Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lenuliatko
30. jún 2013

@florentina ďakujem, asi dám aj ja. Ešte ma napadla nutela, ale k malinám asi skôr džem.

ve2
30. jún 2013

Ahojte dievčatá 🙂 .....nestíham vás čítať ,ale som vdačná za vaše cenné rady ,vždy pomôžu ....ďakujem 🙂

Pridávam moje cukrárske pokusy č. 8,9,10 🙂 😀 🙂
8.9. pre kamoša 🙂
10. pre Nelku k meninám a detom k Mdd ....taká pokusná rychlovka ....moc nevyšla(zlý postup a nemala som čas sa u s vami poradiť .....) podla predstáv ,nabudúce bude lepšia ...myslím ,že viem kde nasala chyba 😒

ve2
30. jún 2013

11. v spolupráci ( Buzz a zemiak ) s mamina1978 -ďakujem sestrička 🙂

ve2
30. jún 2013

12.Pre kamošku na krstiny 🙂

ve2
1. júl 2013

13.kamoške pre muža k 30. 🙂

ve2
1. júl 2013

14. poslednááááá - kolegovím dvojičkám k 1. narodeninám

ve2
1. júl 2013

Ospravedlnujem sa ,že som otapetovala celu stranu ,ale nevedela som sa k tomu dostať aby som ich sem pridala .....takže až teraz .......a naraz 😝 🙂 😀
Su to moje práce za 3,5 mesiaca ,ale tie posledné 2 som robila teraz na piatok a sobotu a mala som dosť 😝 😝 😝 😉

Máte môj hlboký obdiv tie čo robíte niekolko toriet za týžden .......aj to týžden čo týžden .......asi by som zcvokla 😉 KLOBúK DOLE !!!
Tak nech sa vám všetkým darí a DOPEčENIA dievčatáááá 🙂 teším sa na vaše prácičky a inšpirácie 🙂

vecernicci
1. júl 2013

@florentina já jsem blázen i normálně 😀 😀 😀

maya30
1. júl 2013

ahojte, baby potrebovala by som poradit, torta ma byt v tejto farbe...aky odtien pouzit alebo namiesat ?

marci2305
1. júl 2013

@vendullka Krasna..😉 Podla akeho postupu si robila?

martina7905
1. júl 2013

@florentina tak to teda ano prebavila som sa ztym skoro 10 hodin a este teplo bolo tak uzas robiť

florentina
1. júl 2013

@lenuliatko já mám nutelu ráda, ale na pomazání korpusu bych ji nedávala...díky potahovce jsou dorty už tak dost sladké a nutela je taky dost, navíc se podle mě nevsaje do korpusu...což je smyslem ho ještě zvláčnit....podle mě je dost výrazná a upozadila by chuť krému a ostatního....

zuziq
1. júl 2013

Tak po skoro roku jedna torticka na vikendovu oslavu. Baby ako to robite ze mate take krasne farby??? :o/ Pouzivam wiltonky ale tie farby nie su vobec take pekne ziarive...v reali bola torticka o nieco svetlejsia

florentina
1. júl 2013

@zuziq no barvy musí být zaprvé hodně, zadruhé záleží jaké máš. Raději si kup tmavé odstíny a dej méně, když chceš světlejší, ale pak z nich uděláš i tmavé. Když koupíš světlý odstín, tak můžeš dát hodně a pořád je to světlé...No a taky ty nejhezčí barvičky vznikají často i mícháním barev...buď různých barviček spolu a nebo kapkou černé dost barvy ztmavnou atd...

lussy23
1. júl 2013

@lawli ďakujem . Super vykrajovačky. Ja mám síce takú lištu na písmenká, ale to treba vyrezať nožíkom a to sa mi zle, sú potom také strapaté.
@florentina ďakujem
@livia76 krásne

lussy23
1. júl 2013

@ve2 krásne tortičky
@zuziq krásna

muffinka8
1. júl 2013

@lussy23 http://tortyodmamy.sme.sk/vykrajovanie-pismen tu máš postup na písmenká z rôznych líšt. Hmota musí byť trochu obschnutá a potom to pekne vypadne.

voskovaeva
1. júl 2013

@lussy23 mne sa paci to prve 🙂

halienka
1. júl 2013

@gumidekmomo hľadám ten link už druhý deň a neviem to nájsť, objednávala som to z Mimibazáru asi pred mesiacom a pol, dosť dlho trvalo kým to prišlo, možno dievčence majú ešte ten link, skúsim ešte hľadať... 🙂

lussy23
1. júl 2013

@voskovaeva Ďakujem. 🙂
@muffinka8 ďakujem pekne🙂 Keď budem nabudúce potrebovať písmenká, urobím to podľa tohto postupu🙂

vendullka
1. júl 2013

@marci2305 Našla jsem si na youtube nějaká videa a pak tak nějak podle sebe se snažila🙂

gumidekmomo
1. júl 2013

@halienka ty si aale zlata mocc pekne ti zatial dakujem ja som tiez uz hladala tam ale veru nevidela som nic take tak tiez este lustrujem stranky :D

ajka82
1. júl 2013

baby prosiiim, mate niektora skusenosti s tozto hmotou? http://cukrarskepomocky.sk/produkt/potahove-mod...
potrebujem pre celiatikov ale vsetky spominane co tu boli su len velke balenia co som videla (5 a 7kg) a tolko nepotrebujem. dakujem

nelly75
1. júl 2013

kočka skoro suseda má dnes promocie a chcela nejakú tortičku. orechový korpus, plnka: čokokrém krém s višňami.

materina_duska
1. júl 2013

Ahojte, potrebovali by sme 3kg tortu na 13. 7. - BA (najlepšie Ružinov) - motív napíšem do IP. Ponúknite. Ďakujem.

zsuzsu
1. júl 2013

@ve2 Prosim Ta ake velke je to zenske telo? je to z jedneho plechu alebo tu mas pospajane? Dakujem.

monalis
1. júl 2013

@vendullka Dobrý den Vendulko, mohu se zeptat jakou hmotu jsme zvolila na brush embroidery? Mám spoustu receptů, ale raději bych věděla nějakou konkrétní zkušenost. Předem moc děkuji.
Ps.: Dortík je naprosto dokonalý 🙂

tinamk
1. júl 2013

holky prosim nemate ulozene nejake inspiracky s brkom a listom? ja som uuuplne nic nenasla...prosiiiiioom pomoze mi to..dakuje sa...

z.junasova
1. júl 2013

@vendullka Jeeeej, krásna tortička, ja sa tiež chystám skúsiť túto metódu. Ale neviem čo je tá biela hmota ktorou sa to kreslí....... 🙂 Kúpila som si od Dr. Oetkera bileu polevu v tube na medovníky, tak to chcem vyskúšať s tým na kúsku hmoty.

florentina
1. júl 2013

@monalis na to se používá bílková poleva co se s ní zdobí perníčky a nebo královská glazura /hotová směs, do které se přidává voda...nahrazuje právě bílkovou polevu/