do strebu a okolo kvietky, ak chce nejake na stopke, tak mozu spomedzi nich byt zastrcene, ale na kvietkoch sa mi to moc nepozdava 😕

dada2007
5. jún 2013

@mamina1978 Zdeni držíme palce naďalej, myslíme na vás všetkých

lokalistin
5. jún 2013

@mamina1978 @pipka boze baby no hruza dneska bolo krasne,ale nejak som si to nemohla uzit,len som sa cely cas modlila ,aby uz tak zostalo,nech uz neprsi,nech to vsetko skonci ☹ ☹ ☹ ☹

jakelina
6. jún 2013

@mamina1978 tak co noc?? Myslím na vás. Tady zase prší, sluníčko nebylo vidět od neděle. Co se to s tím světem děje, nechápu. 😝

sisix
6. jún 2013

@mamina1978 Ahojky, myslim porad na vas, dzte se tam vseci.

ludkas31
6. jún 2013

@nika222
@pralinka25 tak zienky, vcera vecer som skusala tu abecedu podla vasich rad a myslim, ze je to uz sto krat lepsie, co poviete? myslim, ze uz by tie pismenka som mohla dat aj na tortu...🙂 vdaka Vam

nika222
6. jún 2013

@ludkas31 je to super, sikula 🙂

ludkas31
6. jún 2013

@nika222 dik, no nebolo to zlozite ked som vedela od vas ako na to..🙂

cwilinge77
6. jún 2013

potrebujem poradit, baby co mate airbush, poznate aj tento?Myslite ze bude dobry?

anibas
6. jún 2013

@mamina1978 Zdenka - veľa síl prajem !!!!!!!!!

katkak23
6. jún 2013

@ludkas31 joojo mojka nezachytila somt ie dobre rady ale mohla by si mi ich poskytnut 😀 mas ich kraaasne a zacistene dakujeeeem

ludkas31
6. jún 2013

@katkak23 tu hmotu si musis vyvalkat uplne na tenucko nechat trosicku obschnut a potom to ide aj tou listou pekne. este s nou pobehaj chvilku po podlozke aby sa tie pismenka pekne vyrezali zacistili nebudu potom strapate a len vyklepnes tak sa ti ani nenatiahnu

anitramv
6. jún 2013

@lussy23 jak už psala katren má to být náboj do flinty( patrona) 🙂

sisix
6. jún 2013

TAk holky, takto to vypada pod nama.Voda uz odpadla. http://www.vranenadvltavou.cz/index.php?id=1693... Nase dedina na je kopci, tu bylo jen par sklepu pod vodou. Nic velkyho.

blcha
6. jún 2013

ahojte babulky teraz nepeciem ale sem tam to tu prebehnem popzeram vase krasne vytvory nemam objednavky tak mam volno ale mam robit tortu na vyrocie strenej skoly a neviem aku mam spravit lebo tam maju kadrnicky kozmeticky ale aj neakych ponikatelsky pracovnikov a neviem co najskor som myslela ze spravim taku ze noznicky hore a sminky a treba tam napis 60vyrocie soš ale neviem ci nespravim len taku obycajnu neake kvety k tomu a ten napis ak by ste mali nieco podobne neake inspiracie budem rada lebo neviem co s tym este mam na to cas ale ja uz musim dopredu nad tym rozmyslat 😉

karap
6. jún 2013

@pipka dakujem krasne 😵 😵 😵

mia1111
6. jún 2013

Babulky "krajkové", pošlite mi niektorá mail, prepošlem Vám faktúru, nech to tu nedávam do diskusie 😉

mojmacik
6. jún 2013

zase prosbicka...nejake nenarocne napady pre 8 rocne dievcatko...1 000 000 x diky krasne vily 🙂

jakelina
6. jún 2013

@sisix ty jo, to máte co uklízet 😒

ferinka
6. jún 2013

@ludkas31 jak na to prosím,já s ní pořád bojuju,už jsem si i koupila Jinou,protože z té původní se to vyndat nedalo :/

ludkas31
6. jún 2013

@ferinka tu hmotu si musis vyvalkat uplne na tenucko nechat trosicku obschnut a potom to ide aj tou listou pekne. este s nou pobehaj chvilku po podlozke aby sa tie pismenka pekne vyrezali zacistili nebudu potom strapate a len vyklepnes tak sa ti ani nenatiahnu, taketo instrukcie som dostala...a kupodivu to islo..🙂

janula.h
6. jún 2013

hello krásne víly 🙂 moja prvá z DVOCH!! (IBAAA) 😀 😀 😀

mamina1978
6. jún 2013

@jakelina Noc bola ok ......u nas vo firme sa nic nezmenilo, ale Osterhofen ( od nas cca. 11km) a Künzing a viacere dedinky z ich okolia boli dnes rano evakuovane ........... Dunaj stupa a stupa u nas nadalej ☹
V Passau uz klesa a niektory uz aj spratuvaju nasledky povodni........ Kiez by sme uz tiez mohli vydychnut ☹
Tu na mape si mozte pozriet ........... link je na konci mojho prispevku .......
Komlept zaplavene dediny okolo nas su : Niederalteich, Altenufer, Winzer,
Altenufer je vidiet na mape nizssie v pravo pod Niederalteich az po 2 krat priblizeni ) No a teraz hrozi, ze sa pretrhne pri Osterhofene ☹ Nasa Firma je na mape po 3 x priblizeni v Gewerbegebiet II. Donaustraße a od vody nas teraz deli len vyvysena cesta St2125 , takze ak bude teraz este narazovy dazd ako nam hlasia, nevieme co nas caka..... 😢
http://maps.google.de/maps?hl=de&rlz=1T4ACAW_de...

markyzza
6. jún 2013

Ahojky. Jsem ani netušila, že je tu takováhle diskuze. Nádhera. Ale potřeuji radu. Jsem amatér a ještě toho tolik neumím. Ale potřebuji udělat hnědý marcipán. Dělám si domácí marcipán. Obarvím ho na hnědo kakaem. A jestlia no tak jak? Rozpustím kakao v trošičku vody a obarvím hotový marcipán nebo mám hned jako sypký přisypat do toho, když budu marcipán dělat? Díky moc za rady. A až budu mít chvilku, tak se musím pořádně mrknout. Kam já se hrabu.
A pak ještě mám teď práškvoou černoubarvu a zkoušel jsem s ní malovat, ale nějak mi to pořádně nechtělo barvit. Rozmíchávám s vodkou? Nebo máte nějaký fígl. Díky moc. Děla ajsem gelovou, ale ta mi pořádně nechtěla zasychat ani s moučkovým cukrem a vodkou. Tahle by měla, ale taky mi barvila a tolik nečernila. Tak nevím, co dělaám blbě.