• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

a prva ktoru som nerobila po nociach :sunglasses: :sunglasses: foto nic moc zajtra odfotim lepsie :confounded:
5. júl 2013 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
@pristela ale je ti jasne, ze ta aj tak milujeeeeeeem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face:
5. júl 2013 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Prosííím baby potrebujem urýchlene či nemáte uložené nejaké torty pre chlapca s autami ale nemusia byť cars autá hocijaké.Na nete ma akosi nič nezaujalo.Musí to byť niečo farebné.Asi mi dochádza fantázia :frowning2: Tortu mám odovzdať už v nedelu
5. júl 2013 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela Ďakujem :dizzy_face: ja som si dnes uvedomila, že tento krém som ešte nerobila .... na nedeľu idem robiť tortu pre najmladšieho, tak nech konečne niečo nové ochutnáme :sweat_smile:
5. júl 2013 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gumidekmomo ďakujem. Aj som si myslela, že sa to tak robí, ale istota je guľomet:slight_smile:
5. júl 2013 o 23:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivkaivka robim bud

mramorovy korpus- recept tu http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t=223

alebo mam recept od Ivanky @lawli na tento
8 vajec, 240 g krystal cukru, 300 g polohruba muka, 120 ml, olej, cca 3 PL vody /alebo rumu/ ja davam vacsinou vodu kvoli detom, 1 PDP a ak robim svetly korpus 1 VC, ak kakaovy korpus tak dam holandske kakao a o 1 PL vody viac

vyslahat z vacsej cast cukru a bielok sneh, do bielok dam hned stipku soli a krystyl cukor, žltky vymiešať s ostatnym cukrom, potom pridam olej, vodu a postupne prisypavam muku s PDP a sneh, ale to uz len rucne miesam varechou a ak robim kakaovy tak pridam kakao
tento rozpis do formy kruh s priemerom 22- prekrajujem 3 krat- teda 4 platy a 3 krat plnka a aj do formy 20x20, ale to mam rafiky s vyskou 8 cm
zavisi tiez od toho aky vysoky chces korpus a tortu

peciem oba tak ze vyhrejem dobre ruru a potom peciem na 160 stupnov cca 1 hod podla velkosti formy, skusam spajdlou ci je upeceny
5. júl 2013 o 23:59  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maca77 Teraz som ju robila, prvýkrát a pekne šľahačom :slight_smile: Dokonca som dostala pochvalu, že ako budem piecť o rok, keď už teraz im tak veľmi chutila :sweat_smile: A to mne teda tento krém moc nechutil, tak som sa bála reakcií :slight_smile:
6. júl 2013 o 06:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina kámoška má hafoooo slepic, tak mi nechává i devadesát vajec týdně :wink:
@sisix ee, dávám jen cukr a šťávu, ale v určitým poměru, musí tam být na 1 litr šťávy 1,4 kilo cukru a hlavně nesmíš ochutnávat, respektive můžeš, ale nikdy nesmíš vrátit vařečku zpátky do směsi, nebo se ti pak bude kazit :wink:
6. júl 2013 o 07:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@simasa tak ta je nááádherná, tak takovou si prosím za týden k svátku a k narozkám :grinning: :grinning: :grinning: :wink:

jinak zase pár mých skromných výtvorů :wink:

a pro ukázku, fotečka, co nám roste na zahrádce :wink:
6. júl 2013 o 07:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (53)
@vecernicci Ďakujem. Jasné, urobím, pošlem, za týždeň to tam máš aj s plesninkou jak na koni :grinning: :grinning:
6. júl 2013 o 08:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
baby, moje dve bezlepkove... akoze strasne, no modelovanie este ako tak, potrapila som sa, ale potahovanie :/ polozila som WI na tortu a jak som sla zehlickou uhladit, tak sa mi hmota na nu lepila :astonished: :confounded: takze nic moc extra, ale hadam sa dvojcata potesia :wink:
6. júl 2013 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (50)
ahoj holky, opět moc chválím všechny nové dortíky, přidávám i dva svoje a chtěla bych se vás zeptat, kde jste nakoupily nejlevněji ty nádherné krajky, co dáváte na bok dortu, asi je to pálka, ale moc mě to láká, díky :slight_smile:
6. júl 2013 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (61)
Holky pridávam poslednú , chlapček čo si ju objednaval je očividne sorta ako moj :grinning: :grinning: :grinning: Podmienky- Domček, tráva, kosačka , vrtulník a ujo s kufríkom :grinning: :grinning: súvis nechapali ani jeho rodicia :grinning: fotnute to je bez vrtulnika aj uja s kufrikom kedze to som holčine "poradila" kupiť v hračkárstve :stuck_out_tongue_closed_eyes: aby nemala tortu len samu potahovku a hlavne v tomto teple vrtulnik no neviem :grinning:

@artepf tá prvá je naaadhernaaa,taka čistunká , krásna a ten kaktussss!!! uzasny :wink: :wink:
6. júl 2013 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (53)
@florentina ako naopak lístky? nechápem, nevidím :confused: :grinning: :grinning:
no, ak je všetko presne dané tak sa torta nerobí ľahko a hlavne nie s láskou a radosťou :confounded: aj ja som takú robila nedávno, ani som ju sen nedala, lebo presne bolo všetko dané a vôbec sa mi to nepáčilo :unamused: a myslím, že ani zadávateľke sa to nepáčilo, lebo vôbec "nepochválila", ani slovo o tom ako vyzerala torta, či sa páčila alebo nie, len že ju zjedli a korpus jej moc nerezal :stuck_out_tongue_closed_eyes: No každý má iné chute ... torty predtým si pýtali recept na korpusy, lebo také dobré ešte nejedli.
6. júl 2013 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
6. júl 2013 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (44)
@artepf nádhera, mám taky dělat dort s autem, máš na něj nějaký postup. Já to vůbec neznám, vidím ho na dortech a to je vše. Malý se moc na televizi nedívá a na takové pohádky vůbec. :wink:
6. júl 2013 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela
@jakelina holky moc díky, jinak Majko, asi tě zklamu, ale většinou nedělám nic podle postupů, jen si vygoogluju nějakou fotku aktuální věci nebo postavičky, mám ji před sebou na tabletu a podle toho modeluju :sweat_smile: . Ale toho Buráka mají zrovna kluci mezi hračkama, takže to je ideální případ, že ho mám před sebou v 3D variantě :grinning:
6. júl 2013 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
jinak holky moc moc PROSÍM o nějaký odkaz na ty nádherné krajky, kde jste je kupovaly, díky :dizzy_face:
6. júl 2013 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@artepf já v Monaco
6. júl 2013 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@artepf díky moc, tak najdu obrázek a budu modelovat podle něj, díky moc.
6. júl 2013 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simasa Tvoje torticky su neuveritelne krasne... mas niekde stranku alebo volaco kde by som si ich mohla pozriet?
6. júl 2013 o 12:33  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
konečne víkend večer popozerám vaše výtvory idem na slniečkooooo :slight_smile: krásny deň dámy tu sú moje výtvory podľa želania :grinning:
6. júl 2013 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (51)
Babule prosim Vas na torticke nizsie je na tych gulickach pouzity perletovy sprej? Chcem si ju spravit na narodky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. júl 2013 o 12:42  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamcas aj ja ju mam ulozenu len som ju nemala zatial komu robit:(pekna je:slight_smile:podla mna je tam nieco na tom ved skus ako to bude vyzerat pak daj foto!!!:slight_smile:
6. júl 2013 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Moje dva na tento víkend. Příští týden jsem se zbláznila a mám čtyři. A to jsem jich asi pět odmítla. Nevím co se děje, ale tolik narozenin se snad nemůže ani slavit. :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. júl 2013 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (67)
@jakelina Majka ,nadherne su obe torticky .... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A na tej farme mas krasne zvieratkaaa :slight_smile:
6. júl 2013 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina ta farma je veselaaaa :wink:
6. júl 2013 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
6. júl 2013 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
HOLKY MOJE ZLATÉ, musím vám něco říct...normálně JSTE MĚ DOJALY...všem vám HROZNĚ MOC DĚKUJI za podporu, neumím ani popsat, jak jste mi zvedly náladu a dodaly zase chuť do dalšího pečení, moc si toho vážím. Už se těším, až budu mít čas vše pěkně dočíst a odpovědět, ale teď zase stojím v kuchyni a utíkám za vámi s dotazem....

FOTKA INSPIRACE Z INTERNETU - prosím jak na takovéto vlny? Vím, že se dělají taky krémem, ale tohle je asi z potahovky...to bych raději, ale pořádně nevím jak na to...jen "zmuchlat" potahovku a vršek nabarvit bílou? Děkujiiii...
6. júl 2013 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina není tu fotka
6. júl 2013 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok