Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
30. jún 2013

@lussy23 jaaaj no hej nenapadlo ma ,že je to česká stránka...ja s tým nemám problém ,nakoľko mám v Čechách rodinu 😒 ...a funguje to ako klasické vykrajovačky na drobné pečivo...teda každé písmenko je samostatné a navaľkáš si marcipán na tak hrubo ako chceš...ja som si ju kúpila aj kôli tomu ak chcem meno na tortu "postaviť" kuk foto ,aby sme sa pochopili 😅 🙂

aduskatt
30. jún 2013

@florentina existuje🙂

vecernicci
30. jún 2013

@provea tady je jeden postup, není to zase tak těžký 😉 http://translate.googleusercontent.com/translat...

provea
30. jún 2013

@vecernicci super,ďakujem veľmi pekne ,no som zvedavá čo sa mi podarí 🙂

vecernicci
30. jún 2013

@provea určitě, chce to fakt jen cvik a praxi a pak to jde už samo 😉

monciqe
30. jún 2013

Ahojte baby...nemohol by mi niekto poradit recept na plnku do torty s mascarpone? Chcem použiť maliny + kakaovy korpus.. 🙂 😉 Vopred dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂

livia76
30. jún 2013

Prvá s použitím chocotransferu 😉 mamine na 60-tku zdobená tak narýchlo, že som nestihla urobiť ani poriadnu fotku,už len tesne pred konzumáciou 😀

vecernicci
30. jún 2013

@monciqe svařit šlehačku a bílou čokoládou a nechat pořádně vychladit do druhého dne a pak ušlehat a zamíchat do toho mascarpone 😉

florentina
30. jún 2013

@reruna děkuji, jsi moc milá, jako vždy 😉

florentina
30. jún 2013

@aduskatt děkuji 😉

mrka2
30. jún 2013

@lussy23 ja som si kupovala na mimibazare slovenskom take vykrajovacky,ale za ten svet to nemozem najst, ale nasla som podobne a polovicu lacnejsie,ako moje! http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=16559065&tab=2

zdenallicka
30. jún 2013

Ahoj holky, po dlouhé době si jdu zase pro radu..🙂 Jak počítáte nepečené dorty (tiramisu, ovocný...) a zákusky?? Mám objednávku a nevím, jak to počítat.. ☹ ☹ ☹

akzuzs
30. jún 2013

PROSÍM máte niekto fotopostup žirafy a lietadla. Mám robiť tortu pre dvojičky okrúhlu a rozdelnú na poly tak hľadám požadované figúrky a s tým lietadlom mám problém nikde ho nemôžem nájsť.

aduskatt
30. jún 2013

@akzuzs videopostup na žirafu je na mojom webe

nika266
30. jún 2013

@mrka2 aj tvoje pismena meraju 5 cm

florentina
30. jún 2013

@martina7905 super nápad, ale nezdá se to, ale musela to být docela makačka, ne?

florentina
30. jún 2013

@zuul ano a tu přední část ze sojového suku....

@lussy23 mě se líbí to prostřední písmo....

florentina
30. jún 2013

@vecernicci blázínek jsi, ale mooooc šikovnej /narážím na to množství/ 😉

@hana248 těšíme se tu z každé nové "sladké" ženky a těšíme se na tvá sladká dílka...a snad se nebudeš zlobit za to tykání, tykáme si tu všechny.... 😉

lawli
30. jún 2013

@lussy23 ešte som našla na FB tu istú abecedu ale je to silikonová forma...kuk https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020072...

lenuliatko
30. jún 2013

Ahojte žienky, idem zas po radu. Zajtra sa chystám robiť plnku do torty, pribináčikovú. Našla som si na nete recepty, len sú rôzne variácie, tak mi odsúhlaste, že bude dobrý. 500ml šľahačkovej smotany, 500g jemného tvarohu, 3PL práškového cukru, vanilka, 2 krémy Olé od Dr. Oetkera. No, a niekde sa píše, že aj stužovač za studena, niekde nie. A niekto dáva len 1 krém Olé. Ako to bude najlepšie? A ešte jedna otázka, potierate niečim korpus pri takejto plnke, či nie? Čo by sa hodilo? Chcem dať do plnky čerstvé maliny.

mrka2
30. jún 2013

@nika266 nie, moje su mensie, okolo 3 cm

aduskatt
30. jún 2013

@lenuliatko Creme Ole staci 1,5, inak dobre🙂 stuzovac za studena do toho uz netreba

lenuliatko
30. jún 2013

@aduskatt ďakujem, a na korpus, natrieť niečo, či radšej nič?

aduskatt
30. jún 2013

@lenuliatko to je individulane, od chuti a dohody

florentina
30. jún 2013

@lenuliatko nemusíš a můžeš, dle chuti...já potírám všechny korpusy marmeládou...

lokalistin
30. jún 2013

@mamcas presne to mam aj ja doma,"ved si zober torty,ktore zvladnes, naco beries take tazke?" 😀 😀 😀 a este najnovsie mi trepe,ze boze si jak male decko,co sa nad tym rozculujes?ved je to dobre 😝

pipka
30. jún 2013

ajojte moje mile..no sme doma z dovci...mali sme sa uuuzasne 😉 , cely cas som na vas myslela, kolko tu toho zas popisete ... ale teda docitat vas to mi asi nehrozi 😝 😀 😅
idem aspon opacitkovat 😎

mysiatkoo
30. jún 2013

@vlada111 dakujeem 😉

hana248
30. jún 2013
lenuliatko
30. jún 2013

@aduskatt ta, ešte porozmýšľam, mám čas do zajtra, teda do dnes 🙂