Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

juditkak
1. júl 2013
zsuzsu
1. júl 2013

@ve2 dakujem 🙂

florentina
1. júl 2013

@dm1 děkuji 😉 a ano, tak jsem to myslela, přesně jak jsi to ukazovala na stretku, jsi můj velký vzor! 😉 a jsem myslela, že jsem to tak i popsala, tak asi se neumím vyjádřit 😅

mamina1978
1. júl 2013

@lokalistin no Zanet , aj to fotenie ti ide uz lepsie, nepodcenuj sa . A aj ten spiderman je fakt krasny 😵 😵 😵

florentina
1. júl 2013

@mamina1978 hezky odfocený postup...ale máš tam dva pruhy toho papíru s čoko, takže jsi na jeden dort dávala ty pruhy dva /jakože na dvě půlky?/, ne v celku?

@blcha nedělala jsem, ale co holky psaly tak ano, bude to takto ok...

@halienka taky jsem nad tím přemýšlela, ale dovnitř to dát těžko, by se špatně vyndavalo a navrh by to bak bylo vroubkované zevnitř...takže asi ne, ale mám doma zbytek silikonu, tak možná zkusím udělat nějaké formičky....

florentina
1. júl 2013

@mamina1978 juj, se tu červenám, děkuji za taková milá slova, to se moc krásně čte! Ale ne, zdaleka zatím nejsem, ale je fakt, že jsem se toho přestala bát, hrozně mi pomohlo, že vím, že na tom vlastně nic není 😀 ...si dělám legraci, ale prostě ty principy jsou asi u všeho stejné a pak už stačí jen kouknout na postup. No a pak získat ten grif a cvik a s tím zatím nejvíc bojuji, jde mi to hrozně pomalu a vždy to udělám moc tenké, nebo tlusté a musím ty lupínky zase předělávat...taky teď obhlížím všechny reálně květiny, což jsem předtím nedělala a koukám, jak to vypadá v reálu, protože zjisťuji, že mám velké mezery....musím vychytat hmotu a barvičky, protože s tím, co jsem měla doma to šlo mnohem hůř, než s tím co bylo na kurzu atd...ale prostě se těším, až budu mít další možnost zase něco vyzkoušet....

viera6
1. júl 2013

Dakujem za pačitka 🙂 ........prosím vas nemáte inšpirácie s bazénom pre 18 neho chalana..

lokalistin
1. júl 2013

@mamina1978 haha no to fotenie je fakt otras uz som kukala na tie zrkadlovky, ale je to dost penez, ktore teraz nemam a ktovie, ci by to s tym a mojim pouzitim vobec bolo lepsie a inac dakujem

mamina1978
1. júl 2013

@florentina Dakujem Kati , no postup to nie je 😔 len take sem - tam medzi akcne fotky . 😅 A ano ja tapa som musela improvizovat z dvoma pruhami, pretoze som leniva osobka, tak si u nas kupujem uz nastrihane platy papiera na pecenie, ktore pasuju super na plech . no na moju tortu 26 cm kruh mi ten obvod nestacil , tak som musela dat dva. Ale je to lepsie v jednom kuse, potom tam neostanu dva spoje ,ale len jeden . 😉 Takze, ak pri dalsom nakupe nezabudnem na rolku papiera na pecenie v celku kupit , tak moja dalsia cokoska bude len z jedneho pasu 😀 😀

sticker
1. júl 2013

@viera6 Ja som naposledy robila bazén... Ale našla som aj nejaké inšpirácie na nete... Na str. 5259 je moja. Ešte som prerobila ruky, ale to som sem už nedávala tú fotku....

mamina1978
1. júl 2013

@janula.h teda Jani , nemam slov ......... tie stresy s nevyzdvihnutou tortickou 😝 😝 😝 😝 ale tak nakoniec to super dopadlo aj sa cela zbastila 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
1. júl 2013

@jakelina jeeeejo......... to je zlatunkeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mysiatkoo
1. júl 2013

baby ostala mi 1 pilka co som tu davala nedavno obrazok a pre istotu som kupovala viac, kedze som si nenapisala zoznam pred navstevou obxodu... tak ak by niekto xcel, mam k dispozicii - cena 2,99 plus postovne

mamcas
1. júl 2013

Jaaa si prosim
Ja ale ani neviem ako to funguje ale ked to pouzivate vy sikovnice Prosim si aj ja

mysiatkoo
1. júl 2013

@mamcas neskoroooooo uz som akurat poslala info sticker... ale este jednu v obxode mali, tak ti mozem zbehnut kupit ak potrebujes...

