• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

5. decembra 2016 
@fopardi Alenki sa nepýtaj lebo ona tak malé torty nepečie.To škoda špiniť misku :grinning: :grinning: :grinning:
25. sep 2010 o 21:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@fopardi ako zvykneš piecť? Naraz hrubý a potom prekrajuješ, alebo po plátoch?
Ja pečiem po plátoch a do 24 cm dávam 3 vajíčka - to mám hrúbku 2-2,5 cm
No na tak malinké torty ti neporadím - tiež také maličké nepečiem - škoda špiniť misku a zapínať rúru
25. sep 2010 o 21:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@vinka ta je nadherna, je uplne dokonala, vinka,naozaj perfektna praca!!!! a ten komentar :grinning:
@boldy, krasna
@alionuska....to uz sa neda ani komentovat, naderne su vsetky a ta kombinacia bielej a tej hnedej ci skor kavovej, je uzasna, jemna... to mnozstvo je pre mna fakt ohurujuce, tiez robim, len ked mala spi,taham vacsinou v noci, este stale ju kojim, obcas ledva stojim na nohach...mala by som ist k tebe na tyzden, aby som videla ako to zvladas. ja mam maximalne tri torty na tyzden, nad tri uz odmietam,...cely tyzden nejdem spat skor ako o 1, vcera som sla o pol 4 rano, o 7 budik :slight_smile:...tak mi povedz ako toto robis??!!!!
:fearful: :fearful: :fearful:
a tu su este moje dve tohtotyzdnove
25. sep 2010 o 21:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sofi07 krásne :slight_smile:
Dievčatá, ako dokážete byť do 4-tej hore a potom tak skoro vstávať? Ja by som bola celý deň nepoužiteľná.
25. sep 2010 o 21:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@yamahafazer nadherna, jemna torticka...velmi sa mi paci
25. sep 2010 o 21:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ta tu su slubene fotky...torta uz neexistuje :grinning: uz len kusocky

25. sep 2010 o 21:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Joj baby dakujem vám všetkým.Teší ma,že sa vám páči moja torta.Aj ja som bola konečne spokojná.Asi sa lepším ked som sama zo sebou spokojná :grinning: :grinning:
25. sep 2010 o 21:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ale aj vy ste narobili zázraky.O Alenke už ani nepíšem.Ona vie,že je dokonalá :grinning: :grinning: Lebo tolko by som nedokázala ani keby som týžden na redbule fičala. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
25. sep 2010 o 21:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bianca pána a tie stromy si ako robila?A to je z mmf?
25. sep 2010 o 21:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bianca nadhera nadhera a pry nejde to :grinning:
25. sep 2010 o 21:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bianca prekrásna
25. sep 2010 o 21:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@vinka nie z FMM ale ono to pojde aj s MMF.kmen klasika vytvarovany nabodnuty na sparadlo,doladila kmen a nastokla zelenu gulu obstrihanu...ale to som fusovala a svacala to hlava nehlava bo to je fakt za trest

@beruska2x no ono to ani moc neslo bo to vypada jinak nez malo ale kaslat nato.Vo finale sa mi pacila

@zlatat dakujem
25. sep 2010 o 21:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bianca a z čoho robíš? :confused:
25. sep 2010 o 21:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
joj dievčatá,tie vaše tortičky sú úžasnéééééééééééééééééé :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ,ja sa nestačím čudovať..... :wink:

a chcem sa opýtať,akú tortu by ste mi poradili pre 55 ročného chlapa?naši idú na oslavu a mama sa ma pýtala,či jej neupečiem.....no ja som začiatočník,nemám predstavu .ale on je aj vinár..niečo s hroznom?alebo aj nejaké kvietky by mohli byť?
25. sep 2010 o 21:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bianca ta je naderna, biancaaaaa, krasna, Barborka musela byt nadsena :slight_smile:)), musis byt spokojna so sebou, je fakt vymakana, tie stromy sa mi strasne pacia, su suprove
25. sep 2010 o 21:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucula73 s hroznem je dobrej.. nebo soudek jako na vino :wink:
25. sep 2010 o 21:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@beruska2x vidíš,ten súdok ma nenapadol...idem skúsiť niečo vysnoriť :slight_smile:
25. sep 2010 o 21:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@vinka z falosneho mliecneho marcipanu-FMM ale receptov milion a konecne som vcera nadabila na suprovy len skoda ze som ten nachystany zo startu nehodila do kosa a nespravila novy

