Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
24. sep 2010

@dm1 obe torty sú nádherné.Tie retiazky na svadobnej niesu jedlé?No nádhera fakt klobúk dole.

beruska2x
24. sep 2010

@vinka jeee tebe jsme potrebovala.. ten falesny parizsky krem muzu dat pod MMF??

sisa.b
24. sep 2010

@dm1 krasne torty 😵 😵 😵

ja tu nervacim nad tymi poondiatymi amerikancami 😠 😠 😠 takto sa mi hmota este nerozpadavala. posledny raz som ich kupila!!!

beruska2x
24. sep 2010

@sisa.b ty bile marschmelowny?? z lidlu?

katrin21
24. sep 2010

tak z toho joja, to by som nerobila uz vobec.. nechapem, ako si to v USA mozu este aj opekat ! 😝 😀

beruska2x
24. sep 2010

@katrin21 a proc?

katrin21
24. sep 2010

lebo to je umelinaaaaaaa, a strasnaaaaaaa 😉

beruska2x
24. sep 2010

@katrin21 asi jako vsechno 😀 😉

katrin21
24. sep 2010

no..ale vies.. keby som si u niekoho objednala akoze marcipanovu tortu v nevedomosti, z coho vsetkeho sa to da napodobnit, a vlastne by som zjedla joj marschmallow este navyse zohrievane v MW(!!!) , tak asi ma to riadne nastve... uprimne povedane... teraz ma nastvala aj ta K2, ale tak to je moja chyba.....
ale to jojo by som inak povazovala priam za podvod 😝

sisa.b
24. sep 2010

ano, presne z nich. otrasne!!! 😠 nehrozi, ze by som do toho otlacila vzor, tak budem neplanovane este vypletat 😠 😠 😠

katrin21
24. sep 2010

mna ku vsetkemi este strasne strasne zacal bolet zaludok, ale uplne ze hrozne! uz som si dala aj Colu, zvycajne mi to pomoze, ale nic.... uf, ledva stojim vystreta, ked som zohnuta, ako tak, ked sa vystrem, horor..... a musim piect :(

sisa.b
24. sep 2010

@katrin21 ja som taka nachladena, ze musim davat pozor, aby mi sopel na tu tortu netiekol 🙄 ledva dycham a stojim na nohach. za chvilu ta torta poleti oknom von

beruska2x
24. sep 2010

@katrin21 ale to se s pekarkou musis dohodnout cim potahuje.. jinak zaklad vsech hmot je haaafo mouckoveho cukru 😉 tomu se nevyhnes, kdyz chces potah...
a do MMf se pridava citronka co hodne sladkost srazi, me daleko umeleji chutna mlecny marcipan, proto s nim nepotahuju, jen delam ozdoby... to zalezi na kazdeho chuti...

kdyz chces pravy marcipan, tak urcite sezenes nebo i udelat jde, jen je xxx drazsi 😉 a pracnejsi...

beruska2x
24. sep 2010

@sisa.b tak uz mi ani neni lito ze jsem tu akci na ne nestihla 😅 🙂

katrin21
24. sep 2010

@sisa.b 😀 😀 😀 😀 jaaj, krasne si to napisala 😀
a este idem robit aj syrovu roladu.. asi umriem 😀 prave som do seba frcla taky bylinkovy fernet... padol mi do oka , ked som vyberala rum do roho cesta zo skrinky.. 😀 jediny chlast , co doma mam, doniesla raz kamoska..,. neznasam fernet, brr,ale mala si vidiet, ako som ho do seba lupla 😀 😀 😀 snad pomoze, bylinkovy je ako becherovka, mohol by 😝

katrin21
24. sep 2010

@beruska2x mne cukor nevadi 😀 ja som velmi na sladke🙂 ale vadi mi, ze tam nie je ani stopa po mandliach, alebo tak... 🙂 ale nevadi 🙂 prezijeme 😀 😀
ja ten pravy raz skusim, nech to stoji, co to stoji.. ani K2 mi nepride lacny, za kilo som dala 6e..

katrin21
24. sep 2010

no.. tak miesane zltka.... teraz som to odovzdala dcere,,, je to jej torta a chcela pomoct.. tak sedim, tak mi je lepsie... ale musim ist zachvilku zase...aspon sem kuknem 🙂 stale sa ma pyta, dokedy je to , ze " dopenista" 😀

katrin21
24. sep 2010

dakujem za ten recept 🙂

teda ,ale poviem, vam je mi stale horsie..!! normalne mi to akoby tlaci na nieco.. zvlastne, toto som este nemala, bolst mi vystreluje az pod lopatky.... od zaludka, hrudnikom az pod lopatky...ty koky.... to co je??

beruska2x
24. sep 2010

@katrin21 jako na marcipan? nijak nedekuj, neni overeny 😀 nikdy jsme to nedelala a jsem zvedava jak s tim potahovat, neni tam nic "pruzneho" 😅
i kdyz mandle maji oleje dost v sobe..

katrin21
24. sep 2010

😀

vinka
24. sep 2010

@beruska2x ano kludne ja ho dávam 😉

beruska2x
24. sep 2010

@vinka dekuji... 😵

katrin21
24. sep 2010

tak , a korpus je v trube🙂 inak je toho dobra 3/4 formy 😲 dufam, ze sa mi to nevyleje, som to riadne naslahala 😀 😀 , teda vlastne moja dcera, ja uz som to len dokoncila, pridala ostatne veci a pod...
obycajne toho byva menej, dala som to na tych 150 a nezakryla🙂 kolko sa to zvykne piect na tych 150? tiez 3/4hod, asi viac, ze?
ale chutovo je to vyborne cesto, aj konzistencia sa mi paci 🙂 DAKUJEM 🙂

ani3012
24. sep 2010

baby prosííím !
ako dopiecť korpus,ak som dala do formy viac cesta ? boky sú už dosť hnedé,ale prostriedok nieje dopečený
Súrne !!!!
ďakujem

katrin21
24. sep 2010

ja mam to iste, doprkna!! to sa mi este nestalo, mala som to zakryt akos om zvyknuta!!!! kraje su, aj vrch, uz hor iadne citim a ked s nim pohnem, tak stred sa vnutri cely trasie!!! doprkna..asi ho idem zakryt alobalom!

beruska2x
24. sep 2010

@ani3012 sniz teplotu a pec to opravdu pomalu... pak to zkus spejli jestli je hotovy...

ani3012
24. sep 2010

@beruska2x teplotu som znížila a mám aj pootvoriť dvierka,alebo to už nie ?

beruska2x
24. sep 2010

@ani3012 😕 to jsem nidky nedelala, aby ti pak korpus nespadl.. nevim...

ani3012
24. sep 2010

@beruska2x ok ! spravím len to ,čo si povedala.Ďakujem moc 😵

@katrin21 nech sa darí ale viac ako mne 😉 😀