• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

5. decembra 2016 
@katrin21 ja uz iny ani nepeciem :slight_smile: , upecie sa mi krasne rovno, ziadne bubliny, ruru vyhrejem na 170 a ked vlozim tortu do rury, hned znizujem na 140-150 a pomaly peciem.
24. sep 2010 o 22:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zlatat nadherne torticky,jemne
24. sep 2010 o 22:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
hej hej, je super :slight_smile: ale aj tak som pre istotu ako vzdy cesto roztahovala smerom ku krajom :slight_smile:
24. sep 2010 o 22:22  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@vinka na dedine - celý týždeň som bez auta, takže som sa nemala sko dostať do mesta a busom odmietam, lebo máme príšerné spoje, to by som kôli 8 km stratila more času.
24. sep 2010 o 22:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby, prosim neviete niekto ci je v Olomouci alebo Brne predajna s cukrarenskymi pomôckami.Pôjdeme tam v oktobri, rada by som to vsetko videla nazivo.
24. sep 2010 o 23:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucisa pod potah muzes nugetu, marmeladu nebo krem - pudinkovy i ruzne jine ale s maslem - ne slehackovy.. ja jsem dneska delala z 0,5l mlika, 2 pudinky, 6 lzic cukru a 1 maslo a staci to na 1x silne promazat a 2x pomaznou/zarovant vrch a jeste mi zbylo trosek...

marcipan vyvalt a uhladit vrsek a pka strany - uhlazujes smerem dolu a urovnavas abys nemela zahyby.. :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=osC5SRtEg5k&feature=related

tady mas postup :slight_smile: je to MMf, marcipan tolik nenatahuj jen prihlazuj...
24. sep 2010 o 23:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak moja krasavica je uz namazana plnkou.. robila som tu moju a druhu vrstvu som dala hrubuuuuu,a aj hore a boky a este mi za misku na kompot kopcom ostalo :wink:
Jo a ten korpus je UUUZAASNNYYYYY!!! vemi pekne dakujem za recept, vyborne sa kraja , perfektne vyzera po rozkrojení a je fakt super, dobre sa s nim robi :slight_smile: juj, uz sa na to tesim zajtra:slight_smile:
24. sep 2010 o 23:56  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mne ta kamoska radila tie boky tak uhladzovat, ze dam vrch a to co sa mi zvlni po obvode, tak vzdy chrbatom ruky nadvihnut ako ked neveste napravaju suknu a potom len zvonku zhora dole prejst a takto dookola.. to nadvihnutie to napne a ta ruka pritlaci :slight_smile: tak zajtra otestujeme nazivo :grinning:
24. sep 2010 o 23:58  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
:confused: :confused: :rolling_eyes: :zipper_mouth: :astonished: :confounded: :sunglasses: :frowning2: :wink: :confounded: :cry: :sweat_smile: :grinning: :sunglasses: :slight_smile: :frowning2: :sunglasses: :rolling_eyes: :fearful: :zipper_mouth: :dizzy_face: torta hotova :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: :wink: :slight_smile: :frowning2: :cry: :grinning: :confounded: :frowning2: :wink: :grinning: :rolling_eyes: :fearful: :dizzy_face: :dizzy_face: ani sa mi spat nechce.Len dufam ze prezije v chladnicke bo inak neviem neviem
25. sep 2010 o 02:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bianca ty zase strasis a urco bude prekrasna :wink:
25. sep 2010 o 07:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@beruska2x no nebude lebo nachystany mliecny marcipan s chladnicky nebol pouzitelny tak som po roku vlozila dovru MMF a zasa na prd.Tak som si tu valkala po 1cm ploskach som lepila a lepila.A to som dnes skusila novy potah spravit z FMM taka som bola nadsena az po dobu nez som tamto vytiahla z chladnicky.......

inak v com je chyba ke sa MMF droli?Skusala som asi vsetko.Rozdelit na 3 casti....do 1 viac cukrikov,do druhej viac cukru a do 3 viac vody a aj tak to bolo totalne na kasu
25. sep 2010 o 08:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@katrin21 @beruska2x ďakuje baby, korpus nespadol,je dopečený :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: musím si na to dať pozor :unamused:
ešte raz ďakujem :slight_smile:
25. sep 2010 o 08:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bianca to nevim, me se drolila jen prebarvena kakaem :sweat_smile: rekla bych trosku cery neo neceho takoveho - ze je to suche, pomastit ruce a zpracovat...

ale muzou asi byt i blby bombony :frowning2:

kdyz to lepi podsyp to solamylem :wink: pak ho stetcem nebo rukou oprasis..
25. sep 2010 o 08:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@beruska2x a slovenský návod na YT nieje ? myslím aj vypracovanie marcipánu a tak
25. sep 2010 o 08:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ani3012 neni zac, my se taky na neco ptame :grinning: tak pak ukaz vysledek.. ja jde s prcekm do mesta kouknout na jarmark a pka asi potahnu dort, snad bude po obede malej spat :wink:
@ani3012 to nevim zkus kouknout ale ja myslim ze ukazka staci :wink: ja jsem videla vsechno jen v AJ
@beruska2x mojko aj cera bola aj solamyl aj ani neviem co uz.... :grinning: ale ako s vysledkom som celkom spokojna aj ked neni taka aka mala byt.Stansartne improvizacia jako prace

