Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
27. jún 2013

dievčence narýchlo pridávam práve dokončenú tortušu a bežím het....

jakelina
27. jún 2013

@lamps ta je milá

florentina
27. jún 2013

@vlada111 děkuji moc, to se hezky čte, ale o tebe nemám strach, ty toto zvládneš i bez kurzu!
Jinak já jsem taky "lakomá" 😀 , vím jak to myslíš, to jsi hezky napsala, ale dostala jsem to od manžela k 15.výročí a zároveň k narozeninám. A bohužel radost je vykoupená velkými starostmi, manžel přišel tento týden o práci, takže musí teď hledat něco jiného, já snad budu nastupovat na podzim a do té doby tu budeme asi jíst ty cukrové kytky 😝 😅 😠 😀 ...no vědět tohle před pár týdny, nejdu nikam, no ale co už, stálo to za to a tu radost si už nemá cenu kazit...

florentina
27. jún 2013

@janula.h kecko, dáš...a děkuji 😉

jakelina
27. jún 2013

@florentina nádhera ty kytičky. Katku taky znám, ona je strašně šikovná, dělá i různé dekorace na svatbách. Skvělá ženka. byla na srazu v Huslenkách.
Jinak doporučuju pořád trénovat, kamarádka tam byla na kurzu taky a říkala, že když to dělala po měsíci, tak si už nemohla vzpomenout jak na to přesně jít. Nejlíp si to hned vyzkoušet doma, dokud si to pamatuješ. 😉

jakelina
27. jún 2013

@florentina jejda, teď čtu o té práci. Já myslela, že manžel má svoji dílnu, tak to mě mrzí, že máte takové starosti. Přeju ať je to lepší a něco si najde. 😉

sarah00
27. jún 2013

@florentina krásne kvety, nádherné 🙂

dm1
27. jún 2013

@lamps jeeej ta je milunka 😵

florentina
27. jún 2013

@jakelina děkuji, určitě budu trénovat teď po večerech na ten dort, asi né přímo tyto kytičky, ale tak ledacos z toho využiji. Jinak já si dělala poměrně podrobné popisky, jakože fakt dost, takže jde o to nezapomenout ty grify atd., ale co se postupu týče, mám to po ruce...jinak bych už nevěděla ani teď, ono toho bylo fakt dost....

lokalistin
27. jún 2013

@pristela zlatik ale akoze vazne? mne je jedno ak este budu zoberiem aj 30 peniaze potom ved idem autom sa odvezie 😀

pristela
27. jún 2013

@lokalistin jasne , som nenažratá 😀 😀 😀 minule mi tiez @pipka brala z blavy americke tusin 35kuskov , pretoze u nas moze byt aj 20dsat americkych tyzdnov ale cukrikov ani jeden balik ☹ ☹ ☹ ale ak by to bolo na teba vela 😝 😝 😝 tak v klude aj menej nevadii, ono tych 30 vydrzi dlho 😉

pristela
27. jún 2013

@florentina andelka este napis sim ta cenu , tusin si ju uz pisala ked si tam sla ale nepamataaam ☹ viem ze je to des vela penazi, niektorí ludia to ani nechapu preco atd. ale ja to uplne chapem a viem ze tie prachy za to stoja !! vid priklad aj u teba 😵 to je presne o tom ze sa ti venuje, priamo tebe a musis, prosto musis odist s dokonalou kytkou aj ked si zaciatocnik a vies toho malo, ver tomu , ze aj ona bola utahana akoby vsetky vase kvety robila ona sama 😅 Tieto kurzy-drahsie- sa nedaju porovnavat so ziadnymi inymi a uz duplom nie worshopmi za 10€ s obedom a kavou v cene ako to niektory beru 😠 Je úzasne ze si si to uzila a hlavne ze si bola spokojna 😵 😵 😵 manžela mi je luto ,a le isto je sikovný /ked dokazal mysliet na vyrocie! a vedel ti darovat nieco taketo, ze vie po com tuzis/tak musi byt sikovny a rychlo najde druhu pracu, neboj , drzim palcoky!!!
@dm1 Dani 😀 prosim ta tie cukriky co som ti dala by ma veruze nezachranili, to si mala odo mna za celu tu ochotu, že vzdy ides a kupis a posles 😵 😵 😵 juj no som zvedava kedy ja nasetrim na takyto kurz, to by som ani mojmu nemohla povedat tu sumu 😀 😀 😀 by ho vystrelo 😀

katie555
27. jún 2013

ahojte tortarky,
zase otravujem , ale mate niekto link na vyrobu vlcich makov? chcela by som to velmi jednoduche, nakolko z drotikmi atak nemam moc skusenosti . vsetky fotopostupy co som nasla su take ...
dakujem za pomoc 🙂

evicaka
27. jún 2013

Kočky pridávam moju dnešnú..... cestuje až do Škotska, tak držte palčeky, nech dorazí celá 😅 😅 😅 😅

blcha
27. jún 2013

@florentina tak ty mas krasne torty som myslela ze uz mam za sebou viac torticiek upecenych klobuk dolu si sikovna a veru s tym pecenim som na tom podobne aka som bola vytesena s prvej troty a teraz ked to vidim chce sa mi smiat ale nastastie som objavila tuto super temu 😉
@sticker super ze bude americky tyzden minule som vykupila vsetky co mali este mam asi tri baliky tak pojdem aj ja nakupovat 😀
no a tu knihu som robila tak ze najskor tie kraje potom si si na vrch vyrezala take trojuhonicky na rohy a nakoniec som tam capla ten vrchny obdlznik akoze tie spoje je tam vidiet ale neako to nevadi pretoze su to akoze stranky este som to pomalovala takez som to aj troska zamaskovala 😉

evicaka
27. jún 2013

@evicaka nechce mi to nahrať fotky, tak skúsim neskôr ☹

blcha
27. jún 2013

@lamps uzasna torticka velmi sa mi paci 😉

aduskatt
27. jún 2013

@katie555 pravdupovediac, tiuez som na vlci mak bez drotikov nenarazila, mam len drotikovy videopostup

pristela
27. jún 2013

@katie555 fotopostup z netu

pristela
27. jún 2013

@katie555 ach neidu ani mne vkladat fotose tak vlozim neskor 🙂

katie555
27. jún 2013

@pristela jej dakujem...ak by ti kludne islo aj ip mozes

@aduskatt dakujem nevadi...ono ja som googlovala odusu a vsetko bolo na drotikoch a to si netrufam ... 😝

florentina
27. jún 2013

@pristela Žanetko, cenu jsem nepsala, nikdo se neptal a s některými to teď možná sekne 😅 , kurz stál 250 euro...ale je to tak jak píšeš....dva dny od rána do večera předávání těžce nabitých zkušeností, dvě lektorky, plus hmota, barvy, krabička, výborný oběd, svačina, kafe aj. drobnosti v ceně .... já se přímo na tento kurz dostala poměrně náhodou, manžel mi k výročí chtěl dát jiný kurz, jakože na květinky, byl 5ti denní a byl někde na Moravě a že by tam případně jel s dcerou se mnou, jakože mini dovča, on by hlídal a večery bych byla s nimi, ale zaprvé termín se mi nehodil a zadruhé cena byla podobná, ale když si připočtu náklady na cestu a ubytování, vyšlo by to o mnoho dráž i kdybych jela sama. A i když kurz vypadal dobře, žádné reference jsem o něm neměla. Na kurzy Julie jsem slyšela jen to nej...a moc jsem se chtěla účastnit, ale problém není jen na ně našetřit, ale taky se na ně dostat, jsou téměř pořád plné. Ale asi osud tomu chtěl, jedna holčina právě z té slovenské výpravy nemohla na poslední chvíli jet, tak to vyvěsila na Facebook a já tam v tu chvíli zrovna byla a tak jsem hned volala manželovi, zda to vzít a bylo....Já v tu chvíli ještě netušila, že nás potkají takové starosti, ale i tak jsem váhala, je to prostě strašně moc peněž, i když já chápu proč je to tak drahé, ale vydělat na to, že...navíc jsem na mateřské, ale manžel mě ukecal, že si to zasloužím a to se hezky poslouchá, že 😀 . No tak ale mám vidinu té práce od podzimu, tak do té doby to nějak zvládneme a pak už bude snad lépe. To víš, že když s tím manžel teď přišel, tak jsem si nadávala, že jsem tam šla, ale kdo to mohl tušit...hlavně aby jsme byli zdraví, to ostatní se zvládne...musí...vždycky si vzpomenu na motto: "Když chceš boha rozesmát, řekni mu své plány" a směju se taky... 😵

aduskatt
27. jún 2013

@katie555 mam, poslem Ti do IP

lawli
27. jún 2013

@mamina1978 Ahoj ,všimla som si tvoj príspevok s cukríkmi s Flinstonovcami...prosím Ťa v ktorých obchodoch sa v Nemecku dajú zohnať? Za odpoveď krásne ďakujem 😵

amadora
27. jún 2013

@aduskatt no ja mám v byte tých 25-26° aj teraz 😅 a inak tá fixka nepísala ani ráno po poriadnom stuhnutí poťahovky, fixka v chladničke, pretrasená, tak neviem... len ten lieh som neskúšala lebo nemám doma

aduskatt
27. jún 2013

@amadora inak, uz neviem poradit☹ mne to pomohlo.....a ked vyschla, tak som nevyhodila, ale namacam hrot do farby, ked potrebujem pisat🙂

lokalistin
27. jún 2013

@pristela ne v pohode dneska tam hned nabehnem

mamina1978
27. jún 2013

@lawli Tych kupis v,, Edeka " ........ Ale asi nie vsade , lebo napr. @lokalistin ich nedostala kupit pri München 😒

katie555
27. jún 2013

@aduskatt dakujem velmi krasne 😉

mamina1978
27. jún 2013

@lamps ako vzdy...... postavicky s dusickou ........lasky, plne zivota 😵 😵 😵 😵 tvoj rukopis je jedinecny 😵 😵