Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
9. jún 2013

@vecernicci no určite viac ako za tortu. Veď hmota je drahšia ako korpus alebo plnka. 1,4kg Smartu ťa vyjde na takmer 10 EUR, tak určite 25 a viac teba pýtať.

simasa
9. jún 2013

@sticker nie z košele, to predávajú občas v lid.. také sady krabíc, mala som ich v zásobe a výborne sa na to hodila. Išli sme s tou tortou na oslavu, takže bola rovno aj zabalená.

lussy23
9. jún 2013
lussy23
9. jún 2013

@zklimekova krásna
@pristela nádherné. Páčia sa mi tie postavičky. Sú také obyčajne a originalne. Nevyzeraju proste ako porcelánová soška z obchodu a to sa mi veľmi páči.
@mimcak krásnučké
@gumidekmomo krásna
@evuska32 krásnučká @tinamk
@simasa krásne
@lifinka nádhera
@anjelicek26 nádherne. Tie postavicky su uplne vymakane! Si talent, waw!
@drobec33 @vecernicci
@daniela09 nádherné
@katkak23 nádhera
@zsuzsu krásnučké
@rapunzel1 nádherné, šikovná.
@lamps @alexandrakocikova @viera6
@mirinecka krása
@simasa krásnučké dielka
@zuul nádherné

lussy23
9. jún 2013

@elamaslakova jej krásna
@lucula73 krásnučká
@sticker krásna
@stupacik nádherná
@ajka82 krásne
@drobec33 krásna tortička
@vlasta80 wow. to je prekrásne!
@cwilinge77 odkial ich máte? @levandulka3 krásne tortičky . ako ste robili tu pusu?
@jenie123 prekrásne
@dada2007 krásnučké dielka
@nelly75 nádhera @ anibas - wow nádherné

anibas
9. jún 2013

@simasa Fantastická !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lussy23
9. jún 2013

@janula.h krásne @lamps krásne
@lucula73 krásne @denisak77 krásnučké @daniela09 parádna @maya30 nádhera
@evicaka prekrásne
@mariann2 @levandulka3 krásne tortičky . ako ste robili tu pusu?
@jenie123 prekrásne
@dada2007 krásnučké dielka
@nelly75 nádhera @ anibas - wow nádherné
@zz134 je krásna. Izak je super meno. Páčia sami biblické mená, hlavne ak to boli kladné postavy🙂 Izak bol.
@pipka krásne

lussy23
9. jún 2013

@katkak23 nádherné
@karap krásne @mia114 nádherné
@mamcas krásnučké
@mimcak krásnučké
@zklimekova parádna

lussy23
9. jún 2013

@ajka82 ďakujem. Tie kvietky bol len bratov nápad. Ale napokon sme to tak nerobili, lebo sme už nestihli porobiť tie kvietky.

V skratke: Moji kamaráti , pre ktorých bolo to srdiečko so žalmom si u mňa objednali ďalšiu tortičku, Tá je pre 4mužov, ktorí vedú jeden zbor. Ale ja som im navrhla, že by mi nedali za ňu peniaze, ale kúpili by suroviny a urobili sme ju spolu.(oni by spravili tortu a ja postavičky) Keď som o nej rozprávala bratovi, ktorý sa s nimi tiež kamaráti, navrhol mi, že jemu by sa páčilo, kebyže su tám kvietky(tie by predstavovali členov toho zboru) Tie kvietky na stonkách mali predstavovať členov, ktorý majú trochu vyšie postavenie. Kamarátom sa ten nápad tiež páčil. Ale napokon tortu urobili inak, pretože s tortou boli problemy i s postavičkami a na kvietky nám neostal čas. Je mi to aj trochu ľúto, lebo ten nápad sa mi páčil. Ale ďakujem za inšpirácie, mám ich uložené a keď budem ma ťpriležitosť, tak ju urobím🙂