mamina1978
1. júl 2013

@levandulka3 jezinku , ja som si pomylila tvoj nik 😅 😅 😅 😅 zabudla som na cislo 3 za nikom , Tak prosim ta som ti pisala na predchadzajucej stranke ohladne dovolenia pouzitia tvojej torticky ako inspiraciu s varechou a spagetkamiiiiiii, Nenahnevas sa ??????????????????? 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

mamcas
1. júl 2013

@mysiatkoo a ja ze aka som rychla no ja by som chcela lebo ja tak dokatujem tie korpusy vzdy ze hruza. To sa da nastavit a reze to rozne vysky? Ak mas nejaky link posli prosim,ale urcite si prosim ak si ochotna ist do obchodu 🙂 Kujeeem

wera.g
1. júl 2013

shojte ženušky, pridávam aj ja moje minulovíkendové 😉 ešte som robila jednu na promócie a pre tú pani učiteľku pre deti som nakoniec robila tabuľu, ale tie som si žiaľ zabudla cvak... a ešte zopár z víkendu predtým tie som sem tuším nedávala 😉

mamcas
1. júl 2013

Zienky opat otazka,tie co ste z BA,kde si kupujete potahovky ak si nevyrabate? Dakujeeem

mysiatkoo
1. júl 2013

@mamcas napisem IP neskor... decka mi vstali, tak utekaaaam

mamcas
1. júl 2013

no aj mne 😅 resp. ten mensi toho moc nenaspal 😠

wera.g
1. júl 2013

@mamcas cez internet /vsetkonatortu.sk, mnamuela.sk, pripadne peciem.sk), alebo priamo v BA sú Tortomania, Formicky a cukrarske pomocky, ale tie moc neodporúčam, sú dosť drahé, hoci podložky pod svadobné torty tam kupujem 🙂

mamcas
1. júl 2013

@wera.g opat neskutocne torticky, mas moj obdiv 🙂 Prosim Ta postup na taku ruzu je niekde? Ja som stale nasla len take ine a z toho taku krasnu vela lupienkovu neviem urobit... Dakujem 🙂

mamcas
1. júl 2013

@wera.g ja tie v Ba poznam, ale mam s nimi problem, ze jedny su drahy a druhy nemaju to co potrebujem :( dnes som poslala muza kupit do tortomanie a nemali ani stvorkilovy ani sedemkilovy kybel SV mandla. No porazilo ma skoro. Kuknem asi tie mimo BA, ze aj ked pripocitam postovne to mozno bude lacnejsie alebo rovnake a hlavne spolahlivejsie ako toto tu. 😖

elamaslakova
1. júl 2013

@wera.g Nádherné tortičky , krásna , čistá práca

wera.g
1. júl 2013

@mamcas veľmi pekne ˇdakujem 😉 postup na ružu nemám, sú to len vykrojené kolieska, stenšené okraje, vonkajšie všetky som dávala na drôtik, keˇdže mala byť takto ležato, tak aby vydržala, vnútorné bez drôtiku len lepené okolo stredu 😉 hmm no ja si všetko objednávam cez net, prípadne keˇd mám cestu do BA, tak si zavolám, vyzdvihnem, pani vo formičkách je veľmi ochotná 🙂

wera.g
1. júl 2013

@elamaslakova ˇDakujem veľmi pekne 😉 moooc sa teším, že sa ti páčia 😉

mamcas
1. júl 2013

@wera.g tak predsalen su vsetky obchody drahsie ako ten co som uz spominala 🙂 teda aspon co sa tyka hmot. No dokelu, to dratkovanie netusim ako sa robi, to sa musim naucit najskor. Tak niekedy sa do toho pustim hadam 😝 Strasne sa mi pacia take velke ruze 🙂

mamina1978
1. júl 2013

@mamcas ved napis @aduskatt ona sice byva v Trnave , ale ma rodicov v BA, tak by ti to urcite hodila do BA aj bez postoveho www.mnamuela.sk 😉

jakelina
1. júl 2013

@wera.g úžasné všechny