Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
22. jún 2013

@pristela ty kdy to stíháš? Krásné jsou jak z Flickru 😉

simasa
22. jún 2013

@pristela krásna práca, všetky 😵

mamina1978
22. jún 2013

@pristela Nadherneeeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a to v tomto teple 😝 fakt obdivujem 😵 😵 😵 😵

pristela
22. jún 2013

je holky dakujeeeeeem , no nieje to ono ☹ ☹ ☹ ale co uz v tomto teple, vsak vieme ☹

@jakelina v noci 😀 tak pri tychto som mala dané skoro všetko 😝 ako biely potah s fialovymi kvetmi, Snehulienku na ruzovom potahu s kvetmi okolo seba 😝 modrý vankus 😝 biely vankus s ruzovymi alebo červenymi ružami 😝 no prosto radost robit podla zoznamu 😝 😀 😀 😀

jakelina
22. jún 2013

@pristela já jsem taky dostala na tu medvídkovou přesnou předlohu. Tak jsem paní napsala, že alespoň něco malého změním. Jsem zvědavá co řekne. 😒

lokalistin
22. jún 2013

Baby obdiv vsetkym. Ja som mala na dneska tortu,mal si pre nu dojst dnes vecer-teda ja som to tak nejak pochopila a vcera v robote o tretej mi povedal,ze nie to mu nevyhovuje on ju potrebuje uz doobeda. No pekne ja len korpus upeceny, a do 23:00 v robote ani jahody kupene ani sviecky 😝 tak utekala rychlo do obchodu v ramci prestavky v robote. O 23:00 som sla domov a zacala. nehustol mi puding,dlho sa chladil. potah som zobrala kupovany,nebol cas na MMF bol mäkky jak ... zle sa s nim robilo,tortu som chladila v mrazaku,lebo v chladnicke sa s nou nic nedialo ☹ .Jak som na nu dala potah hned bol mokry,uz ma chytali mdloby,krutila sa mi hlava nic som nevidela. zacala som malovat tie noty-no totalna katastrofa,bolo mi uplne,ze zle. tak o 5:00 som sla spat. Na 9:00 som si dala budik,cely potah stiahla dole a robila nanovo o 11:00 mal dojst taky stres jak nikdy-torta je totalne otrasna,ale povedal,ze sa mu paci,tak dufam,ze sa mu fakt aspom trosicku pacila 😢 😢 😢 tie sviecky tam chcel

ajka82
22. jún 2013

@mamina1978 dakujeeem 🙂
inac ja ked som pozerala stranky s tortami kde su nindza, tak vsetky boli take ze na zelenom podklade postavicky, alebo stredom nejaka cesta s kanalom a postavicky okolo a to sa mi nepacilo :( ale uz mi kamoska pisala, ze baba bola spokojna s tortou a dnes maju oslavu (to bolo vsetko cez kamosku dohodnute a ja vlastne nemam ani meno ani kontakt dotycnej 😅 )

jakelina
22. jún 2013

@lokalistin chudě, ty jsi si dala. 😒 😉

lokalistin
22. jún 2013

@jakelina ani mi nevrav asi si idem lahnut boli ma hlava jak kona,chcela som modelovat na buduci tyzden,ale fakt,ze teraz nemam vobec chut na to 😢

ajka82
22. jún 2013

@lokalistin no po takomto zaberaku si veru lahni najskor a oddychni ak mozes 😉

ajka82
22. jún 2013

baby prosiiim, ak budete mat cas na tepetku, nieco zvieratkove k 1 roku ... tu mi fantazia akosi dosla 😅 dakujeeem

lokalistin
22. jún 2013

@ajka82 no frajer odisiel tak idem do postele som z toho nejaka deprimovana,ale inac ruza schla super robila som ju z gumpasty 😀

iwulka23
22. jún 2013

Ahojte kočky 🙂)
moje premierové tenisočky a uplne prvá krstinová torta 😀

ajka82
22. jún 2013

@lokalistin nooo asi prehodnoti tylo prasok a zozeniem gumpastu... lebo ja som v noci robila miesto kvetov co som chcela pouzit ruze, ze tie mi budu lepsie drzat... a samozrejme mi chlap nadaval, ci sa chcem znicit, ked chodim spavat medzi 1-3(teraz to bolo vacsinou o 3 posledne dni) a o 7 som hore a uz beham potom cely den okolo deti 🙄

