Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
4. júl 2013

@mamina1978 dooobre to mas vymysleneeeeeee 😀 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😵

mailli
4. júl 2013

ahoj děvčata... mám na vás záludný dotaz 😀 nedělala jste některá krém se šampaňským? něco jsem na netu našla, ale mám pocit, že to moc dovnitř dortu nejde (recepty jsou spíš na krém, který je dezertem sám o sobě, ne náplní)... já bych si ho i nějak vymyslela, ale nějak nevím jak 😅 resp. nenapadá mě co dát jako základ krému. kdybych dala máslo, tak mám pocit, že se mi to zdrcne...

lokalistin
4. júl 2013

@anibas ach na mna nemate konecne svadobna a kuknite aka na takom stojane(obr.1) a jedna ma byt punktikova ako ta ruzova(obr.2) ale v tej modro-zltej(obr.3) druha ma byt omazana slahackou a s ruzovymi kvetmi a lupenmi(obr.4 vlavo) a tretia normalny jahodovy kolac s jahodami na vrchu.dneska som mu hovorila,ze sa to vobec k sebe nehodi nech to aspom zladi vsetko do cerveno-biela tak uvidim,co povie zajtra, musi to prebrat so zenou.

lokalistin
4. júl 2013

Napady ako to skombinovat? som z toho nestastna,ale slubila som mu ju uz minuly rok ☹

luciahromadkova
4. júl 2013

@aduskatt, @pipka, @nellynka dakujem dievcata, mam tortu na krstiny buduci tyzden tak potrebujem 😉, mala som vybrate z moje formy, ale maju dovolenku 😒

mamina1978
4. júl 2013

@ pipka 😉

mamina1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lokalistin
4. júl 2013

@mamina1978 ty si to vzala inak vazne s tou sutazou,tak drzim pästicky

mamina1978
4. júl 2013

@lokalistin to je teda otrasny vkus 😝 😝 😝 Moja ☹ to im ukaz ine foto, ved to je hruza co chcu dat na vynimocny svadobny stol 😅 😅 😅

vlada111
4. júl 2013

@lokalistin hm, asi to budeš musieť predýchať :(

mamina1978
4. júl 2013

@lokalistin no musim mojmu nejako dokazat, ze moje nocne zanedbavanie manzelskych povinnosti za to stojiiiiii. Ved mi stale brble, ze ja nic ine len torty mam v hlave 😎 😀 😀 😀 😀
Ale nie, 😉 no taky dokaz, ze sa moja praca inym paci je celkom fajn 😵 ....... mne staci len do top 20 a budem stastnaaaa 😵 😵 😵 😵 😵

lokalistin
4. júl 2013

Ono je to taka posvadobna hostina,este som mu navrhla,nech to teda nedava na ten stojan,nech to pouklada troska dalej od seba nech sa to tak nebije. No nemci, nechce obalovane a este chce tri tiramisu,ale segra mi nechce pomoct,ta sa toho boji,tak asi to tiramisu mu poviem,ze nie,skoda,ze si neni blizsie

lokalistin
4. júl 2013

@vlada111 no vies co ja nechapem,jak si to moze niekto takto vymysliet,co nema oci v hlave?ze to vobec k sebe nejde?

ajka82
4. júl 2013

oooo, o ooooo ... cokolaaaadka vsadeeee 😀 😅 🙄 😠 😎 no a som zvedava ci viete kto to je 😝 este musim zajtra vykecat tu mozaiku co som im tam urobila namiesto tabliciek , ale tak ja som to tam schvalne tak nechala, nech je postavicky vidiet 😅 😎

lokalistin
4. júl 2013

@mamina1978 oni sa brali uz minuly rok narychlo,lebo uz malo prist babo a teraz oslavuju s kamosmi,ale aj tak mal zobrat teda aspom taku trojposchodovu s bodkami a hotovo a nie jedna taka druha taka 😝
no pockaj jak budes manzela zanedbavat,ked dostanes kitchen aid 😀 😀 😀 uz len toho budes hladkat

lokalistin
4. júl 2013

@ajka82 tipujem Dora?

