Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zz134
6. jún 2013

@anjelicek26 ja by som to urobila z burizonky a potom oplacala zafarbenym snehom

anjelicek26
6. jún 2013

@zz134 - len my tu nemame burizony :(

lenuliatko
6. jún 2013

@aduskatt ďakujem krásne 🙂

lenuliatko
6. jún 2013

@maca77 Stíhaš ešte popri deťoch aj tortičky? Ja akurát keď cez deň spia a v noci, inak nehrozí. Idem si ešte dokúpiť nejaé inštrumenty a o necelý mesiac idem na to. Ďakujem za rady, veľmi pomohli 🙂

vecernicci
6. jún 2013

@sisix no vidíš a ten můj hasič jezdí pomáhat na povodně zadarmo jako dobrovolník s klukama hasičema tady od nás, teď jezdí do Svobody nad Úpou, je to tam prý hrozný, sjíždí svahy no mazec ☹ 😒 někdy jsem naštvaná, že je furt pryč a jezdí domů v jedenáct a ráno zase tam, ale když to pak vidím v televizi, tak takových lidí je tam fakt potřeba, i když přijíždí domů ztahaný jak kůň, všechno ho bolí, ale ráno jede zas 😉

vecernicci
6. jún 2013

@jakelina to vydržíš, jsi silná ženská, buď ráda, že tý vody nemáte až moc 😉

muffinka8
6. jún 2013

Baby ja som robila Marlenku 😀 😀 a sa podarila 😀 😀
ale robila som kakaovú a nie tú bez vaľkania, ale klasickú a plnku nie karamelovú, lebo v marlenke podľa mňa nie je karamelová plnka 😕
Normálne sa mi cestá krásne upiekli, do druhého dňa po natretí zmäkli. Aj plnka sa podarila 😀 len nabudúce musím robiť ešte tenšie cestá lebo po zmäknutí 2 krát zväčšili svoj objem, čo som netušila 😅 😀

patka23
6. jún 2013

@bambula1307
mohla by som si poprosiť receptík na tie veterníčky? ďakujem

dadulka271
6. jún 2013

No tak už som si objednala aj prášok Magic decor už len počkat na krajky 😀

halienka
6. jún 2013

@dm1 Ahoj Danka, skúšam tú čokoládu, mamu som posala do Lidlu ju kúpiť, neviem či doneisla správnu, lebo vraj žiadnu 52% čokoládu tam neobjavila tak doniesla nejakú Fin Carré horkú čokoládu, obsah sušiny najmenej 50% neviem či je to ona? No a teda pridala som cca 40g cery, vyliala na papier na pečenie a čakám a vôbec netuhne, aj keď už je určite vychladnutá 😕 stuhne to ešte? Či to treba dať do chladničky? Ďakujem moc za pomoc 😉

maca77
6. jún 2013

@lenuliatko ja tiež tak, na úkor spánku 😝

dm1
6. jún 2013

@halienka je to Fin Carre cokolada na vareneie presnejsie COOKING CHOCOLATE A 52% kakaa a taka teta je na obale ako polieva babovku 😝 - zlaty obal to je a 200g cokolada

halienka
6. jún 2013

@dm1 ahááá 😀 tak to veru nie je táto čo mama priniesla 😀 nevadí, budem tam musieť skočiť radšej asi ja 😀 inak aj táto už tuhne, ale ide jej to pomaly 😀 😀

dm1
6. jún 2013

@lenuliatko ja som robila vankusik z MMF a robila som radielkom az na torte a uplne v pohode

1zaza
6. jún 2013

a mám voľnooooooooooooooo , robila som ešte jednu, ale iba takú jednoduchú bez zdobenia, iba s menom, tak som ju ani neodfotila

pipka
6. jún 2013

@1zaza ten tank je dokonalyyyy 😎

sisix
6. jún 2013

@vecernicci cusik, ono kdyz to tam pak vidis a ty lidi. Smutek, vztek a beznadej. Dnes sem byla dole taky jako dobrovolnik. Na rukach mam jeden mozol vedle druheho, zitra nevstanu .......... ale co ......preziju. Moc si vazim lidi jako je tvuj muz. Bud na nej pysna. Na druhou stranu chapu i tebe.

pralinka25
6. jún 2013

@1zaza ten tank je urcite ozajstny. si kuzelnicka. krasa. samozrejme aj kvietky ako vzdy dokonale torticky

bambula1307
6. jún 2013

@patka23 poslane 😉

zz134
6. jún 2013

@anjelicek26 poslem ti?

anjelicek26
6. jún 2013

@zz134 - si zlata, ale maly ma narodky uz tuto sobotu :( Skusim este zajtra pozriet v polskom a ruskom shope, mavaju kadeco, mozno budem mat stastie. Prinajhorsom nejako zabalim oplatky do potahovky, bude musiet stacit :(

viera6
6. jún 2013

@1zaza prosím ta ako si robila tie úzke lístočky..dakujem

mamina1978
6. jún 2013

@anjelicek26 Burizony dostanes kupit v Edeke Buchbauer ............ vola sa to ,,Puffreis´´ ale maju len cisto biele,
take farebne ako na SK tu nemaju.....

anjelicek26
6. jún 2013

@mamina1978 - do edeky chodime casto, mame tu dve kusok od nas, ale puffreis tu maju len s karamelom, take oblatky, nie cisto burizony 😖 Ale kuknem este raz.

mamina1978
6. jún 2013

@anjelicek26 je v edeke pri keksikoch , u nas je uplne dole v regali , a je ho dostat aj v tych vseliakych bio obchodoch,
a aj tu ho napr. dostanes ..... http://www.reformhaus-shop.de/puffreis-aus-natu...

1zaza
6. jún 2013

@viera6 ručne som ich vyrezala a vytenčila

pralinka25
6. jún 2013

@anjelicek26 tak kup oplatky hoc aj karamelove a trochu ich pomel nie ale uplne na prach

reruna
6. jún 2013

@1zaza tan tank je perfektní - no a ty tvoje květy, já nikdy nevím, jestli to jsou živé, nebo marcipánové, je to nádhera

eliska22
6. jún 2013

moja dnešná, je to torta pre chlapa na 50, ľalie a modrú tortu chceli a mám voľný víkend 😉 resp. budem makať pre zmenu aj v záhrade 😝

mamina1978
6. jún 2013

@anjelicek26 to ma @pralinka25 dobry napad, urcite si uz videla tieto burizonove kolieska, tak tie rozdrv trebars aj v ruke na male kusocky. Tie dostanes skoro vo vsetkych obchodoch ..... 😉