• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@florentina Katuška, kvietky sú neskutočné a ja mám o čom snívať :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. jún 2013 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamina1978 och, ďakujem, práve som písala na FB, že som ju oproti originálu pomenila, tak snáď to teta predýcha :grinning: mne sa ten originál nepáčil a až teraz mi doplo, že som po torte zabudla urobiť ťapky - stopy po cickách musím ich ísť urobiť.
27. jún 2013 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina joo , viem ze presne takto stoja , este tusin zuzka na inchebe vravela /@dm1/ ze by chcela ist na ten pobyt/školu/kurz/ co robi alan dunn -teda ak si spravne pamatam :confused: vyslo to nejak 1000€ bolo to na tyzden alebo vikend s ubytovanim a v anglicku samozrejme , tak to musí byt neskutocny zazitok, aj kedby si sa nic nenaucila :grinning: o com pochybujem, pretože viem že tí co"vela" pytaju za kurzy si stoja za tym ze za tie peniaze prosto musis odist s krasnym kvetom aj keby ta to douca celu noc sám :sweat_smile: , no ale vidiet ho pri praci, a v tych priestoroch to musi byt neskutočny zážitok :grinning:
27. jún 2013 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Baby robili ste niekto falosnu parizsku ale karamelovu ? :confused: vyjde mi to ? :confused: sa odstrelim ak napisete ze nie , bo uz sa mi to chladi a poobede chcem plnit :confused: teda hned ako upeciem korpus :grinning:
Urobila som karamel rozpustila ho v slahackach , po odstaveni supla do toho jedno maslo a ted sa chladi , nerobil to niekto ? teoreticky by sa tam nemalo co nevydarit no ale predsa len :rolling_eyes:
27. jún 2013 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt Inak Adi ja som si tiež kúpila zelenú fixu a ako som robila mená na muffinky tak prvé tri super a potom tak slabunko písala, aj som trepala (a to som ani nečítala tvoje rady, keďže to bolo v nedeľu ), aj hmota bola stuhnutá... V záruke je, tak neviem. Už len ten alkohol skúsiť keď budem na budúce písať....
A ja nemôžem poprosiť ten postup :sweat_smile:
27. jún 2013 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt tak som nakoniec aj ja robila, že som hrot namáčala do gélovky :grinning:
27. jún 2013 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sticker myslis na vlci mak?
27. jún 2013 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ja som tak robila raz karamelovú plnku, ale mne sa zdala dosť sladká, tak robievam 300 g kr. cukru upáliť na karamel + šľahačka + 500 ml mlieka s 2 zlatými klasmi , nechať vychladnúť a pridať 2 maslá. :slight_smile:
27. jún 2013 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt Adi už som to našla na FB, na tvojej stránke :slight_smile: Len som FB zapla neskôr ako koníka :slight_smile: Tak idem tam pozrieť :slight_smile: :wink:
27. jún 2013 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katkossko jo jo ja robim asi 4druhy karamelovych plniek :grinning: ale teraz som chcela ani nie cisto slahackovu a ani nie cisto maslovu :grinning: robim este jednu kedze mam dve karamelove torty ted :grinning: a tam uz robim puding+maslo+salko
27. jún 2013 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela ja robím karamelovú tak, že do upáleného cukru opatrne vlejem šľahačku, nechám úplne rozpustiť karamel, vychladním a vyšľaham so stužovačom ako parížsky krém, je super a zatiaľ sa mi vždy podarila
27. jún 2013 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@sticker ja vsetky postupy hadzem na moj web:slight_smile:
27. jún 2013 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps jj aj ja ju robim , je super , ovela lepsia nez maslove salko :stuck_out_tongue_closed_eyes: len som chcela vediet ci prave tuto konkretnu niekto nerobi :confused: nevadi , vsak vyslaham a uvidim ci budem vecer letiet do tesca :grinning: :grinning: :grinning:
27. jún 2013 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
pre pani učiteľky sladké orchidejky od mojich synov. Dufam že sa budú páčiť.
27. jún 2013 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (60)
Pridávam tú moju krstinovú
27. jún 2013 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (49)
@daniela09 tak ty se budou páčit stoprocentně, jsou fantastické!!!
27. jún 2013 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
rýchlovka zo soboty. O 9,30 som začínala piecť korpusy, a o 14,30 bola torta hotová. Sestra mi totiž zabudla oznámiť že oslava sa preložila o den skôr. No čo nezrobím pre môjho synovca.
27. jún 2013 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
@florentina dakujem pekne, to sú moje prvé takto na drôtiku
27. jún 2013 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@daniela09 waaaaaaaau ako trojickyyyyy :slight_smile:...krasne ukladam .....cim robis orchiejky?
27. jún 2013 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@daniela09 Krasnucke kochlikove orchidejky. :dizzy_face: :dizzy_face: Urcite sa budu velmi pacit :wink: :slight_smile:
27. jún 2013 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina nemám slov, sú nádherné. Na lístky si použila akú farbu?
27. jún 2013 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@blcha děkuji moc :wink:, to je pro mě velkou motivací do dalšího pečení....tak vidíš, jsme na tom úplně stejně :wink: a právě ta naše nespokojenost nás posouvá dál. A toto téma, to je moje jasná srdcovka, našla jsem tu spoustu milých, ochotných, sladkých ženek a je mi tu dobře a hrozně mě baví pozorovat pokroky, vždy když někdo začíná, jak se v průběhu času zlepšuje /ať chce, nebo ne:slight_smile:/.
27. jún 2013 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@daniela09 krasne kvety urcite sa budu pacit :wink:
27. jún 2013 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pridavam aj ja svoju dnesnu mozno niekomu posluzi na inspiraciu:slight_smile:)
27. jún 2013 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (52)
@lamps děkuji :wink: , sladké sny :grinning:

@daniela09 děkuji:slight_smile: ty lístky jsou z světle zelené hmoty, vystínované světlou a tmavou práškovou zelenou barvou a na těch od růže je ještě tmavě rudá prášková barva...a celé kouze vzniklo tím, že na závěr jsou přestříkané jedlým lakem...ten to zafixuje a tak jako oživý...
27. jún 2013 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela jj, je to tak, jsem toho důkazem :sunglasses: ...taky jsem nevěřila, když jsem viděla tu fotku co budeme dělat a na stole ten váleček bílé hmoty, že si toto odnesu domů a bude to moje práce :grinning: ...a ještě jak jsi psala, i na lektorkách byla večer vidět únava.
27. jún 2013 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina a aký je to odtieň zelenej, neviem akú práškovú zelenú si kúpiť, môžeš mi napísať jej názov. dakujem
27. jún 2013 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daniela09 nemůžu, protože název neznám. Barvičky byly zapůjčené z Itálie, od lektorky co s nimi přijela a tady se ta značka těch barviček ani neprodává. Ale mám doma světle a tmavě zelenou práškovou a zkoušela jsem na kousku hmoty a jde to dobře, jde opravdu o ten kontrast barev, vystínovat a zafixovat...
27. jún 2013 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina No teda Katka, to ake uuuuuuuzasneeeeee kvety :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Wauuuuuuuuuuuu nadherna praca :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: nemam slov :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. jún 2013 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok