Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zsuzsu
16. júl 2013

Baby pomylila som si datum torta ma byt nie na stredu ale az na stvrok. Parizsky krem s papame 😀 ale co s korpusom??? dnes som chcela plnit a vcera som upiekla korpus. Mozem ho v stredu vecer naplnit???? mam ho dat do mrazaku??? alebo upiect radsej novy??? 😖 vdy robim den dopredu tak neviem bojim sa, ale korpus by sa nemal pokazit, ci ano? 😲 a este jedna ked vas tu uz mam, aky je naj vanilkovy krem bez masla??? ked mate niake dobre lahke recepty budem vdacna. Dakujem.

pipka
16. júl 2013

@zsuzsu v pohode ho daj v sacku do chladnicky, to vydrzi 😉 ved to je len jeden den 😉

sisix
16. júl 2013

@vecernicci dekuji moc uz mam vybrano a nakonec modelovat nebudu. Jen vyrezu.

aduskatt
16. júl 2013

@zsuzsu zabal do potravinarskej folie, korpusu sa nic nestane🙂

florentina
16. júl 2013

@pipka
@jakelina

děkuji za super popis🙂, hned se po něm podívám...to přesně potřebuji 😉
Zjistila jsem, že lístky aj. malé věci se s velkým válečkem dělají fakt nešikovně....

florentina
16. júl 2013

@adka_praha s těmi stonky to asi úplně nechápu 😅 ...jakože ty jsi si ty lístky dala na dlouhý drátek a pak píchla do té růže? Jak jsi psala, omotat nejdřív vše solo páskou - i ten hlavní stonek a ž odzhora - a pak tam kde chceš přidat lístek, tak přiložit ke stonku a pak už motat jen dolů....snad to popisuji srozumitelně....kdyby to mělo být tak jak to máš, tak by jsi je musela píchnout úplně k sobě a pak omotat od zhora dohromady, ale pak by jsi to neměla stejně silné v momentě co by jsi dorazila k lístku by jsi musela přestat....
A ty barvičky, já třeba často používám na jiné věci ty obyčejné z drogerky, ale na kytky mi to vůbec nechytá. Malují se až vytvrdlé. Docela dobře mi chytají tyto barvičky....
http://dortisimo.cz/eshop/barvy-prachov-jedl/29...

adka_praha
16. júl 2013

@jakelina a ta cervena? 😕 je mozne, ze je uz hmota moc cervena, preto nevidno tu praskovu???

adka_praha
16. júl 2013

@florentina no omotala som si listky a postupne, ako som omotavala hlavnu stonku, tak som to pridavala k tomu... a ruzu so stonkom som si omotala celu solo a potom priplacla ten listkovy stonok a motala az po spodok... neviem, ci je to pochopitelne... 😅 ja mam ine prachovky... a kukam, ze ich ani nemozem najst na nete... 😕

jakelina
16. júl 2013

@adka_praha asi ano, nevím já tak tmavou červenou ještě nedělala

halienka
16. júl 2013

@dada2007 ja som ho teraz pred pár dňami robila, neviem z čoho plánuješ robiť ten monitor, ale ja som robila s tortových oplátok, ktoré som pozliepala nutelou a to obalila do hmoty. Takto som to nechala cez noc vytuhnúť poriadne. Ešte večer som si dole napichala 5 hrubších špajdlí, to som kúpila také tie grilovacie zašpicatené na jednej strane dakde v hypernove. Išlo to celkom ľahko do tých oplátok až som sa bála čo to spraví. No a na druhý deń som to s tými piatimi špajdlami zapichla do torty - kufru - čo akože bol pod tým notebookom, a držalo to vcelku dobre 🙂 Ešte mi tu jedna kočka radila, že urobiť si vpichy do torty, kde teda pôjde tá obrazovka a dať tam slamky a do toho potom vsunúť tie špajdle s obrazovkou, myslím, že to by malo ešte lepšiu stabilitu. 🙂

luciahromadkova
16. júl 2013

dievcata co ste uz robili krajku, mate niekto skusenost s tymto http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop...
obr. 1, alebo radsej predsa len magic dekor prasok ? dakujem

florentina
16. júl 2013

@adka_praha já si nemyslím, že by nebyla ta prášková barva vidět, protože je ta růže moc tmavá...protože asi jen zázrakem by jsi chytla úplně ten samý odstín barvy...já měla tmavě fialovou a prášková na ní byla vidět...ať už tmavější či světlejší....tak si myslím, že to spíš bude těma barvičkama....

adka_praha
16. júl 2013

@florentina asi hej 😒 budem musiet dokupit ine... ale moc dakujem za rady... 😵

barbarella
16. júl 2013

Ahojte baby, mohli by ste mi prosím poradiť nejaké obrázky tort na 1:narodeniny pre chlapca? Budeme oslavovať narodeniny v auguste a nejak mi chýba inšpirácia. Veľmi pekne ďakujem, ak by sa našla nejaká ochotná duša 🙂

levandulka3
16. júl 2013

dievčatá prosím vás recept na tú dobošovú tortu čo robievate, prešla som celú III. MT a nie je tam ☹ ☹ ☹ ďakujem

pralinka25
16. júl 2013

@luciahromadkova co som citala na fore jednom tak moc to nechvalili ten prasok. ja som tiez zvazovala ale nakoniec som vsadila na magic decor lebo na tento dost nadavali a to boli skusene krajkarky

pralinka25
16. júl 2013

vcera som robila tuto torticku je to len take podakovanie pre moju kolegynu (z tej krajkovej strany odomna a z tej jahodovej strany od mojho maleho za to ze mu nosi jahodove domace dzemiky do jogurtu 😀 )
ona ma stale diety tak sladke neje len vynimocne preto som robila co najmensiu aby ju aj zjedla. takze ak vam niekto povie ze chce malu lacnu tortu, tak tato bola s horkou coko, mascarpone, maliny malinovy dzem a cokokorpus mala 10x10 cm cize uplny krpec a vazila na moje prekvapenie 1,2 kila. cize by som za nu vypytala minimalne 12 eur kedze v tom bolo mascarpone ktore ratam viac ako bezne lacnejsie kremy. ja vobec nechapem ako sa moze niekto vojst do ceny za 10 eur torta. jedinen ze by sa piekla v naprstku inak fakt je to nerealne. toto je moja najmensia torta v zivote a keby nebola z mojej iniciativy a mala z dovodu ktory som pisala v zivote to robit nebudem a mate moj obdiv tie ktore robite minitorticky lebo mne tie krpate nejdu vobec dobre potiahnut vobec mi to nejde tak krasne hladko 😝

pralinka25
16. júl 2013

a tu su nejake este co som sem zabudla pridat ale ziadna slava vacsina divne poziadavky :D
a este muffinky na grilovacku do MC 🙂

luciahromadkova
16. júl 2013

@pralinka25 dakujem

rapunzel1
16. júl 2013

Prosím vás nemáte niektorá postup, alebo námet na tortu na tému rozprávky dinky dino

https://www.youtube.com/watch?v=OsoaxyHqUpE

ďakujem

katkak23
16. júl 2013

@luciahromadkova @pralinka no to ste ma nepotesili...mna nan ukecal ujo v obchode ze je na urovni magic dekoru a aj ma potom napadlo ze som mohla vam sem radsej napisat predtym ako ho kupim 😠 😠 😠

mysiatkoo
16. júl 2013

ahojte, naryxlo pridam svoju vcerasiu a frciiim si uzivat bezdetny zivot... to je ake super nexat deti babkam na krku 😝

anibas
16. júl 2013

@katkak23 áno - magic dekor 😉

mia1111
16. júl 2013

@mysiatkoo - waaaaaaaaaaau, tak toto je nádherná tortička, veľmi milááááá, juuuuj 😵 😵 😵 😵

florentina
16. júl 2013

@adka_praha není zač, jsem si pak říkala, že jsi žádné rady nechtěla a já ti do toho kecám, ale myslela jsem to jen v dobrém 😉

zaciatocnickalubka
16. júl 2013

POMOOOOOOOC!!!!!!!!!!!!!!!!!! ☹ potrebujem radu, inspiraciu ☹ zadane je: mala torta vo tvare srdca, biela farba... ale AKO TO OZDOBIT? nic ma nenapada ☹ je to pre chlapa......... prosim prosim prosim ☹

adka_praha
16. júl 2013

@florentina nie nie nie, ja som len vdacna za akekolvek rady... 😵

cicamica1980
16. júl 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ahojte,
chystam sa na prvu tortu. urobim piskotove cetso a vanilkovu plnku.

1. na priemer torty ca. 25 cm mi treba kolko hmoty na potah?
2. treba korpus niecim pokvapkat - aby to nebolo suche?
3. treba dzem? ci podla chuti? alebo ovocie? ake? ovocie a dava pod krem? ci na krem?
4. korpus z kolkych vajec aby bol taky 10 cm?
5. kolko masla s cukrom treba vyslahat pod potahovku?

dakujem pekne