Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
9. jún 2013

@mamcas na tej promocnej je stencil robeny iba cera a cukor

mamcas
9. jún 2013

@aduskatt to fakt? to je take jednoduche? ale nie je to asi jedna sablona, ze? ci? sa mi to zda, ze to tortarka asi sama nakombinovala...

aduskatt
9. jún 2013

@mamcas tak toto neviem, ci jedna, ci kombinovala.......

mamina1978
9. jún 2013

Ahojte dievcata, tak aj ja konecne mozem pridat moju torticku ......... taku neplanovanu, rychlovku ........ Kamaratka sa rozhodla predsa len oslavovat aj v tejto situacii, tak nam to oznamila v piatok o 18:00 ....tak som ulozila deti spat o 21:45 piekla korpus a zacala robit kvietky ........ 4 hodky som si pospala a v sobotu o 13:00 bola hotova na oslavu . Doteraz som moje torty planovala aj 3-4 tyzdne dopredu , tak takato necakana bola pre mna total makacka 😝 😝
Ale stihla som ju a dobre mi padlo sa pri nej odreagovat zo stresov z poslednych dni.
Mandlovy korpus , plnka vanilkovy pribinacik s mandarinkami....... 😉 🙂

zuul
9. jún 2013

wau uzasne dielka!!! vsetky!

dievcata mate nieco ako urobit pneumatiku? a @pristela pristelka prosim cim vystuzujes pod auto? ja som dala tiez karton, aj som ho tak poskladala no pri skoro 3kg, mi to nedrzalo tvar!!! hlavne to pod kolesami. dakujem.

daniela09
9. jún 2013

@maya30
@mamcas tak ja som robila na promocie taketo dve, nie sú nejaké extra, ale to som ich robila ešte v začiatkoch

mamcas
9. jún 2013

@aduskatt no musim sa silno zamysliet ci to vyskusam 😝 alebo si vymyslim nejaku alternativu na tie boky, aj ked to urcite nebude take krasne 🙂 dakujem moc za rady, sa mi paci, ze mas vsetko vyskusane 😅

aduskatt
9. jún 2013

@mamcas ja som mala poradie ze najskor pecenie, potom eshop🙂

zuzana92101
9. jún 2013

caute babulky, po asi mesiaci som tu zase 🙂. Tu su moje posledne tortusky.
Cierny spiderman uuuplne des. Mala som robit 3D, nastastie zmenili objednavku, uf. Nakupila som cierny fondant (nech nemusim farbit take mnozstvo), ktory som potom pouzila aspon na tu Hollywood tortu, ale poviem vam, kto to este nekupil, nech ani nekupuje! Trha sa to, praska, o modelovani ani reci /funcakes-cierny-fondant-250-gr./
V popise pisu vhodna na modelovanie a potahovanie...hmmm, to stoji za uvazenie.

aduskatt
9. jún 2013

@zuzana92101 presne ako pises, mala som ho raz a praca s nim des a hruza, preto tie farbene ani neberiem do shopu, aby mi potom baby nenadavali, co za blivajs predavam🙂 radsej farbit..a to vraj cierny Smart plesnivie a smrdi ako asfalt....no des a hruza.....

pristela
9. jún 2013

@zuul ja davam ten tvrdeny karton /od zleniny tesco , kaufland/ on je fest tvrdy, a este ho rezem pod auta tak aby tie "tunelceky" v nom boli po dlžke a mohla som do nich potom nastrkat spajdle 😉

zuzana92101
9. jún 2013

@aduskatt presne, nieco hrozne s tym robit. Dala som to na tortu a hned sa to zacalo po stranach trhaat, no pomooc. Da sa kupit aj cierny smart? To ani neviem...ja som nasla len toto a este jedno balenie, ale toto sa mi naj pozdavalo (chyba!). Este na mufinky sa to da pouzit...tam sa s tym nema co pokazit.

ollako
9. jún 2013

Ahojte tak tu je ta moja husenica, korpus som upiekla novy mramorak a uz sa mi to pekne zdvihlo.

