Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
27. jún 2013

@adrika202 krásna

reruna
27. jún 2013

@florentina nádherné květy, jako živé a úžasný popis kurzu, ty peníze stály určitě za to a věřím že i tm najde brzy práci!

mamcas
27. jún 2013

Tak dobojovala som 😅 Dakujem velmi pekne Pristelke za radu, moc mi pomohla a pripajam moje vytvory: Dvojtorta na zelanie a ta mala je moj vymysel pre jednu slecnu na narodky 😝

jaja555
27. jún 2013

@mamina1978 jéééj, krásnučká, jemnulinká ... mňám 🙂 🙂 🙂

florentina
27. jún 2013

@reruna děkuji, děkuji 😉 😵 🙂

florentina
27. jún 2013

@vlada111 no teda máš můj obdiv, já mám jedno dítě a práci na částečný úvazek z domu a bohatě mi to stačí na to, abych měla práce nad hlavu, takže i tak mám pocit, že na dortíky nemám tolik času co bych chtěla a o domácnosti raději ani nemluvím...jsi superžena!!! Na podzim nastupuji do práce na plný úvazek a dcerka do školky a to pak asi tu práci z domu pustím, neb si to neumím a ani nechci pohromadě představit...a nerada bych se dortování zbavila úplně....fakt máš můj respekt....

evicaka
27. jún 2013

@lussy23 prasiatko by to malo byť (aspoň som sa o to snažila)

aadulik2110
27. jún 2013

po dlhom čase sa aj ja môžem pochváliť tortičkou 🙂 venovaná deťom na karneval

vlada111
27. jún 2013

@florentina ale čo si, vieš koľko razy som na nervy 😀 Staršiu mám v škôlke, robím z domu, sem - tam nejaká služobka, a keď mám urobiť jednu tortu na nedeľu, chodím dve noci pred tým spávať o štvrtej 😀 Akurát mi veľmi chýba v kľude si sadnúť a skúšať robiť kvietky. Staršia je veľmi činorodá, pri nej neurobím nič a keď je v škôlke nemám šancu sadnúť si k modelovaniu, lebo mám mladšiu, domácnosť a telefón na uchu 😀 No psychiatria 😀 😀 😀

katarina51
27. jún 2013

@daniela09 perfektný nápad, ale už len na budúci rok. Podľa mňa budú veeeeeeľmi spokojné pretože sú krásne. 🙂 🙂 🙂 🙂

sissmiss
27. jún 2013

Baby, pomoc, je tu niekto? Potrebujem surne radu. Mam spravene kvety na drotikoch, omotane flor.paskou. Chcem to strcit do torty, mozem? (asi 10cm dlzka drotov) Neni to nejake skodlive? Nerozpusti mi do zajtra tu pasku krem co je v torte? (mam maslovo slahackovy krem vnutri).

vlada111
27. jún 2013

@sissmiss jasné, bez problémov 😉

sissmiss
28. jún 2013

@vlada111 dakujem, idem to tam dat 🙂

jakelina
28. jún 2013

@sissmiss já dávám do brčka na pití, už i kvůli tomu, že si většinou chtějí kytičku sundat a nechat, tak ať to nemají od krému. Ale můžeš i tak, škodlivé to není

sissmiss
28. jún 2013

@jakelina toto ma nenapadlo...asi pokrocila nocna hodina a dnes len zombikujem. Super napad, vdaka, nabuduce spravim tak. Uz je odovzdana, pani ucitelky vyzerali ze sa paci, kvety som zvladla, potah som pokazila, ale tak co...ucim sa 🙂 Ale skoda skoda skoda ze prave potah nevysiel...to som uz minule spravila dobre a spokojna som bola, bol bez chyby....teraz som to tenko vyvalkala...aj sa mi zdalo ze to nebude ok, ale som neposluchla a dala to tam aj take 🙄 Dalasia torta bude dalsia vyzva

Takze tu je, moje #4

marianabila
28. jún 2013

@sissmiss 🙂 nahodou je pekna...ja neviem ani taky pekny kvet 😅

sissmiss
28. jún 2013

@marianabila Dakujem 😵 Kvety sa podarili a hlavne ma to bavilo malovat, takze aj zo spodu boli malovane, a farbu som zarabala z viacerych 😀 Je to sranda robota 🙂 🙂 🙂

adka_praha
28. jún 2013

ahojte... dobojovane... taaaak strasne som chcela nejaky pekny kvietok spravit na tu knihu, ale najprv som nemohla najst knihu- asi koza zozrala 🙄 , ked som konecne cez mobil nieco vygooooooglila, nic sa mi nedarilo... o pol druhej som uz myslela, ze sa nad tym rozplacem jak male decko a tak vznikol pokus o karafiat... mozno sa to niekomu bude podobat... ja len dufam, ze budu spokojni... 😒 krpka spi, idem aj ja lahnut, poo zasa do roboty... 😖

florentina
28. jún 2013

@adka_praha a co fousky pro kittinku?