@sofi07 Gabi od teba ma pochvala specialne tesi :dizzy_face:
25. sep 2010 o 21:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte, ja vás chcem len pozdraviť a pochváliť všetky tortičky :wink:

@vinka o tom aká je Alenka šikovná, si to naozaj výstižne napísala :wink: :sweat_smile:
25. sep 2010 o 21:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zlatat

@vinka ale to nebude taka mala torta to budem piecť 4 x a budu to audi kruhy ved potom hodím fotečku ak to neskočí v koši , isto všetky pečiete aj take male ved to jak na poschodie

no a najlepšie je ked upečiem jeden plat a potom prekrojím minule mi tu niektora davala recept a bol velmi nizky potom som ešte dopekala jeden čo mam už vyskušany aby bolo na 2y plnku čiže 3platy
a chcela by som vyskušať ten čo ste tu spomínali že kolko vajec tolko PL muky aj cukru spominala mi ho aj suseda eštew skor a aj tu som na ten natrafila a videla som ak plna forma krasne vysoky korpus ved to aj na 4x sa da prerezať a ešte taka otazočka na aku vyšku krajate korpus myslím ake vysoke mate jednotlive platy ?tak cca 2cm ?
25. sep 2010 o 21:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zlatat ja, ked malu uspavam, tak si vdz trosku predriemne, taky mikrospanok chytim a ficim dalsieho pol dna :slight_smile:)
25. sep 2010 o 21:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bianca a to je aky krem klasika ??? porad nejaky vyskušany
25. sep 2010 o 21:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bianca a tiež chvalim tortu velmi pekna
25. sep 2010 o 21:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@beruska2x ďakujem ti krásne,si ma veľmi potešila.... :slight_smile:

a baby,na tú punčovinu,čo tu spomínate občas na to tvarovanie,ide priamo ten poťah alebo...???
25. sep 2010 o 22:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucula73 ja dávam priamo poťah. :wink:
@bianca a dáš mi odskúšaný recept na falošný mliečný marcoš?potrebujem pre kamarátku jej mmf nechutí. :frowning2:
25. sep 2010 o 22:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@vinka hej?...a ako ty robíš tú punčovinu?
25. sep 2010 o 22:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucula73 čo mi ostávajú krémy a orezané korpusy ked to nepotrebujem dávam do kopy a potom to celé mixnem a je to fantastické.Ale ak nemám a potrebujem ho tak upečiem piškotu dám tam krém a mixnem. :wink:
25. sep 2010 o 22:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@vinka aha..moja babka keď sa jej niečo nepodarilo,tak to zmixla všetko a dala rumu a robila guľky z toho..obalené napr. kokosom..také niečo,že? :slight_smile:
25. sep 2010 o 22:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@evena tusim ano, od evicky som mala korpus..350g pr. cukru a 6vajec.....rum, olej...
ahojte
tak konecne idem pridat fotky mojej torticky:slight_smile: moja prvotina sa vcelku vydarila... piplala som sa s tym dost dlho, hlavne to nalepovanie mini kvietockov do stredu velkych kvietockov. uf. ale vysledok stal za to, vsetci híkali :slight_smile:
akurat moja dcera , ked uz sme vytiahli ozdobenu krasnu tortu z chladnicky na stol, tak na nu polozila sviecky(!!!) takze sa fasa otlacili tie drziaciky na marcipane, skoro ma porazilo! ja to hladim, aby to bolo hladke a ona toto... co uz.... chcela tam silou mocou aj sviecky a jedine dve farby co sme mali 10boli modre a ruzove, tak ta modra je od veci, ale nevadi... sfukla ich a chutovo torta skvelaaaaaa
marcipan mi aj ostal, a aj plnka.... vrstvy su krasne hrube, budem mat jednu fotku aj na priereze,ale to mi urobil kmotor, tak ked posle , pridam ju:slight_smile:
ale som spokojna na 1x :slight_smile::slight_smile:
a ta K2 mi nakoniec vcelku chutila ked sa spojili chute plnkou :slight_smile: fakt asi najlepsia torta doteraz a hlavne chvalim ten super korpus..
25. sep 2010 o 22:26  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok