Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akapulko
30. jún 2013

pridavam aj ja svoju poslednu dufam ze dalsi tyzden volno🙂moja prva 3d mimon🙂cakala som ze to dopadne katastrofalne ale celkom ujde idem ocami hltat vase vxtvori🙂

smisek24
30. jún 2013

prosím, prosím nemáte některá uložené dorty se slonem? díky moc za inspiraci

svetlo55
30. jún 2013

Žienky, ja vás už asi v živote nedočítam. 😝 ☹

pralinka25
30. jún 2013

@pristela dik myslela som si ze od oka ja tiez tak vsetko a potom sama neviem pri druhom pokuse kolko 😀 ale dakujem. hej ten salko maslo a aj puding som uz robila len som uvazovala o nejakej lahsej verzii. no nieco zospolim a asi dam preventivne aj stuzovac

zuul
30. jún 2013

dievcata ked robite vlacik na torticku tak ju robievate zo susienok a keksikov? d.

denisak77
30. jún 2013

@gumidekmomo neviem,tiež som sa dostala k tomu náhodou tu na stránke nejaká baba pýtala link ,hneď som to ťukla a objednala,ani ja som nehľadala ,ale ani neviem kto to posielal.Skús ešte niektorú osloviť,možno to majú uložené.

pristela
30. jún 2013

@pralinka25 tuto co som ti pisala , tam sice ide maslo ale absolutne ho tam nieje citit 😵 ja teda maslove vazne blee, nemusim , ale tato sa vyslaha uplne ako pena , mne ju dost zacali aj ludia objednavat v coko verzii , vypada aj chuti ako paríž

mirinecka
30. jún 2013

baby už sa mi blíži termín na ten môj zadok a idem robiť parížšku šlahačku s mascarpone a tu je otázka, koľko šlahačky použiť bude mi stačiť 400ml alebo radšej 500ml a koľko mascarpone, minule som dala 250ml šlahačky a jedno mascarpone ale teraz neviem či stačí jedno alebo dve mascarpone, plnená bude 2x. ďakujem a ešte akou farbou by ste spravili na ňu text a č. 40. nohavičky budú biele s ružovou mašličkou a jedna čierna kerka. Môže byť text čierny alebo to bude kričať. ďakujem

voskovaeva
30. jún 2013

tortička pre mojich drobcou , že vraj drakosaurus 😀

lifinka
30. jún 2013

ahojky holky, tak mě v týdnu čeká dort "Hawaii" tak jsem si dnes udělala okvětní lístky na 4 ibišky 4 barev a pestíky a nechám to uschnout, ale co mě štve je, že ty drátky přes ty lísty né u všech, ale jeden se mi protrhl, no jestli to vše zítra rupne, tak mě trefí šlak! Dort bude na čt večer.tak to zítra musím zkompletovat a popř. musím udělat další dávku, nejraději bych to udělala bez drátku....

lifinka
30. jún 2013

@martina7905 to sluníčko je super nápad 🙂

halienka
30. jún 2013

Ahojte babky, tak ja som si na tento víkend celkom mákla, 3 torty a mám dosť, stále mi nejde do hlavy ako stíhate viac 😀 😀 asi sa s tým moc prpkám 😀 . Spievankovo som už musela na záver nohy ruky odfláknuť, bo som proste nestíhala, a tým pádom som s tým riadne nespokojná, ale tak nabudúce budem aspoń vedieť, že si mám na to vyhradiť viac času 😝 🙂 .
A vaše tortičky, no jedna báááseň, zas mnohé ukladám na inšpiračku 😵 😵 😵

gumidekmomo
30. jún 2013

@denisak77 aha diky moc 🙂)

gumidekmomo
30. jún 2013

@halienka chcem sa spytat hladam take pismo ake mate an tortach kde by som ich zohnala?

pralinka25
30. jún 2013

@pristela dakujem zlatko moc tak vyskusam 😵

vlasta80
30. jún 2013

tak som si konečne objednala🙂)...snáď dôjde....tešííím 😀

mamcas
30. jún 2013

Zienky prosim Vas bude mi z SV drzat ten vrch na promocnej capici? Myslim ked to bude len hmota,ktora je vdaka vela farby makka ako ...,alebo mi treba oplatku niekde zohnat? Som na nervy,lebo este aj na potahu sa mi natrhla :( Juj nedari sa mi prave s touto tortou,ktora je pre kamosku detailistku,ktora mi este aj sirku pasikov chcela nariadit :( prepacte,se sa Vam tu stazujem,ale doma som nepochopena 😕

simasa
30. jún 2013

@mamcas Bude držať, pokiaľ je čas nechať ju poriadne vysušiť (2 - 3 dni).

lussy23
30. jún 2013

@ajka82 krásne tortičky
@evala777 krásne tortičky
@stupacik krásnučké tortičky
@denisse krásnučké
@martina7905 krásne tortičky
@vepaga torty sú nádherné . ja obdivujem tých čo odkážu vyrezávať tie písmenká... ja som to skúšala a nešlo mi to.
@lokalistin krásne
@lawli ďakujem. žial je to z čieh, tak by to vyšlo hrozne draho.... 😢 a ono sa to dá z tejto formy normálne vykrojiť alebo to treba vyrezávať?

lussy23
30. jún 2013

@halienka krásnučké tortičky
@voskovaeva krásny je...
@akapulko parádna tortička

vendullka
30. jún 2013

Můj první pokus o brush embroidery🙂

mamcas
30. jún 2013

@simasa v utorok odovzadam,staci to? Asi doobeda
Joj co robite ked musite pouzit tolko farby ze je hmota makka az moc?dakujem za odpoved 🙂

lussy23
30. jún 2013

baby potrebujem poradiť, ktoré z týchto nadpisov je lepší?

lussy23
30. jún 2013

@vendullka krásna

vendullka
30. jún 2013

@lussy23 Děkuji

mamcas
30. jún 2013

@lussy23 mne sa pacia pismenka v tych srdieckach

karap
30. jún 2013

@lussy23 v tych srdieckach jednoznacne 😉

simasa
30. jún 2013

@mamcas To by snad vyschlo, len to treba radsej tak na tensie vyvalkat. Nechat den preschnut a potom otocit. Bolo by dobre do toho zamiesat tylo prasok, ked nie, tak si to pri mieseni tak lepsie podsypat solamylom alebo cukrom (podla toho, co pouzivas).

lussy23
30. jún 2013

@karap
@mamcas ďakujem🙂