dajna11
22. jún 2013

no tak tu je moj postrach,akože krabica so šálkou v darčekovom balení 😀 😀

mamina1978
22. jún 2013

@lokalistin Naaaadhernaaaaa Zanet 😵 😵 😵 😵 😵 😵 napriek stresom sa ti super podarila 😵 😵 😵 😵

akapulko
22. jún 2013

a moja posledna nadnes som kao:(

jakelina
22. jún 2013

@dajna11 krásně se ti povedla

eliska22
22. jún 2013

tortička robená pri bolestiach uší mojej krpatej, takže docela des, 3 noci sme už nespali, má zápal uška ☹
inšpirovala som sa aj tu Vami dievčatami, hlavne pristelkou a lamps 😉 pridávam viacej foto, lebo sa to nedalo obsiahnuť v jednej fotke 😀

lamps
22. jún 2013

juuuj, pozerám že včera som akú otrasnú foto tortuše pridala 😝 😝 😝 😝 sa hanbím 😀 😀 😀 😀 pridávam opravné foto, vyskúšala som aj @pristela typ na použitie alobalu pri fotení a zdá sa, že to funguje 😵

levandulka3
22. jún 2013

konečne dobojované 😝 😝 😝 tak to bol týždeň, najprv mi zomrel mixér, rýchlo kúpiť nový, vsadila som na Kenwood a paráda je síce ťažší ale robí ako drak, potom som si pomýlila dátum objednávky a musela som za večer zbúchať nakomplet tortu - nič vymodelované ale zachránila ma Andrejkina margarétkova - veľká vďaka 🙂 potom tie horúčavy 😝 😝 😝 všetko sa mi topilo najmä na tej džunglovej, Mickey ešte v pohode a kočík na tej krstinovej to bola kobojka - tá torta je robená podľa námetu zo servítky, ktoré mi zákazníčka dodala

zsuzsu
22. jún 2013

Baby ja vas obdivujem. Ako pisete o tom ako tam mate teplo boze vobec vam nezavidim. 😖 ale za to vas obdivujem ze tie torty za tie podmienky co mate su naaaaaaaaaaaadherneeeee 😵
Ja pridam jedno moje co som mala pre chlapceka co miluje byka 😀 snad sa troska podoba 😀

lamps
22. jún 2013

@levandulka3 presne tak, margarétky sú super, rýchlo sa robia a dobre na torte vyzerajú. Ja som tiež na tú tortu s trúbkou dala len také jednoduché kvietky, som sa bála, aby mi kvietky na drôtikoch prežili toto teplúčko 😀 😀 😀

rapunzel1
22. jún 2013

Dobojované, v tomto teple.... ach jaj... postavičky a kvety som radšej ani do chladničky nedávala, len rovno na tortu ako si ju preberali, nech nezažijú teplotné šoky aspoň oni. Na čoko som použila našu novú krajočku 🙂

vlada111
22. jún 2013

@pristela máš ich krásne. Moja išla v piatok do Košíc, tak si to vieš predstaviť 😖

artepf
22. jún 2013

ahoj holky, přidávám svoje aktuální dorty a jdu se podívat na ty nádhery, co sem zase přibyly 🙂 . Jinak fakt obdivuju ty z vás, které stíháte i deset dortů, já jich měla tentokrát šest, k tomu od pondělí do středy v práci (nastoupila jsem v pondělí na zkrácený úvazek) a mám toho plný zuby 😝 . Mít jich ještě víc, tak už asi nechodím spát vůbec. Asi jsem moc pomalá, ale rychlejc mi to prostě nejde 😅 . Navíc to vedro k tomu, ani jsem nemusela ozdoby potírat vodou, drželo to na dortech samo, tak jen doufám, že se z toho někdo nepo.... 🤐

artepf
22. jún 2013

ještě jeden jsem zapomněla 😀

artepf
22. jún 2013

@petka28 promiň, že jsem neodpověděla, ale nebyla jsem tady celý týden 😔 . Ten čokoládový mantinel mi poradily odbornice na čokoládu (@dm1, @pristela a další 😀 ), rozpustí se hořká čoko s trochou Cery nebo Omegy a když vychladne tak, že se dá do ní strčit prst, tak se vyleje na pás pečícího papíru, který je tak dlouhý a vysoký, jako je obvod dortu. No a hned jak čokoláda ztuhne, tak se opatrně přilepí po obvodu a po úplném zatuhnutí se papír stáhne 🙂 .

denisak77
22. jún 2013

@levandulka3 krásne ,prosím odkiaľ máš tú konštrukciu na kočík

levandulka3
22. jún 2013

@denisak77 dakujem, sama som si ju vyrobila z drôtika 😉 😉