aduskatt
9. jún 2013

@zuzana92101 existuje, ale ako som povedala, smrad a nekvalita, neodporucam.....citala som vela recenzii nanho a vacsina tvrdi, ze ked nespotrebovali a zabalili, za par dni splesnel☹

jenie123
9. jún 2013

@mamina1978 krasne rychlovka..🙂

zuul
9. jún 2013

@pristela dakujem ti pekne. super napad tie spajle. caka ma jedno auticko 🙂

@aduskatt prosim aku mas eshop stranku? d.

a pridavam sa k ciernemu marcipanu. 1x som si kupila uz zafarbeny v cukrarskepomocky myslim a nikdy viac. aj som ho potom kusok vyhodila. taky suchy, mrzivy bol. uz si len farbim 🙂

mamina1978
9. jún 2013

@simasa ta kosela je bombovaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵

evuska32
9. jún 2013

kočky ja viem, že väčšina dávate pod mascarpone krem maliny...ale mne to tam nejak nesedí....iná lahodnejšia kombinácia by nebola? Rady...skúsenosti...názory privítam 🙂

zuzana92101
9. jún 2013

@evuska32 u mna vyhravaju maliny na plnej ciare, alebo potom lesna zmes, tam su vacsinou ribezle, cervene a cierne, to je tiez mnamka

evuska32
9. jún 2013

@zuzana92101 ja som ju teraz robila a vraj to je pod tou plnkou kyslé...tak ja neviem. Mascarpone krem ešte sladíš okrem tej čokolády čo tam ide?

zuzana92101
9. jún 2013

@aduskatt asi je najlepsie naozaj farbit si hmotu doma, len ked ja som mala robit velkeho spidermana, tak ked som si to predstavila, nekonecne farbenie, potom ruky ako kominar...tak som si to chcela ulahcit... 😝 Ale vies co, som na druhej strane rada, dalsia skusenost. Mne Zanetka nieco spominala, ze niekomu sa s tym nerobilo dobre, ale vies, kym neskusis, tak vahas.

zuzana92101
9. jún 2013

@evuska32 nie, ja nedavam ziadny cukor...viac horkej cokolady, sl. smotana a potom mascarpone. Mne sa tam cukor neziada. Mne praveze vyhovuje ta chut cokolady, mnam a potom take osviezenie toho malinami. Ale kazdemu chuti nieco ine 😉

aduskatt
9. jún 2013

@zuzana92101 jasne🙂 poznam🙂 aj ja som kupila, uz davno a nadavala som zakazdym, nakoniec aj tak asi tretina skoncila v kybli..a ked farbis, sak si daj rukavice bars z tesca, co su na pecivo🙂

zuzana92101
9. jún 2013

@aduskatt davala som, ale trhali sa mi prsty, "vyzliekali" 😀 a najlepsie je to rukami, ja neviem robit v rukaviciach

aduskatt
9. jún 2013

@zuzana92101 ja farbim zasadne bez rukavic🙂 to potom umyjem.a v najhorsom, kedze je farba rozpustna v lakohole, tak alpa to isti🙂

zuzana92101
9. jún 2013

@aduskatt vidis to, alkohol som nikdy neskusala 😉

mariann2
9. jún 2013

ahojte pridávam ešte dve tohtotýždňové

mysiatkoo
9. jún 2013

@zuzana92101 jeej, uz som ta tu postradala ... svadobne sialenstvo uz mas za sebou?

mimcak
9. jún 2013

Kočeny dostala som objednávku na svadobnu ,ale potrebujem vašu pomoc. Takže spodné poschodie ten volánik,ešte som ho nikde nevidela,neviete poradiť kde zoženiem? Potom druhe od spodu tý anjeli niečo držia tiež som takých nevidela. A ďalšia otázka ta torta sa musí prenášať asi rozobraná a na mieste asi poskladať,lebo cestu by im asi nevydržala. Len mám obavy či si to tam budú vedieť poskladať. Ešte som takú nerobila a neviem aký je ten stojan v strede pevný.Majú my ho potom dodať. Takže ďakujem za každú pomoc

simasa
9. jún 2013

@mamina1978 Ďakujeeeem 😵