• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

16. decembra 2017 
@mysiatkoo no vitaj v klube :grinning: :grinning: :grinning: dva rovnaké ťažko namiešam - hlavne v tých krémoch, kde je viac surovín. Presne si pamätám len parížsky a krém s bielou čokoládou a mascarpone. Vždy keď tu odo mňa niekto pýta nejaký recept musím listovať vo svojom receptári :grinning: :grinning: :grinning:
18. júl 2013 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mysiatkoo - nooooooooooo, iba "trošku" :grinning: :sweat_smile: :grinning: , mala si mi radšej napísať, že už nie je ničččččč :grinning:. No ja sa asi prekonám a cez víkend dačo upečiem... tento týždeň máme s mm 14-te výročie, odkedy sme spolu, tak možno niečo vymyslím :sweat_smile: :dizzy_face:
18. júl 2013 o 23:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Miluji nocni sichtu :grinning:
19. júl 2013 o 00:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@sisix podobne :slight_smile:
19. júl 2013 o 00:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katkak23
@sisix taky tak:slight_smile:)ale uz mi to ani nemxsli:slight_smile:
19. júl 2013 o 00:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dnes to balim a idem sa vyspat....lebo som na pokraji nervoveho zrutenia :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
asi sa vykaslem na cele torty :angry: :grinning: :grinning:
19. júl 2013 o 00:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Baby , potrebujem kurz ako si nenechavat torty na poslednu chvílu :grinning: :grinning: :grinning: nerobíte niektorá ?
19. júl 2013 o 01:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (10)
@pristela prihlas aj mna :grinning: :grinning: :grinning:
No baby klobuk dole ako zvladate pecenie a hlavne potahovanie v tom teple. Konecne aj mi tu na ostrovoch mame leto ako ma byt, a dnes co som robila tortu myslela ze ma z nej.... . :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: ta potahovka sa mi tak potila ja som to zazila prvy krat ale dufam ze aj naposledy. prilepila jedno oko a dla do chladnicky ,potom druhe oko znova chladnicka a tak som robila az dokonca. a isla som to aj zaniest pred pracou tak som ani cas poriadne nemala, no otras. a v aute som mrzla cely cas ako som mala silno klimu pustenu :grinning:
19. júl 2013 o 02:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (44)
@pristela no aj ja prosim rezervovat jedno miesto :grinning: :grinning: :grinning: "uz" som hotovo :sunglasses:
19. júl 2013 o 03:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pristela hmmm, hlásím se takyyyyy :wink:
19. júl 2013 o 06:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sisix to máš dobrý ceny, já dělám normálně nakrájím na kousky, dám do kastrolu a dělám podle návodu na gelfixu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a je vždycky super, krásně oranžová

včera jsem byla na procházce s Aishou, potkala jsem kámošku a ta mi říkala, že rodiče na Moravě mají meruněk, že neví co s nima, tak mi o víkendu přiveze bednu zadarmo, tak budu mít další druh marmošky, černý, červený, josta a meruňky, ale jak se znám, tak se ještě nějaký ovoce určitě najde, co zužitkuju :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. júl 2013 o 06:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Dobré ránko. Pridávam aj ja a idem odovzdať
19. júl 2013 o 06:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
19. júl 2013 o 06:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (52)
@akzuzs krásné je máš a nechápu jak ti drží na tom letadle ten ocas?? Doufám, že po mě letadlo nebude nikdo chtít :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
19. júl 2013 o 07:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stankapk @vecernicci @jakelina @elamaslakova dievcata tak to ste ma potesili, ja som ho davala len do opiteho izidora a na makove rezance :grinning: a do torty len marhulovy dzem, tak som rada ze mozem vyuzit aj tento :slight_smile:
19. júl 2013 o 08:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@maya30 ja miešam,ríbezle, maliny a jahody a spravím akože lesnú zmes :slight_smile: ja zas skor marhuľový dzem neviem vyuzit :sweat_smile: marhuľový davas do každej torty aj ked tam davas lesnu zmes ovocie?
19. júl 2013 o 08:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Můj večerní, ten co mě nebavil :unamused: Ale nakonec snad není nejhorší. :wink:
19. júl 2013 o 08:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (62)
@viera6 nie, ja davam dzem len pod maslove plnky, cokoladovu, prip. karamelovu ked ju nechcu kombinovat s ovocim...aj tak 80% mojich tort je mascarpone s malinami :stuck_out_tongue_closed_eyes: a do sviezich dzem nedavam no a tento marhulovy mi tu pipka poradila ze rozriedit rumom a tym poliat korpusy, je to uplne super kombinacia :wink:
19. júl 2013 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela hlasim sa tiez ...a potom este do kurzu ako nezmatkovat, ked tortujem v noci :angry: :grinning: :grinning: :grinning:

ja toto taaaaaaak nemam rada, normalne by som si to vychutnala, ale teda ´vcera ma v noci skoro svihlo :rolling_eyes:
ale zas nemozem spravit tortu tyzden dopredu :sweat_smile:

ja by som sa este mala prihlasit do kurzu ako si nenabrat tolko roboty, ked mam doma deti :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. júl 2013 o 09:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@jakelina je úžasnýýý :dizzy_face: ja si ho ukladám na inšpiro :dizzy_face: :dizzy_face: palmové listky si robila z drôtikom? No filigránska práca, krásny čln aj delfiny :dizzy_face: moc sa mi páči :slight_smile:
19. júl 2013 o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka fakt?? Neděláš si ze mě srandu. Já jsem se s tím nějak natrápila, dort má tři kila, tak žádný výdělek a plno modelování. Palma je na drátkách a pak svázané ty listy do svazečku a přidělané na jeden tlustý drátek. Na to navlekla hnědé kuličky jako kmen a nechala čouhat kus drátu a zapíchla do dortu.
19. júl 2013 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ja som v noci robila túto a jedno poschodie z poschodovej, ktorá ešte nie je hotová :unamused: zaspala som o 2:00 a malý bol už hore o 4:30 :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže som sa skvele vyspala :grinning: a ešte furt to nemám dokončené.
Táto tu je pre mamku a skúšala som aj nový kávovo-karamelový krém od Ajky :slight_smile:
19. júl 2013 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (62)
@muffinka8 krásný je
19. júl 2013 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina no veru nerobím si srandu, je taký akýsi čistý a teda mne sa zdá prepracovaný vcelku veru dosť :slight_smile: a ten člnok sa mi veľmi páči, tiež taký nie prehnane realisticky ale zároveň výstižný, úplne to stačí :slight_smile: To presne poznám, ľudia chcú maličkú tortičku, lebo ve´d to im stačí trojkilová, ale na torte by chceli hotové umelecké dielo :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ja stále tiež preto hľadám spôsoby ako stráviť čo najmenej času s modelovaním na týchto malých tortách, proste vymodelovať síce dačo pekné ale nie príliš náročné a zdĺhavé, lebo to je fakt nedocenené. Palmičku som ešte nikdy nerobila, veľmi dobrý nápad s tými guličkami :slight_smile:
19. júl 2013 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka no právě mi jenom volala nějaká paní, že dávají tatínkovi jako dárek plavbu lodí, ale vůbec nevím jakou ani ona nevěděla a chtěla dort s lodí a víc prý si mám udělat podle sebe. Ještě tam chtěla mušle, tak nakonec jsem vymyslela tohle.
19. júl 2013 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a moja nocna Betty :grinning:
19. júl 2013 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (58)
@pristela aj ja sa hlasim :D. vcera sa mi taaak nechcelo vsetko som robila az v noci o 3 rano spat a rano o 6 vstavat do prace :stuck_out_tongue_closed_eyes: . AAAAAAaaach jaj totalna tortova kriza u mna najradsej by som zrusila uz aj tie co mam zajednane... :pensive:
19. júl 2013 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@broucek2 a potom dto davas do chladnicky??? ...mne sa to potom trha ked to chcem vybrat von :/
19. júl 2013 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte... oci mam jak chameleon... jedna torta uz je fuc a az teraz na fotke vsimam, ze som blbo "deku" hodila a nezakryla som, co som mala, myslim ten stenseny lem... :unamused: ale aj tak sa velmi pacila... :dizzy_face:
19. júl 2013 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (52)
19. júl 2013 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok