• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

23. januára 2017 
@zuzana92101 kokso, nezavidim :stuck_out_tongue_closed_eyes: no ale sup sem aj s dojmami a poznatkami pri takom pocte :grinning:
9. jún 2013 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sticker malinkou gerberkovou sa da:slight_smile:
9. jún 2013 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 jeeej, si zlata, vidis to, este som ani tvoju spravu necitala a pred minutkou som sem dala fotky :wink:
@mysiatkoo Stihli sme to, muz vravel, ze som mala zobrat aj tych 60ks, tak to som ho trosku vysmiala, ale tych 30 sa dalo. V utorok som cely den len piekla, v stredu som komplet spravila polovicu a vo stvrtok druhu polovicu. Nemohla som to robit, ako som chcela, ze jeden den peciem, druhy den vsetko plnim a treti potahujem. To sa nedalo kvoli miestu v chladnickach. Lebo hotove krabice som mohla dat aj na seba, boli pevne, ale nepotiahnute torty, alebo aj potiahnute, len jednu vedla druhej a to by som nepomestila a chladnicku sa mi nechcelo poziciavat. Takze sme to zmakli a bola som stastna, ze mi to zmizlo z bytu v piatok :grinning:, lebo taky zufaly pohlad do chladnicky sme uz dlho nemali. A v mrazaku zase same maliny...doteraz este mam, kebyze niekto potrebuje, som lepsie zasobena ako Lidl..posuniem :wink: :grinning:.
Pismenka a srdiecka som si predpripravila :wink:.
9. jún 2013 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (12)
@zuzana92101 perferktna si.....sikulka , to by som ja v takom mnozstve veru nedala........ tvoja fotodokumentacia je super :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
9. jún 2013 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mamina1978 ale dala, verim, ze ano. Aj ked musim priznat, ze fakt, bez mojho mm by to bolo ovela tazsie. Robil vsetko, co som povedala. Umyval riad, vazil maliny, no a samozrejme najdolezitejsie, spracovaval a valkal mi smart, co kebyze mam robit sama, tak by som prisla o ruky. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. jún 2013 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
...tu je :grinning:
9. jún 2013 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (48)
@halienka je to širší pás hmoty, naryhovaný týmto valčekom http://www.cukrarskepotreby.eu/1848/Ryhovany-valcek-22-5cm.html, potom som to zohla do oblúka a potom postupne poprehýbala cez polovicu (zhruba). V tom zhybe som to vypodložila servítkou, aby to celkom nesplaslo. Asi 4 krát sa mi to potrhalo :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak som si nakoniec fest potrela ruky petal base-om a takto som si tú hmotu znova premiesila, aby bola taká pružnejšia, a potom sa to už konečne podarilo.
@dm1 @anibas Ďakujem, baby :dizzy_face:
9. jún 2013 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@zuzana92101 paráda,lebo predtým si hodila len tie dve či tri tortuše,tieto som tam nevidela,musela som s aopýtať :slight_smile:
a super ste to zmákli teda :slight_smile:
9. jún 2013 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
:wink: dakujem. Ja uz ani neviem, ci som nieco davala, mne sa to pletie s fb a je pravda, ze som sem nechodila teraz velmi a uslo mi vela rad od vas, no ale budem to musiet ozeliet, lebo by som vas nedocitala ani do Vianoc, tolko pribudlo zase stran :slight_smile:
9. jún 2013 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@zuzana92101 no teda, to jste si teda mákli, to někdo dával dorty jako výslužku? to jsem ještě neviděla :astonished: klobouk dolů, že jste to zvládli!
9. jún 2013 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@zuzana92101 a koľko si davala malín,keď ste icch vážili?a náklady na jednu si rátala?lebo od mňa chceli minulý týždeň do dvoch kg,pribinák,maliny a som odmietla........mne sa to nejak nezdalo,no bola by som aj tak dva krát plnila :slight_smile:
9. jún 2013 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana92101 prosímtě, jaký to máš korpus? ořechový? je někde recept?
9. jún 2013 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci waw ty si neskutočná, toľko krásnych tort na jeden víkend, ja som mala len 3 a makala som celé tri noci...klobúk dole si macher
9. jún 2013 o 22:11  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lussy23 dakujem ...vacsinou maju ludia opacne reakcie na meno:slight_smile:
9. jún 2013 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana92101 tak toto musela byt ina fuska!
