Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
11. jún 2013

@ajka82 skúsim 🙂 a si to skladovala len tak v izbe, či chladničke? a ako dlho dopredu si to robila?

florentina
11. jún 2013

@zuzana92101 machr jsi🙂 !!!
@pristela nádherné všechny, naprostá dokonalost. Ten stojan super /myslím,že jsi psala, že si ho nekoupíš, ale vyrobíš/...prostě jako vždy wauvvvv...
@simasa vždy se velmi těším, když tu tvé dortíky vidím...neuvěřitelně precizní práce! Ukládám do inspirací....
@lamps milounká tortička

jinak dočítám po dovolené, je tu opravdu mnoho nových nádherných dortíků, holky jste šikulky všechny do jedné🙂

florentina
11. jún 2013

@katarina51 ta šedivo-růžová kombinace se mi moc líbí, jsem uložila do inspirací....

vvia
11. jún 2013

@dada2007 pls ja neviem velmi piect,ale ake maslo sa dava do tej plnky? klasicke maslo a aka hmotnost? velke ci to malinke? a potah sa dava na krem ci piskotu? dakujem.

ajka82
11. jún 2013

@muffinka8 v kuchyni na policke som to mala, moje som robila den dopredu a tie ozdoby co cestovali boli tyzden dopredu...ale vazne riadne o seba pritlacena folia nech tam neide vzduch

florentina
11. jún 2013

@jakelina Majko, to by jsi byla zlatá!

brunila
11. jún 2013

@pristela úžasné dortíky....tohle nikdy nikdo nemůže zaplatit tak, aby z toho byl nějaký větší zisk.Hodiny a hodiny práce....prostě tohle musí bavit 🙂 🙂 🙂

iwuska7
11. jún 2013

MOJE PRVE POKUSY, NIC MOC OPROTI VASIM DIELAM, ALE CHCELA SOM ASPON UKAZAT 🙂

iwuska7
11. jún 2013

DIEVCATA AKE VELKOSTI DROTIKA KUPUJETE NA KVETY? KED ICH CHCEM AJ TROSKU VZSSIE DO VZDUCHU UMIESTNIT, ABY MI TO DRZALO?

dada2007
11. jún 2013

@vvia čo myslíš, tú ananásovú plnku? ak hej......tak........maslo dávam 82% a myslí sa tým 250gramové-čiže velké, ak sú písané 2maslá-tak sa rozumie 500gramov. A na čo sa dáva poťah? no tak naplníš si tortičku.....natrieš ju zmesou masla a práškového cukru.....alebo maslo, práškový cukor a nutela.....alebo maslo a odrezky z korpusu(ak máš)..........a ked to zatuhne v chladničke, potom ju môžeš potiahnuť......

vvia
11. jún 2013

@dada2007 DAKUJEM

mamina1978
11. jún 2013

@evala777 Krasnucka je ta zirafka, jasneeeeee ze sa podoba..... 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
11. jún 2013

@iwuska7 najvhodnejsie su na to hrubsie drotiky c. 20 , 22 .......... 😉
lebo cim je väcsie cislo drotiku napr. 26, 28 , tak tym je drotik tensi ......

mamina1978
11. jún 2013

@katkak23 nadherna svadobna 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jenie123
11. jún 2013

@dada2007 dakujem moc.. uz som sa na tento pudingovy pozerala a asi ho aj vyskusam.. davas k nemu aj kusky ananasu?

dada2007
11. jún 2013

@jenie123 áno, dávam-miešam ich do plnky(vždy dávam ovocie navrch, ale pri tomto to zamiešavam do plnky) ale......rozmixujem ho tyčovým mixérom na menšie kusky....predsa, je to také pevné ovocie a aj by sa to horšie krájalo....takže preto mixujem. Nie na kašu, totál...ale proste na menšie 😉

mamina1978
11. jún 2013

@jakelina tak to je peckaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dvojposchodka s dvoma kilami 😀 😀 😀 😀 😀 Ty ludia nemaju absolut ani ponatia, co od teba ziadaju ...... 😀 😀 😀

mimka11111
11. jún 2013

@iwuska7 vraj "prvé pokusy"...si robíš srandu,však? 😀

mamina1978
11. jún 2013

@anibas vies ze ako dlho mam celu zbierku tvojich krtkov ulozenu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 dlhoooooo ...... len neni komu ho urobit .Hladam obet, prehovaram mojich dvoch najmladsich, babinka im kupila aj DVD a nic 😅 😅 😅

jakelina
11. jún 2013

@mamina1978 já zrovna budu dělat obrázek na dort, už jsem ho jednou dělala, krtek jak veze kolečka s jahodami 😉

mamina1978
11. jún 2013

@jakelina neprovokuj !!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 aj ten od teba mam ulozeny, co si robila malemu k 3 . narodeninam 😉 🙂

jakelina
11. jún 2013

@mamina1978 no tak ten stejný dělám znova. Mně se ten krteček taky moc líbí. 😉

mirinecka
11. jún 2013

@leonesse podľa mňa môžeš ja vždy spravím viac aby som mohla upiecť aj pre deti len také samotné mini korpusy, len sa tak zapraší za nimi viď foto

jakelina
11. jún 2013

@mamina1978 ty máš paměť, obdivuji 😉

ajka82
11. jún 2013

babulky, ak by ste niektora chcely taketo vykrajovacky http://www.lg-pomockyprecukrarov.sk/lg-pomockyp...
zn. Zinuo , posuniem za postovne alebo v BA podarujem, ak si pre ne pridete... dostala som ako darcek k objednavke a take mam doma 😉 este zabalene, som ich ani neotvorila

zuzuz1
11. jún 2013

ahojte sikulky...hladam dve ochotne cukrarky z okolia Pezinka (PK, grinava limbach max. sv. jur) kt by mali na termin 20.7 volno a mohli by mi pomoct... ide o to ze robim hlavnu tortu brachovi na svadbu a chceli by aj dve bocne - darovacie- torty (ich rodina je z myjavy a nechcu tahat torty odtial tak ze ich mame objednat tu a oni ich preplatia) jednalo by sa predpokladam o okruhle 24cm torty s jednoduchym zdobenim (upresnime neskor) najde sa tu niekto?? dakuejmm zuzana

ajka82
11. jún 2013

@zuzuz1 neviem ako to bude s babami v lete, ja by som bola ochotna aj obidve urobit, budem vtedy doma a prazdniny peciace si nerobim, iba pocas dovolenky ked sme mimo, len som z BA karlovky... ale mozno sa ti este niekto ozve 😉

zuzuz1
11. jún 2013

@ajka82 zatial dakuejm... ved to ze bude leto v plnom prude... ja som si tiez urobila peciace prazdniny akurat sa mi tam votreli dve svadobne torty co som nemohla odmietnut....

huxy
11. jún 2013

poradíte prosím,z ktorej stránky sa dá najvýhodnejšie objednať smartflex velvet? ďakujem

ajka82
11. jún 2013

@zuzuz1 tak keby nahodou nieco, tak sa mozes potom ozvat ak san nikto neozve a nevadila by BA 😉