adka_praha
28. jún 2013

@florentina jemine!!! dakujeeeeem... chuda, asi je po bitke... 😕

zuziq
28. jún 2013

ahojte,prosim vas idem piect dvojposchodovu okruhlu,plnka coko mascarpone a cucoriedky a vrch bude korpus z 3 vajec. treba davat vystuhu pod vrchny korpus?myslim karton a slamky napr. aby sa mi to neprepadlo...tortu budem skladat az na mieste,takze nebude nejak dlho na sebe stat

florentina
28. jún 2013

Mám na vás prosbu o radu...zadání dort s vílou, vše ostatní je na mě, ale já nějak nevím k té víle....má to být víla Wings, nezeptala jsem se, jak se to píše a na netu jsem našla jak vílu Wings, tak vílu Winx a já nevím, mě to přijde stejné, navíc nevím, co jiného tipyckého pro ni je, jako co jiného dát ještě na dort...to je nějaká pohádka? Víte o tom někdo něco? Děkujiiii. K.

florentina
28. jún 2013

@zuziq asi bych spíš potřebovala znát rozměry, než počet vajec, ale píšeš, že sestavíš až na místě a asi to nebude nijak velké, tak asi nemusíš vyztužovat, to by mohlo vydržet, ale zase otázka, jak dlouho a v jakých podmínkách povezeš, když to tam dovezeš změklé, tak aby se ti to nebortilo už tím, že to tam dáš...takže já za sebe bych vyztužila, ale já vyztužuji úplně vše, neb si s tím nechci pak dělat starosti....

adka_praha
28. jún 2013

@florentina este raz dakujem 😅

zuziq
28. jún 2013

@florentina spodok je priemer. 28 a vrch 21. a ako to robis? vystrihnut kruh,obalit do potr.folie,zapichnut par slamiek do spodnej torty ked bude potiahnuta uz a na to polozit ten karton?

florentina
28. jún 2013

@adka_praha není zač 😉

zuziq
28. jún 2013

a este ma baby zaujima, potrebujem napiect aj muffiny na zajtra. mozem.ich upiect aj dnes alebo radsej rano? nevyschnu do zajtra? peciem skoro po roku prestavky na oslavu kam ideme tak mam z toho stresy 😀

florentina
28. jún 2013

@zuziq ano, tak jak píšeš, já dávám brčka a do nich špejle, zapíchnu již do potáhnutého dortu, na to nějakou podložku ...já mám dělané od manžela takové omyvatelné, tak neobaluji, ale holky dávají buď karton, či staré cd a někdo psal i o těch silnějších plastových talířcích....tak ty první dvě věci určitě obalit, dát na dort a na to normálně to vrchní patro. U tohoto dortu to není nutné, ale když mám nějaký velký a těžký, tak dávám ještě do středu kolík, který prochází přes všechna patra. Jinak mezi podložku a patra dávám maličko másla, či krému, aby se to přilepilo. A jediné na co je potřeba si dát pozor je, aby jsi ty brčka či špejle dobře zkrátila, aby to nekoukalo z toho spodního dortu ven, zdá se to jako samozřejmost, ale stačí pár milimetrů a pak to na sebe dobře nesedí. Já to tam většinou zastrčím a tam kde to chi pak ustřihnout trošku povytáhnu a ustřihnu o malinký fousek níže....A brčka tak rovnoměrně rozmístit dokola....

sven
28. jún 2013

holky může tedy marcipánová hmota do lednice? Chci ten dort dodělat dnes, potáhnout, ozdobit, ale bOjím se, aby to neteklo. Oslava je až zítra.

zsuzsu
28. jún 2013

Ahojky . Baby poradte prosiiiiiiiiiim. Idem robit tortu co zalejem cokoladovym ganache. Ani neviem ci sa to vobec da :D :D ci mi to ostane na bokoch. Ale co ma este trapi plnka je mandlova (slahacka a mascarpone) , mozem s tym namazat tortu a na to naliat ganache alebo mam dat maslovy s nutelou alebo nic . 😀 nechcem aby ten krem islo dole aj s cokoladou 😖 Dakujem.