Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzka7512
7. jún 2013

@dm1 Dani,prosím ťa,ja by som chcela spraviť čokohmotu,ale nezohnala som kukuričný sirup.Niekde 😉 si písala,že môže ísť aj glukoza...tú by som mohla kde kúpiť???ďakujem...

mia1111
7. jún 2013

@aduskatt - ja mám drôtiky len 22 a 26, bielu a zelenú pásku a vykrajovačku mám na orchideu, ale fakt neviem, či sa niekedy odhodlám 😅

aduskatt
7. jún 2013

@mia1111 ja sa chystam uz dlho na to🙂

pipka
7. jún 2013

@mia1111 my mame v nedelu vyrocie svadby, ale tento rok budeme bez torty...nie je sil 😅 😝

sseveranka
7. jún 2013

Ahojte dievcence, pozrela som zopar stranok tejto diskusie a tie vase torty, jedna krajsia jak druha!!!sikovnice...ja ako uplny laik by som chcela upiect svoju prvu marcipanovu torticku. Nemohla by mi niektora z vas poradit recept na osvedcenu potahovu hmotu a recept na figurky?urcite to tu niekde bude ale akosi nemam cas prehladavat 5204 stranok :o/ dakujeeeeeeem

mia1111
7. jún 2013

@pipka čooooooooooo??? To nemyslíš vážne??? Ale šup-šup zapni trúbu, korpus ešte dnes stíhaš a zajtra naplníš, ozdobíš, no ako môžeš toto urobiť, že nebudete mať tortňu??? 😅 😉 😀

mirinecka
7. jún 2013

už je na podložke snáď vydrží 🙂

adrika202
7. jún 2013

na prvé meninky malej slečny 🙂 pribinák + čerstvé jahody 🙂

aduskatt
7. jún 2013

@mia1111
určite ju budú mať o tri mesiace, ako môj Paťko nerodeninovú, že Janka? 😀 @pipka

mia1111
7. jún 2013

@adrika202 - mňaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 😵 😵 😵 😵

kika777
7. jún 2013

@mia1111 aaaaaa....krajkyyyyyyy 😀 kraaaasne 🙂 moja, budes mat aj mozole z toho strihania

mia1111
7. jún 2013

@kika777 - no mozole nemám, teda zatiaľ zo strihania nie, som čakala, že to bude horšie, ale celkom to šlo... no ale kým vypíšem tých milión adries, to ešte len bude sranda 😀 😀 😀

aduskatt
7. jún 2013

@mia1111 ides to posielat obycko, ci doporucene?

jakelina
7. jún 2013

Holky my jsme si tři rozdělily jednu tu silikonku kytičky a přišla mi v obálce přeložená napůl a nic jí nebylo. Byla to normální obálka co se dává na dopisy, tak nemusíte mít strach, nic se jí nestane. 😉

daniela09
7. jún 2013

pridávam aj ja svoju tvorbu

mia1111
7. jún 2013

@aduskatt - doporučene 2.triedou

aduskatt
7. jún 2013

@mia1111 mas doma tlaciaren?

mia1111
7. jún 2013

@jakelina - že? Aj ja si myslím, že sa tomu nič nestane, veď je pružná, ako bývajú tie silikónové podložky na vaľkanie 😉

mia1111
7. jún 2013

@aduskatt - nemám ☹

mia1111
7. jún 2013

@aduskatt - aj ma napadlo, že vytlačiť to a potom nalepiť na obálku, ale nemám tlačiareň.

aduskatt
7. jún 2013

@mia1111 skoda☹ ale aspoň Ti viem ušetriť vypisovanie podacích lístkov, na stránke pošty je elektronický podací hárok, hore na pravo, ten, ked si otvoríš, hodíš tam svoju adresu, potom postupne nahádžeš adresy kočiek a dáš odoslať. Nemusíš vypisovať podacie lístky, prídeš na poštu a povieš im číslo podacieho hárku( príde Ti do mailu) a tetuška na pošte to podľa čísla nájde, skontroluje adresy na obálkach a po uzávierke na pošte Ti príde do mailu zasa potvrdenie o prijatí zásielok, takže nemusíš opatrovať milión lístkov. Keby si mala tlačku, dajú sa aj vytlačiť štítky s adresami

pipka
7. jún 2013

@mia1111 praveze nestiham, lebo zajtra sme na cely den prec a dojdeme az neskoro...to uz absolut vylucene aby som vecer sla nieco robit 😝 a v nedelu zas mm ide do roboty, takze oslavime si my aj dodatocne 😉
deti idu buduci tyzden k babke...tak prilezitostí bude az az 😀 😉

pipka
7. jún 2013

@aduskatt preeesne 😀 datum nie je rozhodujuci 😉 teraz sme mali k MDD, tak vyrocie a den otcov mozeme oslavit kludne aj o tyzde-dva 😉

mia1111
7. jún 2013

@aduskatt - to fakt? To počujem prvýkrát o tom elektronic.podacom hárku, idem to veru kuknúť, ďakujem 😵 😵 😵 😵 . A možno počkám do pondelka a v pondelok vytlačím adresy u nás v práci 😉

aduskatt
7. jún 2013

@mia1111 tak to by si mala jednoduchšie, vypíšeš to, potom dáš uložiť, hore je ponuka vytlačit adresné štítky, povytláčaš, potom dáš hárok odoslať prispinkuješ na obálky adresy a hotovo. Ja to používam stále, inak by ma piclo, tolko vypisovať ručne🙂

mia1111
7. jún 2013

@aduskatt - takže nič pre mňa ten elektronický pod.hárok, nemám napr.uzatvorenú zmluvu na podaj zásielok Expres kuriér ani nie som zaregistrovaná v EKP... ☹

zklimekova
7. jún 2013

@viera6 ..pomýlila som sa presne o kilo 🙂..mala 6,5kg :D

aduskatt
7. jún 2013

@mia1111 nemusíš byť nikde registrovana

mia1111
7. jún 2013

@aduskatt - ale rozmýšľam, že na adresu odosielateľa použijem manželovu pečiatku 😀

aduskatt
7. jún 2013

@mia1111 http://eph.posta.sk/ daj len vytvoriť hárok a ideeeeš🙂 je to aj pre bežných odosielateľov🙂