Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
27. jún 2013

včarejší pro kamarádčinu dceru - pribiňáčkový krém s jahodami, melírovaný korpus. Ne fotkách vypadá křivější než byl ve skutečnosti a to jsem měla povrch před čokoládou dokonale rovný. Navíc mi teda moc ta čokoláda netuhla, sice byla cukrářská poleva, ale asi zase dovezli něco s náhražkou kakaa

eliska22
27. jún 2013

@florentina krááááááásne kvetinky 😵

dm1
27. jún 2013

@florentina boze to je neskutocne prekraaasne 😵 . Tisko zavidim ten kurz ked budem velka tiez pojdem :D

pristela
27. jún 2013

@lokalistin třicet kúskov , môže byť ?ak nie v pohode aj menej bo ja uz som čista ako lalia, naposledy som si zaspominala riadne na moje zaciatky 😀 a umyvala tie jahodove maršmelky 😀 😀 Žožulky ti mam niekde poslat vopred ci potom ci ako? ty si tu pán , rozkazuj pokial môžeš 😝 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
27. jún 2013

@dm1 Dani , pojdeme spolu 😀

evicaka
27. jún 2013

@florentina prenádherné kvietky, prosííím aj ja info o kurze

ludkas31
27. jún 2013

@florentina nadherne kvietky 🙂

wera.g
27. jún 2013

@florentina woooooooooooooooooooooooow tie kvety sú ako živéééé 🙂

blcha
27. jún 2013

@florentina wau uplne super su tie kvety odpadavam paradne su akurat som vcera hovorila dcerke ze keby som vedela robit kvety s marcipanu tak by som ucitelkam dakla tie lebo zivych dostanu vela no ale neviem takze ficim do kvetinarstva aj ked tie tvoje su krajsie ako zive 😉

jenie123
27. jún 2013

@florentina nadherneeeee.. ako zive.. 🙂))

blcha
27. jún 2013

a este tu je moja torticka kniha vazi 7kg nemohla som tu podlaozku narvat do chladnicky neaku velku som si dala vyrezat no a kavovy korpus rafaelo plnka jahody cokokorpus a dzem
@florentina dakujem za rady neako som to dobojovala aj sklapel som kupila a ten znak skoly sa mi potom hned lepsie vyrezaval 😉

florentina
27. jún 2013

@blcha super si to dobojovala 😉

anibas
27. jún 2013

@lussy23 No klobúk dole !!! Podľa mňa sú dokonalé !!!! 😉 😉 😉 😉 😉

anibas
27. jún 2013

@florentina Katuška fantastické !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

blcha
27. jún 2013

@florentina dakujem pekne na tej fotke to vyzera tak neake flakate fotila som a este nebola zachnuta v skutocnosti to vyzeralo troska lepsie 😉 hlavne ze svokra bola spokojna to som robila pre nu maju dnes v skole oslavu a ona je zastupkyna jej sa pacila velmi to je hlavne mne sa za tak moc nepaci 😉
buduci tyzden ma caka svadobna a ze velka este neviem akoa takze mozno aj 4 poschodia neviem este niesme uplne dohodnuty len to ma byt svadobna ale nie az tak moc svadobna bo svadba uz bola takze neviem co vymyslim inspiracii je strasne vela
@pristela robila krasnu margaretkovu tak nad takym niecim som rozmyslala ale zasa som objavila aj ine tak nakoniec neviem ako to urobim ja mam stastie ze nikto si u mna este neobjednal tortu presne podla vzoru a vzdy si mozem vselico dorobit lebo mne sa vacsinou vzdy nico pokazi a potom musim maskovat 😀 😀

njonja
27. jún 2013

@luciahromadkova ahoj moja! Som rada, ze som pomohla! Tie ozdoby boli z karamelu, nemala som izomalt🙂

florentina
27. jún 2013

@eliska22 @dm1 @evicaka @ludkas31 @wera.g @blcha @pristela @jenie123 @mariann2 @rapunzel1 @lokalistin @anibas

Holčičky, všem vám děkuji za milá slova, jsem moc ráda, že se vám květinky líbí. Nicméně mám trochu pocit, že si tolik chvály ani nezasloužím. Teda jako kytičky jsem dělala já, ale na kurzu, na jakém jsem byla, by to zvládla stejně /a některé naše místní umělkyně 😉 určitě i lépe/ každá z vás. Byla jsem na kurzu u Julie Alexovičové, ale nevedla ho přímo ona, ale Natali, která na kurz přijela z Itálie. Julie se ale také účastnila, sice se tam pasovala do role překladatelky, ale protože sama vede stejně úžasné kurzy, tak se v podstatě od začátku také zapojovala a ukazovala nám co a jak...Kurz byl dva dny. Měl být od 10 do 17, ale trochu se to zvrtlo, takže první den končil v 18.45 a druhý začínal už v devět a končil také nějak po šesté. Probíhalo to tak, že vždy bylo ukázáno co se bude dělat a pak si každý dělal sám a lektorky obcházely a radily co udělat jinak a jak na to...opravdu u každé nové věci se ke každému vždy dostala Natali a už viděla co člověk dělá špatně atd., takže vysvětlovala a ukazovala. Mimo pauzy na oběd jsme opravdu celou tu dobu makaly, když vysvětlovala postup zapisovaly a pak vyráběly a i když atmosféra, prostředí a vše kolem bylo perfektní, fakt jsem šla domu utahaná jak kotě, byl to hukot. Navíc jsem si nejdřív říkala, zda jsem trochu nepřestřelila, neb jsem na kurzu byla jediný začátečník, dělala jsem jen ty jedny růže na ten svatební dort a všichni ostatní tu už byly na kurzu opakovaně a navíc všechny ženky už měly za sebou xxx vlastní květinové tvorby. Takže některé věci musela Julie vysvětlovat speciálně jen mě 😅, ale obě lektorky i ostatní účastnice byly velmi ochotné poradit a cokoli ukázat. Jen nás pořád honily 😀 , že musíme zrychlit atd...a musím říct, že nakonec jsem na sebe byla hrdá, protože je fakt, že první den dopoledne jsem stále byla poslední, ale pak jsem se do toho dostala a už jsem stíhala tempo ostatních a ani jsem pak nekončila poslední. No holky byla to obrovská zkušenost, protože postupy člověk může nakoukat na netu a praxí se každý zlepší, ale tady jsem za ty dva dny absorbovala spoustu grifů, typů jak na to a hlavně jsem byla konkrétně navedena jak tou kosticí jezdit atd...Jinak pro zajímavost, bylo tam 9 účastnic a přesilovku hrála slovenská "výprava". Hrozně fain baby, tak trochu jejich "velitelka🙂" byla Katarina Struharova, moc milá ženka a píšu to proto, že některé s vás ji tu znají....Jinak na kurzu byla i legrace, napřiklad když se dělaly ty středy u té růže ...to se měla hmota vyválet tak na tenko, až byla úplně průsvitná a měla takové malé trhlinky....jsme to pořáda válely, vykrajovaly a dělaly lístky a vždy přišla Natali a všem to zahodila, že je tam ještě málo direk a je to pořád silné a to už to fakt nebylo ani vidět...Natali opravdu hodně dbala na reálné provedení, aby to odpovídalo, až jsem si občas říkala, že mě to stačí jak to mám, že já ani nevím, jak to v reálu má být a takhle se mi to líbí 😀 , ale měla jsem "smůlu" musela jsem to zase předělat....závěrem, fantastická zkušenost, přestala jsem se květinek obávat, vím, že doma to takové neudělám, musím hodně trénovat a taky kvůli času, na té jedné růži je přes 50lupínků 😅 , ale rozhodně už se na kytičky těším a ráda budu doma experimentovat....

dm1
27. jún 2013

@pristela uz nemas cukriky? a mne si dala 4 ked som bola u teba 😲. Ja tiez uz koncim veru s cukrikmi a navyse nam tu aj na mesiac zatvorili lidl 😢 . Inak moja prusvih u nas v papierku od pondelka mam farby doma ale ako na potvoru nemali bielu ktorej si chcela najviac. Ale idem dnes okolo 12 do TN do kreativnych potrieb tak mrknem tam. Ze v dubncii budu robit objednavku az tak za 2 tyzdne mali nejaku len ze transparentnu to nechapem aka je 😕

dm1
27. jún 2013

@florentina verim ze si bola utahana ale stalo to za to! Katku poznam zo stretka v dubnici aj z FB. A vies co mozno si mala aj vyhodu ze si bola zaciatocnik lebo nemas uz v ruke svoje zle postupy lebo ja mozem na navod na ruzu cumet aj v knizke od Alana a nakoniec ju aj tak urobim ako som uz zvyknuta 😝. Fakt prekrasne si to urobila mas byt na co hrda len sup sup rychlo trenovat doma aby si nezabudla co a ako

