Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
maya30
21. jún 2013
@lussy23 neboj, aj mne sa stalo ze som dokonca odovzdala bez fuzov 😉
vlasta80
21. jún 2013
tak...a doslova a dopismená vytrápená torta...ale pacila sa 😉
vlasta80
21. jún 2013
a to ma este dve cakaju...ale potrebujem sa odreagovat tu trosku a pokochat sa🙂
pipka
21. jún 2013
@jakelina majka dakujemeee 😉
lucula73
21. jún 2013
Juj baby,ja som tiež hotová,dorobila som tortu ,tá minnie je celá úplne mokrá,des je to,samé šparatká a špajdle sú tam ,v ušiach aj rukách a aj na spodku :-p :-p
a ešte jedna rýchlovka pre kolegov do práce 🙂 ...mramorák,pribináčik a maliny a hore čerstvé jahodky poliate čokoládou 🙂
katarina51
21. jún 2013
@dajna11 krááásna 🙂 🙂 😉
katarina51
21. jún 2013
@lamps krááásne 🙂 🙂 🙂
aduskatt
21. jún 2013
tak som vam zaspala na hodinku a ta mrcha torta sa sama nepotiahla 🙂
nika266
21. jún 2013
@lamps,tortičky su krásne,chcem sa spýtať kolko cm maju pismena
akapulko
21. jún 2013
@lucula73 odkial prosim ta kupujete maliny kde maju najlepsie lebo vsade citam pribinak -maliny,mne sa najviac osvedcilo pribinak-cucoriedky🙂ale chcem skusit aj maliny!
akapulko
21. jún 2013
@akapulko a krasne torty na to ze sa vsetko lepi🙂)))
lamps
21. jún 2013
@nika266 ďakujem, písmenká majú 2,5 cm
jakelina
21. jún 2013
@akapulko v Lídlu nebo Kauflandu
terqa
21. jún 2013
muffiny na rozlúčku so školkou, pre moju prvorodenu...
lucula73
21. jún 2013
@akapulko ďakujem.......ja kupujem najviac v Lidli,tie sú asi najvačšie .....ale ak nemajú,tak aj iné............ 🙂
mysiatkoo
21. jún 2013
@lamps aaaaaaaaaaaaaaax 😉

@lussy23 tak teda skusim nejaku radu, aj ked na modelovanie postaviciek je to slovne vazne tazko.... na tvojom mieste by som skusila modelovat vacsie kusky - podla obrazka sa mi ten havko zda dost maly a pri takyx malyx prckox je to este narocnejsie ako pri niecom trosku vacsom... a ked pridavas napr. k telu nohy, tak si urob ako keby jamku do tela, resp. zatlac trosku hmotu na mieste kde ides pridat nohy (no proste neviem to slovne opisat 😃 )... potom tie koncatiny nebudu take od tela odsadene, ale krajsie zapadnu... (a zaroven ta prosim o pisanie spravnej prezyvky - uz mi raz pisalo mysiatko s jednym o, ze jej furt xodia nejake upozornenia co sa jej netykaju( viem, moja xyba,ze som pri vybere nicku na to nemyslela,) ale uz len kvoli nej ... a druhy dovod, ze nabuduce nemusim otazku zaxytit 😉 Vdaka za poxopenie...)

a mne sa taaaaaak nexceeeeeeeee ..... vzhladom na teplotu v kuxyni to do 11tej ani nejdem skusat...
reruna
21. jún 2013
@lucula73 ježiš ta jahodová, hned bych si dala 🙂
lucula73
21. jún 2013
@reruna no veru,doslova sa zožrala 😃
fordikford
21. jún 2013
@lucula73 jej mnam dala by som si :-p 🙂 🙂 🙂
akapulko
21. jún 2013
@jakelina
@lucula73 tak v lidli som ich uz hladala a nikdy tam neboli.(((v kaufe este mrknem🙂
lucula73
21. jún 2013
@akapulko v lidli mali výpadok dosť dlhú dobu,ale už sú...skús ráno niekedy,večer ani u nás niet a na druhý deň som už párkrát kúpila 🙂
lamps
21. jún 2013
... a moja tortuša s trúbkou, minulý týždeň som robila klavír, tento trúbku 😃 😃 😃 unavená som ako kôň to je prvýkrát, čo som za jeden deň zdobila 3 torty
akapulko
21. jún 2013
tak prave som odovzdala tuto:)ale som sa s nom naserinkala ale od buduceho tyzdna vraj nebude tak horuco.)na amatera sa z nej strasne tesim.)
akapulko
21. jún 2013
@lucula73 tak tam budem chodit ako cakanka a cakat 😃 😃
lucula73
21. jún 2013
@lamps to si vyrezala tú trubku?krásna je ...aj tie tortuše predtým 🙂
lamps
21. jún 2013
@lucula73 ďakujem, trúbka je namaľovaná za pomoci môjho najstaršieho synátora
lucula73
21. jún 2013
@lamps sa mi zdalo 😃 ,ale som neverila,že si maľovala teraz na tortu,klobú dolu fakt...........moja bola taká mokrá,ako vodou poliata,neviem si predstaviť,že by som mala na nu dačo maľovať................už je fuč,chvalabohu...
lamps
21. jún 2013
@lucula73 ja som trúbku maľovala na samostatný plát a ten som položila na tortu. Ešte som chcela noty a husľové kľúče pomaľovať po torte ale taká bola orosená, že nehrozí na ňu maľovať. Tá 40-tka je trochu krivo, ale tak sa mi prilepili hneď čísla, že už sa nimi nedalo pohnúť
daducha
21. jún 2013
@jakelina
@pristela
@ajka82 ha, srandicky, srandicky baby jedny,no ja mam hlavu v smutku.Vsak ta moja torta vyzera ako keby som mesiac piekla ]-( .To budu nervy ked to budem odovzdavat,sa hanbit budem 😞 .A akcnu foto si manzel samozrejme urobil hned po prichode domov,ked ma nasiel chvilocku na gauci lezat,cakala som kym mi byt vychladne 😃 😃 .Gatky som mala ale aj tak pristelka, tu fotku sem hodit nemôzem, vsak by nam forum zrusili 😃 😃 .Inak toho ochladenia som sa nedockala,az sa bojim do tej svadobnej pustit :-p
luciahromadkova
21. jún 2013
baby vsetky co ste tento tyzden mali torty mate moj obdiv x-) , to teplo je strasne /my mame v podkrovi stale 28-30 C :-p / a teda aj narocne, lebo akokolvek chcete vsetko sa topi s a rosi... a tazko schne
peknu dovolenku vsetkym dovolenkujucim @pipka a aj ostatne

a este otazku treba na modelovanie postaviciek a kvetin radsej gumpastu? mam modelovanie na 3.7, teda ak by prisli opatovne horucavy... s ktorou gumpastou mate dobru skusenost?
za odpoved dakujem vopred.