Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
13. júl 2013

@pristela no naaadhera 😵 😵 😵 a nemal naaahodou jeden trpaslik aj okuliare? 😕 😀 😀 vedko 😉

pipka
13. júl 2013

@luciahromadkova naaaadhernaaaa je ta krstinova 😉

akzuzs
13. júl 2013

Pridávam aj ja jednu na objednávku podľa presného vzoru pre 18 ročné dievča

halienka
13. júl 2013

Babky, teda tento týždeň úžasné tortičky pridávate, @luciahromadkova nádherná krstinková, s dovolením ukladám pre inšpiro 😵 @mysiatkoo to auto je úplne úúúžasné, skvelý nápad s tými kvetinkami 😵 @lamps a @pristela ako vždy čistá dokonalosť 😵 a ostatné tiež 😵 ja tento týždeň dve a teraz by som mala mať pohov až do septembra, bo mám malú doma, škôlky zavreté a pri nej proste nehrozí dačo robiť, ak sa mi podarí omylom nejakú jednu tak budem rada, aj to budem musieť babky zaúkolovať na plný úväzok 😀

t_fire
13. júl 2013

Ahojte žienky, potrebovala by som poradiť. Dá sa kresliť na poťahovú hmotu gelovými farbami?

aduskatt
13. júl 2013

@t_fire da, ale strasne dlho to schne

florentina
13. júl 2013

@luciahromadkova ta housenka je na tom ale to nejlepší, je boží...ale jinak i celý dortík, krása!
@mysiatkoo to se ti moooc povedlo, ukládám do inspirací, krásný dortík!

mimusa94
13. júl 2013

@marcikova a ty si odkial kupovala smartflex ak mozem vediet,???

mimusa94
13. júl 2013

baby neviete mi poradit stranka z ktorej by som si mohla objednat smartflex a hlavne aby ho mali na sklade.....a aby mi dosiel dobierko do dvoch dni????? dakujem :( 🙂

vlada111
13. júl 2013

@luciahromadkova supééééér si ju zvládla, krásna

pristela
13. júl 2013

@pipka jezisi ja debil , a cely cas som si vravela aby som na ne nezabudla !!!! 🙄 🙄 🙄 som uz stara 🙄 🙄 keby si ma videla ako som chodila po ture v hotely po schodoch 😕 😀 😀 😀 😀 sa museli smiat na kamerach 😀

lokalistin
13. júl 2013

@pristela bomboveeeee

pipka
13. júl 2013

@pristela 😀 😀 😀 😀 no mi hovor nieco starobe 😝
ja som tu tyzden nemala deti a konecne som debordelizovala cely byt, skrine, detske sme zariadovali , malovala som, pokladala podlahu...a hnuuut sa neviem 😅 😝 🙄 svalovicu mam taku...ze dovi dopo 😝 😅 😅 😅 😅 😀 no skratka...stara harfa 😠 🙄 😀 😀 😀

jenie123
13. júl 2013

@mamina1978 dakujeeeem.. aj teta bola velmi spokojna.. 🙂))) hned sa lepsie pecie..
Dakujem kocky za pacitka, moc moc ma to tesi a pridavam posledne za tento tyzden..

jachin
13. júl 2013

Tie ktoré pracujete s práškovými farbami, ako ich uschovávate? Stalo sa vám že skryštalizovali, alebo stvrdli?
A po akom čase asi vyprchá alkohol z ozdôb? ( maľovala som ozdoby z prášk. farieb+alkohol a dosť to cítiť)

vecernicci
13. júl 2013

tak moje víkendovky a jdu Vás dočíst, ještě na zítra udělám tiramisu a nepečený ovocný dortík, když mám ten svátek a hned narozky, tak si dáme do nosu 😉 pečené dortíky už u nás nikdo nejí 😝 😀 😀 😀

aduskatt
13. júl 2013

@jachin praskove uchovavam v povodnych dozach.....ci
myslis, ze stvrdla po rozriedeni alkoholom?

jachin
13. júl 2013

@aduskatt ja mám v pôvodnom sáčku a tam stvrdli už nešli sypať, musela som ich rozdrviť, po zapracovaní do hmoty a po rozriedení boli v pohode.

pipka
13. júl 2013

@vecernicci vsechno nejlepsi 😵 😵 😵

kacenika
13. júl 2013

Ahojte, chcem sa vsetkym podakovat za pacitka - velmi ma potesili 🙂 .. Chvalim aj Vase vsetky - su dokonale!
Tento vikend som robila len jednu, ale detstku - a ja tie detske milujeeeeem 😵 ..normalne si pri tom oddychnem 🙂 ...
Sice tie kone mohli byt chudsie a mensie ale nabuduce to bude lepsie 😉 ..
@pristela, @luciahrmoadkova babule kde zhanate tie krasne bodkovane baliace papiere? Hladam uz dlho nieco take a nist 😅
Zelam Vam krasny vikend!

reruna
13. júl 2013

@vecernicci všechno nejlepší🙂 nepečené ovocné dortíky jsou teď v létě stejně ideální

aduskatt
13. júl 2013

@jachin aja, to tie lacne z drogerky asi...to mam v sacku, ktory kej je otvoreny, tak prehnem, aby sa tam nedostal vzduch, ale keby aj ano, tak proste alkohol to rozpusti, takze tym sa vobec netrapim🙂

aduskatt
13. júl 2013

@vecernicci Vsetko naj🙂

marcikova
13. júl 2013

@mimusa94 z Tortomanie. A bola som spokojna doslo to rychlo a v poriadku. Brala som 4 kg vedro.

viera6
13. júl 2013

@vecernicci všetko najlepšie 😉

florentina
13. júl 2013

@jenie123 všechny parádní, ale ten krtek je úúúžasný!!! A toho papouška jen z ovoce jsi taky super vymyslela.

vecernicci
13. júl 2013

@aduskatt @viera6 @reruna @pipka holky moooc děkuji 😉 zítra nic neděláááám 🙂

zuul
13. júl 2013

@jakelina ahoj nenahnevas sa keby som na torticku dala take kali ako ty? mam robit na 90 a dam krajku okolo a 3kaly a este pivonky asi. hm? d.

vendullka
13. júl 2013

@mysiatkoo super nápad🙂

vendullka
13. júl 2013

Holky, máte nějaký osvědčený recept na korpus bez vajec?