halienka
9. jún 2013

@simasa ale prosím ťa prezraď ako si robila ten golierik 😵 máš nejaké odtláčatko? A ako si to tam potom napasovala a poohýbala tak, že sa tie ryhy nespučili? Si to fakt akosi reálne ani predstaviť neviem 😅 😀 😀

ajka82
9. jún 2013

este dnesny moj vytvor na zajtrajsiu detsku oslavu 😉

dm1
9. jún 2013

@viera6 ano existuje taka vykrajovacka isto som ju uz videla je kovova z antikoru

dm1
9. jún 2013

@simasa suprova ja mam uz davno taku ulozenu v inspirackach lebo manzel ma rad lacoste tak mozno niekedy spravim

dm1
9. jún 2013

@pristela preto smart lebo povodne chceli pravy marcipan a som povedala ze to nemam odvahu od boka skusit ked som ho v zivote nemala a jedine ak chcu tak kupovany smart mandlovy inak smola. tak preto. Kolko som minula veru neviem ale na obe tortuchy 10+13 kg som si rozhnietila max. 3kg hmoty a mi este aj zostalo z toho

pralinka25
9. jún 2013

@anjelicek26 super si to nakoniec zmakla a este pri babtku sikulaaaa

pralinka25
9. jún 2013

@evicaka prosim ta ako si robila taky ten kozenny strukturovany vzhlad na tej tvojej knizke ?

evicaka
9. jún 2013

@pralinka25 to je veľmi jednoduché...pokrčím alobal, vyrovnám a otlačím na hmotu 🙂

cwilinge77
9. jún 2013

@lussy23 myslis stetce? ak ano tak z ebay

jaja555
9. jún 2013

@mamina1978 krásnučká , jemnulinká , nádherne farebná . No proste úžasná, veselá tortička, šikulka 🙂 😉 🙂

pralinka25
9. jún 2013

@evicaka teda to je ale vychytavka. super napad mna by to fakt nenapadlo dakujeeeeeem. planujem mojmu dedkovi na 95 narodky urobit knihu a tato sa mi mooooc pacila.tak dakujem za inspiraciu a vychytavku 😵

aadulik2110
9. jún 2013

tortičkovanie ma naozaj chytilo 🙂 ešte patrím medzi tie, čo si torty môžu rátať.... takže moja 4 v poradí pre kamošku a jej brata

evicaka
9. jún 2013

@pralinka25 to ma teší, ale to nie je môj nápad..... už ani neviem, kde som to čítala a zapáčilo sa mi to, tak som to využila, dúfam že som trošku pomohla 🙂

lucula73
9. jún 2013

@zuzana92101 Zuzi stále na teba myslím,vieš prečo?že či si robila tých 30ks tortičiek,čo si tu riešila,ako to postíhaš 😀 😀 .......už si to mala či ešte nie???

sticker
9. jún 2013

@aduskatt Adi prosím ťa, čo máš ten postup na gerberu na stránke... akou formičkou sa robia tie krátke lupienky v strede? 😅

pralinka25
9. jún 2013

@evicaka jasne ze pomohla super. hehe sa z toho vytesujem ako to vyskusam 😀

monline
9. jún 2013

ahojte
chcela by som poprosiť o radu
chcem synovi na sobotu upiecť tortu, ale chcela by som ju potiahnuť nejakou z hmôt, ktoré objednávate - viete mi poradiť presne stránku a typ a aj množstvo, ktoré by som mala kúpiť? mal by to byť orezaný rozmer plechu- a spongebob 3D...a prípadne aj farby, aké k tomu vziať...dakujem
(ešte dodám, že som nikdy poťahovanú tortu nerobila)

zuzana92101
9. jún 2013

@mysiatkoo ahooj, ano mam, vidis, ved som slubila aj fotodokumentaciu, tak tu je 😉
pre tych, co nevedia, mojich 30ks torticiek na svadbu, ako vysluzky...priemer 16cm
...manzel vydatne pomahal 😉

mamina1978
9. jún 2013

@jaja555 Dakujeeeeem 😵 😵 😵