hej decka a este mi dakto polopate musi vysvetlit ako na abecedu bo ja som skusala asi milion sposobov a stale to mam zubkate skarede
25. sep 2010 o 08:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bianca všetko najlepšie Barborke k narodeninkám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
som si teraz všimla :slight_smile:
25. sep 2010 o 08:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte, môj včerajší výtvor sa na vaše prekrásne nechytá, zase ste porobili prekrásne tortičky :wink:
@nikanika, už sa teším zas na Tvoje veľdielo :wink: :wink: :wink:
@katrin21 mne K2 chutí ja som hrozne na sladké :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses: včera som skúsila robiť MMF z Jojo cukríkov, našťastie som to robila z 1/2 balíčka, nech vyskúšam - no a tá časť letela do smetiaka, lebo som tom neodhadla v MW :sweat_smile: :rolling_eyes: ale z druhej várky som poťahovala, primiešala som kakao aby to malo nádych lososovej farby, snáď sa bráškovi bude páčiť.
Ozdoby sú z kupovaného pravého marcipánu. Keď porovnám K2 a MMF sa mi ľahšie robilo s K2 ale zase plastelínovejšia mi prišla MMF hmota :sweat_smile: ešte skúsim tie cukríky z Lidlu, veď aj tak málo ľudí zje tie ozdoby a poťah, ja mám ozdoby ešte z krštín a našej svadby v chladničke odložené a to je už nejaká doba :sweat_smile: :grinning:
25. sep 2010 o 08:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bianca abeceda je i pro me zahada, delala jsme 2x a nic moc teda.. holky rikaly natenoucko vyvalet mezi potr. folii a pres ni vytlacit pismenko a na te spodni casti prenest na dort.. ale je to ode me jen teorie :wink:

http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html/novinky-vykrajovace-abeceda_cislice_mini_vykrajovace

tohle se mi libi, je to klasika vykrajovatko ale trosku drahe :rolling_eyes:

Barborce vse nej...
25. sep 2010 o 08:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ani3012 dakujeme :slight_smile:
25. sep 2010 o 08:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Já se u vás inspiruju asi dva týdny a postupně jsem něco načetla a zkusila první potahovaný dort. No byla to fakt hrůza, vypadá to strašně jednoduše, ale ta práce s tím byla úmorná. Poprvé jsem dělala ten marcipán z bombonů, tak nevím jestli měl vypadat tak jak vypadal. Nemám na to vůbec žádné pomůcky, jenom váleček na těsto a dřevěnou desku. Tak se i stydím sem ten svůj výtvor dát, ale alespoň se zasmějete. :grinning: :grinning:
Jinak bych se chtěla zeptat, na co položíte ten korpus dortu při potahování??? Mě se to na té desce dělalo špatně, tak třeba máte nějaký tip a radu. Pro mě by bylo lepší, kdybych si ten dort mohla trochu otáčet a byl trochu výš. Děkuji za odpovědi.
25. sep 2010 o 10:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jakelina no myslím že si velmi šikovna ak je toto tvoja prva torta tak klobuk dole ja som taku peknu ani tretiu nemala tiež som len začiatočnik a onedlho budem robiť svoju 4 tortu ako v živote tak aj mmf takže myslím že sa neamš za čo hambiť si velmi šikovna
a čo viem tak baby si to davaju na karton obaleny nejakou ozdobnou foliou ja som to tiež dala na karton a na tom si možeš tortu vlastne otačať ako na točni :wink: a na tom to aj nechavaju čo som si všimla
25. sep 2010 o 10:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojky :slight_smile:
25. sep 2010 o 10:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby, ahojte!!!
tak my sme uspesne potiahli tortu!!! sice asi nie je 100%, lebo sa mi trochu prilepil spodok pri valkani,:( tak som musela znova rozvalkavata a uz to nebolo ono, keby viem, ze to ide tak lahko valkat( zo zvyskov som sla robit po obvode pasik a slo to lahko) tak to cele znova premiesim a nanovo vyvalkam,ale bala som sa...
Ale tak sa mi troska potrhali kraje,lebo to uz bolo po dvoch valkaniach trochu tensie nez som chhcela...ale nevadi.. momentalne vyzera takto a dcera triedi kvetinky na zdobenie.... snad ju nepokazime tymi ozdobami...
spodok som urobila ruckou kavovej lyzicky takto :slight_smile: a aj fotka vcerajsieho potrenia plnkou je tu :slight_smile:
co hovorite?? da sa ?
25. sep 2010 o 10:18  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
este idem druhu dorabat :slight_smile:
25. sep 2010 o 10:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jaj, teraz pozeram ze aj Jakelina robila tens podok tak :slight_smile:
25. sep 2010 o 10:19  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@katrin21 taky jsem to dělala malou lžičkou, protože doma jsme nic jiného nenašla. :wink:
@fopardi děkuju za pochvalu, moc mě to potěšilo. :grinning:
25. sep 2010 o 10:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jakelina ja si dort dam na hluboky talir, ma mensi prumer nez dort mam ho vyvyseny a potakuje se skvele, pak hmotu oriznu a prendam dort na podlozku (karton obaleny balicim papirem) :wink:

@katrin21 pekne.. ukaz pak i ozdobenej :wink:

my jsme doma z jarmarku, meli hafo veci - vykrajovace, kostice, natlacnoukrajku .. jak myslite ze jsem dopadla?? :grinning: ale jsme rada, odpo hned to pouziju a meli super ceny a bez postovneho :wink:

malymu jsem koupila kosicek na houby tak jsme spokojeny vsichni :wink:
25. sep 2010 o 11:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok