Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ani3012
24. sep 2010

@beruska2x stred sa začal dvíhať,tak sa dopeká aj ten.....no som zvedavá 🙂

beruska2x
24. sep 2010

ja mam teda koprus super, uz chladne asi to stihnu dneska inaplnit, nemela jsem doma rum a tak jsme dala do kremu cerveny punc - jen asi lzici a je to dobre 😵

beruska2x
24. sep 2010

@ani3012 😉 at se povede mrska 😵

evitkamalicka
24. sep 2010

@katrin21 nam K2 velmi chuti....nuz kazdy mame ine chute

katrin21
24. sep 2010

no, on mozno nie je zly, ale nie je to chut marcipanu proste:(
@evitkamalicka

katrin21
24. sep 2010

ja som dvierka otvorila, nespadol 🙂 povytiahla som mrezu a prikryla ho alobalom... uvidime... toto sa mi este nestalo, teda hlavne nie v trube kt. poznam.... 😝
@ani3012

katrin21
24. sep 2010

no, mne to pomohlo🙂 uz sa dopeka, odokryla som ho a je krasny rovny a uz je skoro hotovýýýýýý 🙂

beruska2x
24. sep 2010

ja uz mam naplneno marmoskou, kremem a broskvema, a i zvrchu, jeste rano jednou zarovnam, vychladim a potahnu 😵

evitkamalicka
24. sep 2010

@katrin21 ja zas nemam rada origos marcipan, ja vseobecne orechy nemusim ziadne

katrin21
24. sep 2010

🙂 a je to🙂 vyzera dobre🙂

katrin21
24. sep 2010

no, orechy ani ja az tak nemusim, a uz vobec nie vlasske ako niekto, ze za hrst a chrume... a mala by som lebo mavam krce v lytkach,a v nich je horčik...ale co uz....
..ale mandle mi v tomto pripade navadia🙂 ale jasne, ze 100ludi, 100chuti 🙂

evitkamalicka
24. sep 2010

@katrin21 mne napr. absolutne nechuti WI a RDI

katrin21
24. sep 2010

inak, ja som uz mala aj cesto, uz som primiesavala orechy, a zrazu mi trklo, ze formu mam u priatela 100km daleko 😀
este ze mama byva len o ulicu dalej 😀 😀 zachranila ma, 😀 utekala som k nej pre formu

katrin21
24. sep 2010

@evitkamalicka no tie nepoznam... ja len viem, ze co som jedla chutilo mi, tak bolo take dozlta, tak asi to bolo aj s mandlami..... neviem....

beruska2x
24. sep 2010

@katrin21 nebo to byl mlecny marcipan...

evitkamalicka
24. sep 2010

no nic idem ja pod perinu, do rana som ostala neskutocne chora, takze budu fakt super krstiny, dufam ze to do nedele prejde

evitkamalicka
24. sep 2010

@katrin21 to mohol byt aj mliecny marcipan

katrin21
24. sep 2010

no mozno..... mohol byt.. preto hovorim, ze cokolvek by som robila, asi by to bolo lepsie ako tato k2... mala som si s tym dat radsej robotu....tak nabuduce🙂

@evitkamalicka jeej, teraz pozeram, ze mas male babatko 🙂 aj ja chceeem 🙂 super🙂
tak skore vyliecenie prajem🙂

evitkamalicka
24. sep 2010

@katrin21 veru, mame druheho krpca doma 😵

katrin21
24. sep 2010

🙂

vinka
24. sep 2010

baby ja pečiem na 150 stupnoch asi 45 min.Až po 30 min.pichnem do korpusu.Nezakrývam nič a nič sa nepripečie.A pečiem aj na strednej priečke ale ked mám dve formy tak aj na vrchnej a spodnej súčasne horúcim vzduchom a nezakrývam. 😕

katrin21
24. sep 2010

ja mam len elektricky sporak, takze nemam teplovzdusnu.....:( mozno aj to je rozdiel.. ked som ju teraz mrkla, tak vrch, boky akurat, ale spodok je kustik hnedy uz, to je to , co som asi citila uz.... ked som sa zlakla... no a to som ju samozrejme piekla v strede, nie dole...

katrin21
24. sep 2010

ja som ju musela na tych 150 piect hodinu....ale nevadi, hlavne ze sa dopiekla🙂

vinka
24. sep 2010

@katrin21 no dobre ale ked nepečiem vzduchom tak tiež normálne tiež mám elektrický a nepripečie sa mi nič.Tiež to možno hodku trvá 😉 .Ale ved čo si dala fotečku tak nieje pripečený vôbec.Aj ja mávam taký z vrchu korpus.

katrin21
24. sep 2010

z vrchu je krasny, ved hovorim, ze aj boky aj vrch je krasny, len spodok je po obvode trocha pripeceny, ale zase nie je zhoreny, le uz taky tesne tesne pred zhorením... proste uz taky mierne prihoreny..ale nastastie, ked som ho nadvihla, tak naozaj len po obvode..ale to nevadi, ved nie je to moja prva torta 🙂 ja peciem od 12r 🙂 len teda nie marcipanove a plus nemala som recept na orechove, lebo to nejako extra nemusim,ale teraz som chcela pre zmenu 🙂

nikanika28
24. sep 2010

Ahoje sikulky...baby, musim ist dokoncit tortu a taaaaaaaaaaaaaaak sa mi nechceeeeeeeeeeeee 😅 😅 😅 ..panelak pozeram, supla som si tri stamprle hrusky, lebo brasko prisiel z anglicka po polroku..no nedajte si 😀 😀 ...a vcul..aby som zdobit isla 😝 😝 😝 😝

rybca
24. sep 2010

Ahojte, tak ja som dokoncila torticku na nas vyrocnik.🙂)) Potah je z MMF, ozdobi zo zafarbenej "bielej" (lebo vobec nie je biela) cokohmoty. Inac neviete, ci ten bielic potahov mozem pouzit aj na tuto bielu cokohmotu?

vinka
24. sep 2010

@rybca tá torta je kráááááááááááááásna na ten váš vyročnik.Jaj ma rozosmial ten názov,že vyročnik.

vinka
24. sep 2010

@nikanika28 tak šupni ešte jednu štamperlu nech nieje poťah na krivo 😀 😀 😀

lucisa
24. sep 2010

Holky, mám dotaz ke zkušeným cukrářkám - dortářkám...
Někde jsem to tady už četla, ale nemůžu to najít. Zítra chci zkusit poprvé potáhnout marcipán, který mám v ledničce. Mám ten ořechový korpus od evičky. Co se může a co ne dávat pod ten potah? Mám dojem, že si matně vzpomínám, že snad čokoláda ne, marmeláda nevím, nebo nějaký krém...pudinkový?....

A ještě jeden, korpus je kulatý, jak na něj položím rozválený plát, nebude se to krčit v těch kulatých okrajích? Jak to děláte, že to máte tak pěkně rovné ze všech stran?

Díky