9. jún 2013 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@monline ahoj, neviem či ti už niekto opísal... skús peciem.sk, ja id nich beriem. Kúp si smartflex velvet vanilková/mandla. 1,4kg by ti malo stačiť, ak si však chceš byt istá, tak veľmi 4kg a budeš mat aj na budúce... Kúp si k tomu gelovu farbu wíton zlato-žltá (golden yellow) a praskove - žltá mustard (taká horcicova), cierna. Neviem či sponge nemá hnedé boty - podľa toho si už vyber gelove farby - hnedé na boty. Modrú na kravatu tuším...
Sorry ťa chyby a preklepy, píšem z ipadu a nejaknpo mne opravuje slova na hovadiny :D
Keby niečo napíš :slight_smile:)
9. jún 2013 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
moja vcerajsia pre krsniatko inspirovala som sa u zanetky
9. jún 2013 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (59)
@zuzana92101 tak to je síla, to bych nedala tolik dortů :slight_smile:
9. jún 2013 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzana92101 zuzi a robila si vsetkych 30 naraz? bo v chladnicke som naratala len 14 :sweat_smile: :grinning: ci mas dve chladnicky?
9. jún 2013 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petkaa28 vďaka, idem gugliť... :wink:
9. jún 2013 o 23:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps peeeekné
9. jún 2013 o 23:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzana92101 Klobúk dole . tebe aj manželovi.
9. jún 2013 o 23:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby napiekli ste krásne tortičky. Ja pridávam tiež svoje . Len sa mi strašne všetko lepilo.a ked som to vytiahla z chladničky tak sa mi to orosilo. Neviem čo budem robiť v lete, kedže mám kuchyňu otočenú na juh a od dvanástej mi tam pere slnko. Ešte som v lete nepiekla, kedže to robím od februára. Ale ako čítam, nie je to nič moc.
9. jún 2013 o 23:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (53)
Tak aj ja pridam moju. pred par dnami tu @wera.g dala fotku ako robila tu tabulu-bola skvela a ked ma jedna baba oslovila,aby som jej urobila pre triedneho tortu,spytala som sa, co uci a,ze matiku.tak ma hned napadla torticka od wery a spytala som sa jej ci mozem skopcit.tymto dakujem.Len mlada slecna mi pisla,ze do stredu kratky text,tak reku ok,nech pisne,ze co a tod kratky text,som cakala,ze susedia pridu buchat na dvere ,lebo som trieskala listou o stol o nejakej 22:00 zacalo to velmi slubne,potom trosku trampoty s podlozkou a potom to zase slo,ale som total K.O.,kedze som cely vikend bola v mekaci a tortu robila v noci,ale mlada bola uplne nadsena a dufam,ze v triede sa niekto najde,co si objedna odo mna tortusu :frowning2:
10. jún 2013 o 00:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a foto,ze?orechovy korpus,nugatovy krem,visne 6,1kg
10. jún 2013 o 00:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (45)
@zuzana92101 klobuk dole :wink:
10. jún 2013 o 06:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@luciahromadkova supis dakujem :slight_smile: ako vidim in english su torticky krajsie,uz budem hladat tak. Doteraz ma to nejako nenapadlo :slight_smile:
10. jún 2013 o 07:37  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzana92101 Mne s miesenim smarflexu pomáha občas syn :slight_smile: , čo už muži majú viac sily
10. jún 2013 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Dobre ranko :slight_smile: pridavam aj ja moje tohto tyzdnovky :slight_smile: baby nemate niektora termobox na prevoz 2-3 posch torty?? Nasla som iba taky, ze musi byt na podlozke 32x32cm... Pisala som do jednej vyrobne, kolko by stala vyroba speci boxu, tak som zvedava.. Lebo prevoz v takomto pocasi je vrazda....
10. jún 2013 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka ano, mam 2 chladnicky...tuto mam v kuchyni a druhu v kumbaly (ta je len na torty)...je starsia, ale zato sa tam zmesti viac. No ale tam sa mi nechcelo behat s fotakom, tak len v kuchyni sme robili studio :grinning: :grinning: :grinning: . Ako som pisala, jeden den polovicu a druhy den dalsiu, aby som to mohla rovnomerne nechat vychladit.
10. jún 2013 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok