• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

8. decembra 2016 
@vecernicci @jakelina kocky ako sa da vyuzit ribezlovy lekvar - prave som zavarila 2 kyble cerveneho a 2 kyble bieleho :stuck_out_tongue_closed_eyes: hodi sa to k nejakej plnke do torty ? Mne to len bolo luto nechat uschnut na kriku, inak to nejeme, len neviem ci to nie je moc kysle do torty...
18. júl 2013 o 16:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Dievčence potrebujem poradiť , chcem robiť krém mascarpone , ešte som ho nerobila a neviem ako na to , ak by ste boli také dobré a napísali mi aj množstvo surovín aj postup , ďakujem
18. júl 2013 o 16:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@elamaslakova a aký krém z mascarpone? myslíš ten s bielou čokoládou?
18. júl 2013 o 16:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jakelina dik tak zajtra este dokupim dufam,ze bude chutit chcem k tomu dat domace malinky akurat sa chystame ist nazbierat.
18. júl 2013 o 17:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@maya30 ja praveze do tort okrem malinoveho davam len ribezlovy lekvar. Robievam hlavne cokoladove torty a ta kyslost je tam super kontrast. A vela vyuzijem ked robim linecke trene alebo cokoladove zlepovane kolieska.
18. júl 2013 o 17:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@lamps ešte som nerobila žiaden ale mám kúpenú aj bielu čokoládu tak môžem skúsiť aj ten , bude sa hodiť ku korpusu red welvwt ?
18. júl 2013 o 17:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@elamaslakova red velvet som zas nerobila ja :grinning: :grinning: :grinning: a recpet je jednoduchý 2 biele čokolády uvariť s dvomi šľahačkami, dať do chladničky a po riadnom vychladení vyšľahať s 2 stužovačmi šľahačky. Potom primiešať 2 mascarpone
18. júl 2013 o 17:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@maya30 náhodou dávám do každého dortu pod krém, je to super v kombinaci se sladkým krémem :wink:
proto toho taky zavářím tolik :slight_smile:
18. júl 2013 o 17:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@maya30 já moc rybíz nezavařuju, on jak ho pak vyndáš, tak je takový rozbředlý a jsou tam cítit jenom semínka. Ale dávám do mrazáku a na koláč. Ze zbytku vždy dělám sirup. Už mám letos třicet sklenic a hodně marmelády. Je výborná na linecké a i do dortů.
18. júl 2013 o 17:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@lamps ahoj Andrejka prosim Ta z kolkych slahaciek robis parizsku do 20 na 2x plnenu?
18. júl 2013 o 17:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@maya30 Tak ja na torty používam ríbezľový domáci lekvárik, ked mám a teraz som si ho narobila 30 fliaš 0,7 dcl , tak môžem piecť
18. júl 2013 o 17:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@jakelina ja si šťavu z ríbezlí vždy precedím a potom nemám žiadne semienka v lekvári :slight_smile:
18. júl 2013 o 17:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nika1985 do 22 cm formy robím z 3 šľahačiek, tak do 20 cm formy by mohla stačiť aj z 2?
18. júl 2013 o 17:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
taaak krtko je na svete :slight_smile: dakujem @pristela za inšoiráciu,dufam som ho velmi nedomrvila :slight_smile:
18. júl 2013 o 18:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to (49)
Sladke zienky nemate nejake inspirácie na tortu svadobnú nieco ... jing jang..
18. júl 2013 o 20:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@adrika202 jeeeee, ten je zlaty.. mna caka tento na buduci tyzden.. dufam, ze sa mi podari ako tebe.. :slight_smile:))
18. júl 2013 o 20:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@jenie123 dakujeeeem :slight_smile: určite sa ti podarí,to sa tak dobre robilo,take milé detské a ja krtka milujem od detstva :slight_smile:
18. júl 2013 o 20:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dalšie tohtotýždnove,ešte ma čaká jedna :slight_smile: minecraft je bezlepková...a s jedlou foto nemožem zverejnit fotku :slight_smile:
18. júl 2013 o 20:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to (29)
@vecernicci sikulko .... jaky mas recept na nerunkovou marmeládu. U nas mají za 45kc tak udelam. Docela jsem se pobavila, v tescu mají za 5ves6,- vedle v zelenice za 70,- a na druhem konci vesnice za 45,- :grinning:
18. júl 2013 o 20:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@adrika202 dakujem.. prosim ta, kolko mal kg? A korpus si robila na plechu a vyrezavala?
18. júl 2013 o 20:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jenie123 netuším kolko ma kil,ja torty nevažim,nemám váhu :slight_smile: ale odhadujem ze nejake 4 kila ma iste..je v nom pribinak takže nie je ťažky...ano na plechu a vyrezavala + dotvarovala punčovinou :slight_smile:
18. júl 2013 o 20:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@adrika202 super, myslela som si.. :slight_smile:))) dakujem moc, si zlata :slight_smile:)
18. júl 2013 o 21:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mia1111 @lussy23 @lokalistin @vlada111 @mamina1978 baby dakujem, kazde jedno pismenko potesilo aj s pacitkami... som tu s prisernym pripojenim na web, tak citam len co mi natiahne zo stranky polovicne :grinning: ...dnesna ryxlovka pre navstevu na chate - toto je moj rekord casovy, aj ked tak aj vyzera :D ale spapala sa a xutila a to je hlavneee :wink:
18. júl 2013 o 21:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to (57)
@pipka jej,ďakujem za fotočky maji,tú bielu s mašľou som mala ,ale ostatné nie.............ono skoro všetky tie torty sú zelené,tak asi iné ani nevymyslím......................uvidíme :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ,mám ešte týždeň na uvažovanie.

@lamps počuj moja,to ako robíš krem od oka???ak máš dané že čo tam teda ide? :confused: :grinning: .len tak sa pýtam,lebo od oka ja neviem teda,ja len násobky základu viem urobiť :wink: a ďakujem za odpove´d :wink:
18. júl 2013 o 22:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@lucula73 no to ja som taký zvláštny prípad :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: krém presne podľa receptu urobím dva-trikrát a potom už ho robím tak, že nepozerám presne do receptu. Len si pamätám, čo tam išlo a pomery neriešim lebo už viem, akú má mať konzistenciu. Minule sa ma kamoška pýtala ako robím pribináka a ja som mala problém si spomenúť presne na pomery surovín lebo už ho robím len tak, že viem že tam ide tvaroh, Olé, smotana ....
18. júl 2013 o 22:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to (4)
@mysiatkoo - mňaaaaaaaaaaaaam, tá vyzerá neskutočne mňamkovo, neostal Ti kúsok pre mňa? By som si aj prišla :slight_smile: . Krásna tortička, super to vyzerá :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. júl 2013 o 22:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@lamps no to máš pravdu,ja pribináka tiež robím niekedy od oka...........akože dám viac alebo menej tvarohu,šľahačky a tak..... :slight_smile: :slight_smile: .ale to jje asi jediný krém,ktorý dokážem pomeniť :grinning:
18. júl 2013 o 22:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@lucula73 vieš ja mám hlavu deravú a preto musím improvizovať :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. júl 2013 o 22:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@mia1111 posledny kusocek je este v xladnicke, ale sme momentalne na Domasi - tak neviem, ci to nemas trosku odruky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. júl 2013 o 22:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@lamps tiez tak dako robim kremy...len si potom za ten svet neviem spomenut pomery a presne zlozenie, ked pri konzumacii zaznamena uspex a xcem ho zopakovat :grinning: :grinning: :grinning:
18. júl 2013 o 22:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok