Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
19. jún 2013

@maca77 ja som robila niekoľko krát už tak,že som si vyrezala kruh,naň vylilala tú čoko a po stuhnutí preniesla na tortu..........stiahla foliu a ak niekde prečnievalo,tak som nožničkami ostrihala 😀 😉

akapulko
19. jún 2013

@pristela fakt krasa zlate ruky!!!!!!!🙂

lamps
19. jún 2013

@mamcas formičku nemám, robila som ich ručne, ale išlo to fajn

pipka
19. jún 2013

baby pomooooc ja mam v kuchyni 30,4 🙄 🙄 🙄 😅 a tri torty ma cakaju...z toho jedna gula, ten nestastny vtak 😝 😝

asi umrieeeeeem 😅 😅 😅 😅 😝

lamps
19. jún 2013

@pipka no, Janka, asi umreme spolu 😀 😀 😀 ja pečiem teraz druhý korpus, som chcela, že ráno už len jeden urobím a budem plniť. A z nezistených príčin mi jeden dnešný korpus málo narástol tak budem musieť zajtra upiecť ešte jeden navyše 😝 😝 😝 😝 tiež mám na sobotu 3 torty

jakelina
19. jún 2013

Holky zase supr objednávka. Trojku potáhnout na bílo, jako vyřezávanou 3D z korpusu na to Minnie jak drží medvídka a vejít se do 500,- korun.

viera6
19. jún 2013

baby prosim vas nejaké inšpirácie na 60 bývalej učiteľke materskej škôlky a teraz rada upratuje..to som dostala akože námety 😀

lamps
19. jún 2013

@jakelina Majka, čo k tomu dodať? aj si ju zobrala?

jakelina
19. jún 2013

@lamps néééééééé, však potáhnout trojku není jenom tak a udělej to dvoukilové, to ani nejde. 😒

lamps
19. jún 2013

@jakelina to bola len kontrolná otázka 😀 😀 😀 😀

florentina
19. jún 2013

@muffinka8 ne, myslela jsem to tak, že naplním dort, jednotlivá patra nijak extra nevyrovnámám, nelámu si hlavu s přesným řezem atd., jen vyrovnávám boky za použití točny. Dort tím pádem není nahoře rovný....tak to nechám ztuhnout a pak prostě seříznu do roviny a potahuji....

florentina
19. jún 2013

@aduskatt tak to je dobře, že je ti vcelku dobře 😉

maca77
19. jún 2013

@lucula73 @jakelina Ďakujem 😵

florentina
19. jún 2013

@pipka no tak zase jsem o něco chytřejší 🙂 ! Děkuji za vysvětlení a příště to taky vyzkouším. A já bych si teď do lednice vlezla nejraději sama 😉

florentina
19. jún 2013

@njonja souhlasím 😉

lussy23
19. jún 2013

@maca77
@nika1985
krásne tortičky baby

lussy23
19. jún 2013

Baby že sa vám chce v tomto horko piecť 10 tort na víkend. Ešte k tomu máte aj detičky a manželov. Ako to všetko stíhate?

lussy23
19. jún 2013

@zandanem tak tak. navyše nerobia zákusky podľa technologických postupov...Minule našiel brat vo veterníku škrupinu z orecha, pričom orechy do veterníka nejdu. .Presne tak. Nie je nad domáce zákusky a torty. (aj keď ja to nejem, ale rozhodne to je lepšie)

rapunzel1
19. jún 2013

baby mám otázku do pléna, čo sa týka tohoto tepla a topenia sa poťahoviek a všetkého...
- niekto tu hovoril, že pod poťah namiesto masla s odrezakmi dáva čoko ganáž, pomáha to pred potením torty? menej sa to rosí po vytiahnutí z chladničky????? 😲 😲
- ďalšie, niekde som čítala, že jediná poťahovka, ktorá sa nerosí za žiadnych podmienok je želatínová, ja som ju robila v začiatkoch, ale nám nechutila, bola ako žuvačka, teraz robím s MMF a všetci sú spokojní, ale to rosenie je úžas.. 😢 😢
- po ďalšie čo s kvetmi... keď sú v chladničke, alebo mimo nej pohoda, ale keď už sú v chladničke a potom idú von, tak zmäknú a bojím sa, že spadnú s drôtikov, u mňa teda z MMF
- vraveli mi, že z gumpasty vraj kvety nesajú vlchkosť, ale keď som varila a mala tam kvety aj z gumpasty, tak mi padli, akú máte skúsenosť s chladničkou a vybratím kvetov potom na vzduch...
lebo... ako urobiť svadobku s krásnymi kvetmi na drôtikoch, keď ju vyberú z chladničky, tak bude o chvíľu akoby ju poliali kýblom vody... čo s tým??? ktorá poťahovka chutí a vydrží aj tento extrém, či poťahová, alebo na modeláž????????
mám urobené postavičky rybárov a bojím sa, že keď ich dám na tortu a potom ju budú viesť v tomto teple, tak z toho bude len farebná kopa hmoty 😠 a teraz babo raď... čo s tým...všetkým... ďakujem za každú dobrú radu

lussy23
19. jún 2013
dm1
19. jún 2013

@rapunzel1 ja ked robim bielu tak je to o to lahsie ze ked potiahnem tak to na komplet poprasim solamylom a on vpyje do hmoty - mmf a potom sa ovela menej rosi. Myslim ze ganaz ti nepomoze na to lebo to sa rosi zmenou teplot a zvrchu nie z vnutra takze je jedno co tam mas....
co sa tyka gumpasty mozem potvrdit ze kvety z MMF u nasich na dome opadali - orchidka na komplet ale az po case vonku z drotikov a gumpasta drzi ako prikovana. aj mne doma kvety z gumpasty vydrzia daleko viac

rapunzel1
19. jún 2013

@dm1 takže v niečom som vďaka tebe pokročila 😎 takže zajtra ráno pôjde torta do solamylového zásypu, ešte, že táto prvá bude biela, ale druhé hnedá, takže nič a tretia čoko, toho sa tiež obávam, mám kúpenú reylands čoko.. má 45 obsah kakaa, tak snáď to vydrží..., ale nervy mám riadne, čo som robila minulý týždeň ruže, tak po vybratí sa tie lístky normálne tak upotili, že boli ako čerstvo robené, ma skoro trafilo, dokonca aj penovka sa orosila, normálne kvapky vody na tých plátoch, mi bolo až do plaču, som to sušila fénom.... mi už hrabalo a to som ich len vybrala na fotenie von....

mysiatkoo
19. jún 2013

jaaaaj kam tento svet speje, ked sa vase vlastne slova siria ako slova niekoho ineho????? CUMIM a nexapem...

dm1
19. jún 2013

@rapunzel1 mne sa veru este nestalo zeby mi "zvadli" uz urobene kvety ktore boli vytvrdnute riadne asi som mala stastie ale teraz robim drotkove uz len z gumpasty. Ja ten solamyl aj opakujem ak treba poprasim solamylom necham vpit a zachvilku opat. Dokonca ked sa torta topila - navlhla od zadu chladnicky ked som zabudla dat karton tak solamyl to zachranil na bielej pohoda horsie ozaj farebne veci 😝. Ja aj ked rozgulam MMF biele tak poprasim solamylom vyhladim zehlickou a tak potahujem

mysiatkoo
19. jún 2013

@rapunzel1 ganaz pouzivam ja a veru to nema absolutne ziadny pozitivny vplyv na rosenie potahovky...

pipka
19. jún 2013

@florentina jaaaa taky 😝 😀 😀 😀
som teraz dozdobila toho vtaka....no spotreba nespotreba, normalne v otvorenej chladnicke som to dozdobovala 😅 🙄
sak to je neskutocneeeee, okamzite ako to vyberiem, tak oroseneee jak pivo 😠 🙄 🙄 😅

rapunzel1
19. jún 2013

@dm1 aj ja asi v lete prejdem na kvety len z gumpasty, v zime je aj MMf v pohode, ale cez leto... katastrofa

ivkaivka
19. jún 2013

@dm1 píšeš, že používaš solamyl, ako ho potom očistíš z hmoty? mne ostávajú fľaky

lucka_o
19. jún 2013

babyyyyyy ste tu niektore z PO alebo neviete ci ma obchodik u Kamky aj nejaku stranku????kde by som si pozrela ponuku alebo tak???? dakujem!

lucka_o
19. jún 2013

@ivkaivka ja tiez pouzivam Solamyl, skusala som praskovy cukor a bolo to otrasne....mne flaky nezostavaju,....podsypujem len kolko treba