pralinka25
4. júl 2013

ahojte. jaaaj dievcence ja som dnes tak zurila. sa tu 2 tyzdne prirpavujem an ten karamelovy krem a tak som ho dodrb..a ze az
5 hodin som ho robila aby som ho zachranila a vo finale vobec netusim ci to bude jedle a chutne. mam z toho stres a depku.
najprv som si spravila karamelovu slahacku s kuskom masla ako parizak, nechala cez noc chladit. po jej vyslahanie islo vsetko ok. vyslahala som ju so stuzovacmi ale ... bolo jej za prve malo a za druhe bola prilis jemnucka. na kolacik by to stacilo ale do torty moc slabe. tak som do toho dala mascarpone so salkom. vsetko rovnaka teplota naraz vytiahnute z chladnicky a drb samozrejme ze sa mi to zrazilo. tak som to rozpustila nad parou a dala schladit vyslahala a znova sa to zrazilo. kedze som uz doma nemala vobec nic len kus masla dala som tam aj to maslo kusok. ako tak sa mi to podarilo spojit a vyslahat ale teda samozrejme slahacka uz bola pevna ziadna nadychana ale tym urputnym slahanim z nej ostalo viacmenej maslo. takze miesto nadychaneho kremu mam asi klasicky maslovy so stuzovacmi aky som nechcela. no a kedze som to tych 5 hodin stale kostovala uz som minula cely arzenal vsetkych lyzyciek co mame doma a aj niekolko plastovych co som pouzivala na prve prikrmy maleho tak som vo finale uz mala odumrete nacisto chutove bunky a ku koncu som uz ani nevedela ci chuti aspon karamelovo a ci je to vlastne jedle. akurat mi bolo z tolkeho kremu co som zozrala pekne zle. naplnila som to lebo mi nic ine neostavalo. vecer som dala muzovi okostovat kusok kremu co som odlozila ako vzorku do frtana. ten tvrdi ze je to v pohode ale to on tvrdi o vsetkom ako pipkine deti 😀
ach jo. toto je prva torta za ktorou si chutovo nestojim pretoze ani netusim aka bude. navyse maslove ja fakt nejem takze mi skratka nechutila uz len kvoli tomu maslu a navyse tie karamelove veci su pre mna sladke az moc nemam moc rada az takto sladke veci. ja uz asi karamelovu v zivote robit nechcem 😢
a aby toho nebolo malo zrazila sa mi este aj tekvicova omacka co som varila naobed. ja neviem co som to dnes mala za debilny zrazaci den

ajka82
4. júl 2013

@lokalistin 😵 dobre dobre, tak je spoznatelna kedze si trafila, huraaaa 🙂

lokalistin
4. júl 2013

@pralinka25 sorry, ale musela som sa zasmiat,ze ako pipkine deti 😀 😀 😀 ,inac taketo dni vedia jedneho fakt vyviest z miery,neboj bude dobra

lokalistin
4. júl 2013

@ajka82 aj ked ju moc nepoznam hned ma napadla ona

mamina1978
4. júl 2013

@lokalistin tyyyyyyyyyyyyyyyyy 😅 😅 😅 😅 😅 si riadna potvorka 😀 😀 😀 😀

lokalistin
4. júl 2013

@mamina1978 ja???? preco???

salonka1981
5. júl 2013

Moja nočná

sticker
5. júl 2013

@salonka1981 Krásna, farebná torta 🙂 Ja nedokážem tak pekne farby zamiešať 😒
Tiež som do jednej bola hore a robila pre staršiu dcéru tortu. Zase klasika úplne iná ako som chcela a bez čiernej. Lebo som nemala gelovku a s obyčajnou je to za trest. Tmavo fialovú som skúšala čiernou a nič. Ale tak nevadí, ako poznám dcéru, bude jasať 🙂 Čokokorpus z 8 vajec, mascarpone krém, jahody a lesná zmes. Ale musím sa priznať, že ostanem verná parížskemu krému 😀 Chutí mi zatiaľ najviac v kombinácii a mramorovým korpusom 🙂

woman04
5. júl 2013

@mamina1978 zahlasované,držím palce 😵

mates22
5. júl 2013

moje z poslední doby (mufiny si zdobila dcera)

florentina
5. júl 2013

Ahoj kočky, přidávám ten Bonsai a holky, totálně jsem to pohnojila 😠 ...teda to by se u Bonsaie hodilo, co? 😀 No však každý koukne a vidí, jenom já jsem tele a dala jsem tam všechny lístky obráceně a řekl mi to manžel ráno asi 5minut před předáním, tak jsem alespoň ty vrchní narychlo nějak otáčela a je to celé na ho... chjo...to je tak, když člověku na něčem záleží...vůbec nevím, vůbec mi to nepřišlo divné a teď tady z toho smutním. Jinak dort celkově o ničem, chtěla jsem udělat mramorový ten dort a okolo kamínky, že to tak v japonských zahradách je a taky jsem ten věk chtěla udělat jako cedulku a píchnout do květináče /jako se dělají popisky kytek/, ale vše mi bylo zavrženo, zadání nadiktované přesně a hlavně aby to prý bylo krásné...no a to se bohužel nepodařilo ☹

evicaka
5. júl 2013

@florentina nemáš prečo byť smutná... tortička je náádhernáá 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

florentina
5. júl 2013

jo a ještě jeden mimodortový příspěvek, ale musím se s vámi podělit o radost, našla jsem přes Facebook svého bratříčka, kterého jsem neviděla víc jak půlku svého života, máme stejného otce, ale ten jaksi "zmizel" již v mém mládí a já neměla na něj žádný kontakt...a přijel mě navštívit a když viděl na Facebooku, že dělám dortíky, vyrobil mi jako dárek toto, že prý to ocením... 😉

zuul
5. júl 2013

@florentina krasna torticka a isto si listky ani nevsimli.

@mamina1978 zahlasovane za peknu torticku. 😀