Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
13. jún 2013

@jakelina jasneeeee, ale ked to nemam, tak po tom tuzim...klasika 😅 😀

ajka82
13. jún 2013

babyyy, ja som si az teraz znova pozrela smart, lebo vsak bezlaktozovu tortu som robila, na nu bol OK, ale bezlepkova prvy krat a on obsahuje psenicny skrob 🙄 ☹
Ktora potahovka je uplne ze bez lepku prosiiim (ak neratam MMF) ...a pre tento krat budem musiet pani zakazat jest potahovku 😒

aduskatt
13. jún 2013

@ajka82 PDT a WI su vhodne pre celiatikov

ladkaspackova
13. jún 2013

holky prosím na čem vyválet marcipán....myslím jako přímo na válu nebo se to má sypat třeba cukrem aby se to nelepilo

ajka82
13. jún 2013

@aduskatt kujem, no nebudem mat cas ju prerabat zajtra rano, tak hadam to teta ozelie, to len kvoli mamine co objednavala je bez a bez, aby si aj ona mohla dat 😅 a nabuduce mozno bude moct kompletku 😝
inak korpus vysiel paradne, potom ti pisnem pomery ako som davala, len si musim poodvazovat kolko som poodsypavala coho 😉 a jak ma svokricka poucovala ze ona by z bezlepkovej muky nerobila, ze mam robit z vanilkoveho pudingu cesto, ze mi to nevyjde...

ajka82
13. jún 2013

@ladkaspackova valkam rovno na silikonovej podlozke, nepodsypavam

ladkaspackova
13. jún 2013

@ajka82 a pokud nic takového nemám?

aduskatt
13. jún 2013

@ajka82 dakujeeeeeem🙂) hmmmmm, svokricky poznam🙂

aduskatt
13. jún 2013

@ladkaspackova tak niekto cukrom, niekto solamylom

benjik
13. jún 2013

@florentina a ty potřebuješ ty košíčky,aby ti to pak šlo z formy vendat? Já dávám totiž jen kolečkop papíru na pečení na dno,krásně se pak vyklopí,max.jim trochu pomohu nožem. A pak je stačí jen zabalit do pěkného papíru a převázat na boku stužkou.

ajka82
13. jún 2013

@ladkaspackova skus kusok na pracovnej doske v kuchyni alebo neviem kde valkavas cesto ked nieco robis, ak by sa ti lepilo tak si trosku podsyp cukrom praskovym alebo solamilom 😉

lokalistin
13. jún 2013

@jakelina wau
nadherna aj ja chcem 😉

adrika202
13. jún 2013

pečené prasiatko 🙂 čokoládové 🙂

eicul82
13. jún 2013

Chtěla jsem se zeptat...tady takový krteček se asi nikde nekoupí, že? Jakože s tou pastelkou 🙂 http://dorty.artmama.cz/node/108771

anibas
13. jún 2013

@jakelina Fantastickááááááááááááááááááááá !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jenie123
13. jún 2013

@florentina @aduskatt tak krem je zachraneny.. mixer pomohol 🙂))

macamac
13. jún 2013

@jakelina náááádherná kuchyňa!!!!!!!!! 😵 mám podobnú 😉 🙂
ale tvoja je krajšia

aduskatt
13. jún 2013

@jenie123 supeeeeeeeeer🙂

jenie123
13. jún 2013

@jakelina kuchynu mas uzasnu.. 🙂)) aj ja by som chcela taku.. 🙂

lussy23
13. jún 2013

@adrika202 krásnučké

lussy23
13. jún 2013

@79zuzana krásnučké
@ajka82 krásna tortička

macamac
13. jún 2013

@jakelina fakt sa neviem vynadívať 😉 🙂 🙂
ja mám tiež bielu,podobnú,len inak robenú,menšiu....
mám v albume Liliankine narodeniny
takto pred rokom v apríli sme po šiestich rokoch prerábali nový dom 😀
komplet obyvku+kuchyňu...od podlahy 😝
už nikdy viac 😝
bývať,prerábať,búrať...na prášky 😀 😅 😝

lussy23
13. jún 2013

@evvina krásnučké

lussy23
13. jún 2013

@halienka zlatý je ten čertík.

lussy23
13. jún 2013

@luciahromadkova krásne kvetinky

katarina51
13. jún 2013

@jakelina Záááááávidím. 😉 Mňa to čaká cez leto, aspoň dúfam, že k tomu dôjde. 😀 😀 😀

jakelina
13. jún 2013

@macamac já mám takovou světlou vanilkovou, asi to na fotkách není vidět a vypadá jako bílá. A to předělávání ani nemluv. My máme taky starý dům, přestavovaný a pořád něco není hotové a nebo se dělá znova. 😝 😝 Bez kuchyně jsem byla šest týdnů. 😝 😝

katarina51
13. jún 2013

@luciahromadkova Vieš, mi sme mali doma takú mapu Slovenska reliéf. to vyzerá akoby to bolo natlačené práve do nej. ešte aj tá veľkosť sa zhoduje.

macamac
13. jún 2013

@jakelina 😝 mi hovor 😝 ...ja som aj šibačov vítala v polourobenej kuchyni pred rokom 😝
akože, my sme stavali dom...ale máme podlahové kúrenie a vypraskala nám dlažba.predsa-pár rokov dozadu ešte nebol taký výber a materiály,ako dnes. tak sme komplet podlahu v kuchyni,obyvke a chodbe so zbíjačkou likvidovali. toho prachu som sa nemohla zbaviť pol roka napriek tomu,že všetko bolo obalené, oddelené...ešte aj na povale bol...v skriniach, vo veciach...akože klobúk dolu pred tými, čo prerábajú...ja som povedala,že mňa toto už musí prežiť...fakt,už nikdy viac 😝

macamac
13. jún 2013

@jakelina inak sa mi zdalo,že je vanilka,len som nevedela,či mi počítač neskresľuje farbu 😀 😉
ale je fakt neskutočnáááá 😵 😵 😵