@pristela jasnacka ze pojdemeeeeeeeeeeeeee len musim este dllllllllllllllllho setrit 😀

florentina
27. jún 2013

@blcha rozumím ti, já vždy když dodělám dort, tak jsem s ním hrozně nespokojená a až po čase si na něj tak trochu zvykám. A i když už jsem pár přesných zadání měla, tak taky vždy nastane něco, co je mimo můj plán a musím nějak improvizovat, maskovat a to mě pak štve. Zatím jsem měla jen jednou radost z dortu, jak se mi povedl, to byl ten čtyřlístkový svatební, protože tam jsem měla nějakou vizi a tu jsem splnila jak jsem si předsevzala. Tak ale prostě každým dortíkem děláme pokroky a jednou to půjde samo, já tomu ještě pořád naivně věřím 😀 ...Mám za sebou teprve 35 dortů a už nějakou dobu cítím, že mi to jde trochu lehčeji, ale zase teď mnohem víc jsem s dorty nespokojená. Z prvního dortu jsem měla radost, byla jsem tak hrdá, že se mi to povedlo a přišel mi dokonalý /no teď ho raději ani nemám na stránkách 😅 /, ale prostě od jisté doby vidím kolik chyb na těch dortech je...A s tím tématem, taky když si pak můžu vybrat co dělat, tak od radosti nevím co, nejraději bych vše, pak konečně něco vyberu a jsem pak zklamaná, že to nevypadá tak úžasně, jak ta inspirace...takže pečení zdar, ono se to poddá!

akzuzs
27. jún 2013

Ahojte dievčatá na koniec júla mám v jeden deň tri torty na objednávku ( ešte som nemala viac ako jednu na jeden deň tak je to pre mňa výzva) Potrebujem poradiť postup ( fotopostup tigra a postavičiek z maca Pooh) Je to niekde? Poradítem? A ešte sa chcem spýtať skúsených tortárok, idu do kopy chute : Čoko plnka s jahodami ( z bielej čokolády ) a čoko plnka s banánmi (s mliečnej čokolády)? Pradte mi PROSÍÍÍÍM

sticker
27. jún 2013

@blcha Perfektne sa ti podarila tá kniha 😎 Ako si ju nakoniec poťahovala? Bielym celé a ešte dala navrch jeden plát hmoty a ten potom tak vytočila ako list?
Inak od pondelka konečne americký týždeň v Lidl 🙂 😉 Bude nálet na cukríky 🙂

florentina
27. jún 2013

@dm1 Dani, máš naprostou pravdu! To mě nenapadlo, že to pro mě vlastně může být plus! Alana knihy jsem do té doby taky neznala, ale na kurzu je někdo měl, moc si je chválily, ale neměla jsem čas pokoukat, prosím nevíš celé jméno? Že bych na ty knížky koukla, kde se dají sehnat, aby je mohl třeba ježíšek donést?
Jinak jestli někdy půjdete s @pristela, dejte holky určitě vědět, šla bych taky...ale nejdřív budu muset začít chodit do práce, abych na to vydělala....tak možná příští rok by to šlo 😀 😖

dm1
27. jún 2013

@florentina su to knizky od Alan Dunn takto nejako to vyzera http://www.martinus.sk/knihy/autor/Alan-Dunn/?u... jednu mam kupenu na nete su hrozne rozdiely v cenach treba pokukat poriadne my sme to tusim tu s babami objednavali z anglicka viacere. ONo tusim 2 mam aj stiahnute ale kniha je kniha lepsie ked to chytis do ruky a robis. Aj ked priznam sa vobec nemam na to cas teraz ale verim ze raz si ho najdem a budem pilne trenovat

dm1
27. jún 2013

@sticker juj dokelu aj s lidlom zrovna teraz ked ho mame zatvoreny 😢 😢 😢

vlada111
27. jún 2013

@florentina uf, tak teraz to musím predýchať. Nádhera veliká, si veľmi šikovná. Ja by som tiež raz chcela ísť na taký kurz, len som zatiaľ lakomá 😀 Ešte raz klobúk dolu 😉

katkossko
27. jún 2013

@akzuzs ja mám uložené takéto postupy... Plnku z bielej čokolády som ešte nerobila, v tom nepomôžem, ale tá z mliečnej čokolády s banánmi by mala byť dobrá, ja robievam falošný parížsky krém s banánmi a chvália si 😵

akzuzs
27. jún 2013

@katkossko ďakuejm si zlatááááá

florentina
27. jún 2013

@dm1 děkuji moc! Kouknu na to, kamarádka žije v Anglii, tak se poptám i jí, zda by po tom nekoukla. A s tím časem...tomu rozumím. Ještě, že mám na neděli dort a právě kytičkové téma, že aspoň mohu trochu potrénovat, protože abych jen tak sedla a na zkoušku trénovala, na to teď není kdy a moc mě to mrzí...

janula.h
27. jún 2013

@florentina WAAAAAW nádhera toto ja nikdy nedám :D