Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nikulqa
12. jún 2013

@woman04 ahoj z kolkych vajec si robila tento korpus mramorovy?diky pekne

katkak23
12. jún 2013

@jakelina a ako dlho rozmrazas kym odovzdas alebo sa kraja?

mamina1978
12. jún 2013

@lucula73 .................... Inspiracie z internetu ...................................
ja som taku nerobila ale davala som uz davno inspiracie na take tortulky ...... tak snad myslis niektoru z tychto ................ 😉
Ja som robila z formicky babätko .............. na vianoce len anjelika , certika a jeziska ............ 😉 🙂

aduskatt
12. jún 2013

@ajka82 no to som zvedava aj ja🙂) A ked sa osvedci, na drzovku si vypytam recept🙂

jakelina
12. jún 2013

@katkak23 já jsem zákazníkovi zmražený nedávala, jenom jsem zamražovala kousek co nám zůstal a bylo to úplně v pohodě. Někomu bych si to netroufla dát, protože nevím jak dlouho to budou jíst doma, ale my jsme to snědli hned po odmražení.

micha7
12. jún 2013

@woman04 ahojko... idem prvy krat robit marcipanovy potah na tortu a chcela by som ho mat napr.ruzovy... mam zu aj potravinarsku farbu..prosim ta aky je postup,pri farbeni??? dakujem 🙂

ajka82
12. jún 2013

@aduskatt uplne jednoduche, ale napisem ti potom... lebo tetuska by si tiez rada dala z torticky na oslave, tak kombinacia bezlepkoveho a bezlaktozoveho musi byt...som studovala teraz vsetko tyzden, este som sa aj zuzanky pytala, lebo som si vsimla, ze ona robieva bezlepkove 😅 ...ale zacal sa dvihat, tak hadam bude ok 😉

aduskatt
12. jún 2013

@ajka82 jasne, budem trpezlivo cakat🙂

katkak23
12. jún 2013

@jakelina jaaaj ale niekto tu pisal ze zmrazoval celu tortu lebo oslava bola ked boli na dovolenke...my ideme tiez a postrebuju tortu ked este nebudeme doma...tak ja len tak ak nahodou niekto vie poradit ale dakujem 😉

helulicek
12. jún 2013

@jakelina ahoj, ty mi tak krásně radíš tak se opět na tebe obracím s prosbou.... když chci dort na neděli, v pátek ho mám upéct, promazat, potřít tím máslovým krémem na povrchu, bocích a nechat přes noc ztuhnout, v sobotu potáhnout? Někde jsem to tak minulý týden vyčetla, teď to nemůžu najít, tak se ptám pro jistotu...

Když dáváte do náplně ovoce, po těch 2-3 dnech je ok?
Díky

mirinecka
12. jún 2013

kočky, dostala som prvú objdenávku na ženský zadok 😀 , má to byť na 5.7 a bojím sa aké bude teplo, myslíte že vydrží plnka také teplo, chceli by pol zadku pribináčik a pol zadku parížska s mascarpone, teraz som robila tie plnky a pribináčik sa my zdal že troška padol ale asi zato že som dala gašťanové pyré a nebolo rozmrazené, tak asi pustilo trocha vody, nikto si to nevšimol len ja 😀 . Zmestím sa do 3kg. Mám strednú formu a budú mať 15osôb. Vyjde mi to. Veľa otázok, lebo to je poprvé pre druhých 😵. Vrch dotvarujem punčovinou, že? ďakujem

blcha
12. jún 2013

babulky ak by ste mali neake pekne inspiracie na knihu aj otvorenu aj zatvorenu mam robit knihu len este neviem velkost a teda neviem ci ma robit otvorenu alebo zatvorenu ak by ste mali neake pekne ulozene budem rada 😉

sisix
12. jún 2013

Prosiiim jeste jednou, postup na kolo. Uz tu byl, nemuzu ho najit. Dekuji

mamina1978
12. jún 2013

@katkak23 To bola @njonja ona zmrazovala celu tortu ....... lebo isla na dovolenku 😉 🙂

mamcas
12. jún 2013

Ahojte koceny 🙂 Opat otazocka - na com, okrem kupenej podlozky na tvarovanie kvietkov, sa to da este robit? Ja som skusala spongiu na riad, ale nejde mi to tam :( Chcem sa naucit take dokonale ruze, kde sa vlnia tie kraje lupenov, ale nejde mi to vobec :( a tiez kde to davate schnut? ked chcem teda velku ruzu. Uz som pozrela milion videi a vsade maju profi pomocky, tak preto sa na Vas obraciam, ze sak hadam ste nemali vzdy vsetko kupene :P nechce sa mi vsetko nakupit, ked nahodou nebudem mat objednavky a bude mi to tu akurat zavadzat :( dakujem za kazadu radu 🙂

evala777
12. jún 2013

ahojte baby, chcem sa opýtať tých čo majú airbrush - kde ste ho kupovali? v cukrárskych e-shopoch alebo v nejakých hobby shopoch??? Poprosím nejaké linky...Ďakujem.... 🙂

bambula1307
12. jún 2013

@jakelina no nam miluly rok zase zmrzli...takze tiez neboli ceresnicky. Tento rok boli ale nema kto oberat..tak len co sa z maleho rebrika dalo..trochu nam ju pookusovali srnky v zime..tak haluzky az po zem neboli
No tesim sa..ze malinkej smakuju zbasti aj 30 naraz a potom sa kvalitne pototo 😀 😀 . No ta starsia..potvorka neche ani ovocie ani zeleninu 😠

mamina1978
12. jún 2013

@sisix napis @pristela ...... ona fotila aj postup asi myslis ten 😉 🙂 a nejaky je aj v dvojke 😉

sisix
12. jún 2013

Jeste bych poprosilo o peknou lodicku-botu-nakres. Dekuji

sisix
12. jún 2013

@mamina1978 diky pisnu ji

wera.g
12. jún 2013

babulieeenky prosím prosím o tapetku 😉 milá krstinová chlapčenská tortička, jednoposchodka, ideálne s botičkami, ale nemusia byť, ja som úúúplne bez fantázie dnes ☹ ďakujem moc moc !

mamina1978
12. jún 2013

@sisix ten je tiez v dvojke ............... 😉 🙂

mamcas
12. jún 2013

@wera.g tieto mi sem pred nedavnom niekto capol a su podla mna pekne 🙂 pre mna najviac bocianova s inym dozdobenim 🙂

mamcas
12. jún 2013

@wera.g a mozem sa opytat ci sa mozem inspirovat tvojou tortickou? vcera som si pozerala Tvoje nadherne vytvory a mam robit jednu co najlahsiu tortu a taka kruzkova s maslou sa mi strasne paci. Nebude Ti to vadit? Inak mas fakt zlate ruky, z tych kvietkovych torticiek padam na zadok 😝

zuzana92101
12. jún 2013

@ajka82 🙂 on rad korculuje ale klasika, inline. Teraz deti zaspia a idem skusit modelovat toho korculiara. Ak to nepojde, tak spravim nieco na lezato 🙂. Ale ak by sa podarilo, tak spravim tak dokola cestu a jeho tam capnem a tu znacku... Nic som na google nenasla...vsetko len velke korcule. 😝

mamina1978
12. jún 2013

@wera.g ------------------------------------------- Inspiracie z internetu -------------------------------------------------

lussy23
12. jún 2013

@ajka82 krásne
@woman04 krásna
@timuss nádherná

lussy23
12. jún 2013

@katkak23 krásna
@pipka krásna

@daniela09 krásne

lussy23
12. jún 2013

@dajna11 krásne

lussy23
12. jún 2013

@dida38 krásne
@mysiatkoo krásnučké
@pralinka25 ďakujem @iwuska7 krásne @lamps nádherné @florentina krásna @simonova815 krásnučke
@nika222 krásne