Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
18. júl 2013

@mysiatkoo no vitaj v klube 😀 😀 😀 dva rovnaké ťažko namiešam - hlavne v tých krémoch, kde je viac surovín. Presne si pamätám len parížsky a krém s bielou čokoládou a mascarpone. Vždy keď tu odo mňa niekto pýta nejaký recept musím listovať vo svojom receptári 😀 😀 😀

mia1111
18. júl 2013

@mysiatkoo - nooooooooooo, iba "trošku" 😀 😅 😀 , mala si mi radšej napísať, že už nie je ničččččč 😀. No ja sa asi prekonám a cez víkend dačo upečiem... tento týždeň máme s mm 14-te výročie, odkedy sme spolu, tak možno niečo vymyslím 😅 😵

sisix
18. júl 2013

Miluji nocni sichtu 😀

katkak23
18. júl 2013

@sisix podobne 🙂

akapulko
18. júl 2013

@katkak23
@sisix taky tak🙂)ale uz mi to ani nemxsli🙂

pipka
18. júl 2013

dnes to balim a idem sa vyspat....lebo som na pokraji nervoveho zrutenia 😅 😝 😝
asi sa vykaslem na cele torty 😠 😀 😀

pristela
18. júl 2013

Baby , potrebujem kurz ako si nenechavat torty na poslednu chvílu 😀 😀 😀 nerobíte niektorá ?

zsuzsu
19. júl 2013

@pristela prihlas aj mna 😀 😀 😀
No baby klobuk dole ako zvladate pecenie a hlavne potahovanie v tom teple. Konecne aj mi tu na ostrovoch mame leto ako ma byt, a dnes co som robila tortu myslela ze ma z nej.... . 😝 😠 ta potahovka sa mi tak potila ja som to zazila prvy krat ale dufam ze aj naposledy. prilepila jedno oko a dla do chladnicky ,potom druhe oko znova chladnicka a tak som robila az dokonca. a isla som to aj zaniest pred pracou tak som ani cas poriadne nemala, no otras. a v aute som mrzla cely cas ako som mala silno klimu pustenu 😀

katkak23
19. júl 2013

@pristela no aj ja prosim rezervovat jedno miesto 😀 😀 😀 "uz" som hotovo 😎

vecernicci
19. júl 2013

@pristela hmmm, hlásím se takyyyyy 😉

vecernicci
19. júl 2013

@sisix to máš dobrý ceny, já dělám normálně nakrájím na kousky, dám do kastrolu a dělám podle návodu na gelfixu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a je vždycky super, krásně oranžová

včera jsem byla na procházce s Aishou, potkala jsem kámošku a ta mi říkala, že rodiče na Moravě mají meruněk, že neví co s nima, tak mi o víkendu přiveze bednu zadarmo, tak budu mít další druh marmošky, černý, červený, josta a meruňky, ale jak se znám, tak se ještě nějaký ovoce určitě najde, co zužitkuju 😀 😀 😀 😀 😝

akzuzs
19. júl 2013

Dobré ránko. Pridávam aj ja a idem odovzdať

akzuzs
19. júl 2013
jakelina
19. júl 2013

@akzuzs krásné je máš a nechápu jak ti drží na tom letadle ten ocas?? Doufám, že po mě letadlo nebude nikdo chtít 😝 😝 😀 😀 😀

maya30
19. júl 2013

@stankapk @vecernicci @jakelina @elamaslakova dievcata tak to ste ma potesili, ja som ho davala len do opiteho izidora a na makove rezance 😀 a do torty len marhulovy dzem, tak som rada ze mozem vyuzit aj tento 🙂

viera6
19. júl 2013

@maya30 ja miešam,ríbezle, maliny a jahody a spravím akože lesnú zmes 🙂 ja zas skor marhuľový dzem neviem vyuzit 😅 marhuľový davas do každej torty aj ked tam davas lesnu zmes ovocie?

jakelina
19. júl 2013

Můj večerní, ten co mě nebavil 😒 Ale nakonec snad není nejhorší. 😉

maya30
19. júl 2013

@viera6 nie, ja davam dzem len pod maslove plnky, cokoladovu, prip. karamelovu ked ju nechcu kombinovat s ovocim...aj tak 80% mojich tort je mascarpone s malinami 😝 a do sviezich dzem nedavam no a tento marhulovy mi tu pipka poradila ze rozriedit rumom a tym poliat korpusy, je to uplne super kombinacia 😉

pipka
19. júl 2013

@pristela hlasim sa tiez ...a potom este do kurzu ako nezmatkovat, ked tortujem v noci 😠 😀 😀 😀

ja toto taaaaaaak nemam rada, normalne by som si to vychutnala, ale teda ´vcera ma v noci skoro svihlo 🙄
ale zas nemozem spravit tortu tyzden dopredu 😅

ja by som sa este mala prihlasit do kurzu ako si nenabrat tolko roboty, ked mam doma deti 😝 😝 😝 😝 😝

halienka
19. júl 2013

@jakelina je úžasnýýý 😵 ja si ho ukladám na inšpiro 😵 😵 palmové listky si robila z drôtikom? No filigránska práca, krásny čln aj delfiny 😵 moc sa mi páči 🙂

jakelina
19. júl 2013

@halienka fakt?? Neděláš si ze mě srandu. Já jsem se s tím nějak natrápila, dort má tři kila, tak žádný výdělek a plno modelování. Palma je na drátkách a pak svázané ty listy do svazečku a přidělané na jeden tlustý drátek. Na to navlekla hnědé kuličky jako kmen a nechala čouhat kus drátu a zapíchla do dortu.

muffinka8
19. júl 2013

Ja som v noci robila túto a jedno poschodie z poschodovej, ktorá ešte nie je hotová 😒 zaspala som o 2:00 a malý bol už hore o 4:30 😝 takže som sa skvele vyspala 😀 a ešte furt to nemám dokončené.
Táto tu je pre mamku a skúšala som aj nový kávovo-karamelový krém od Ajky 🙂

jakelina
19. júl 2013

@muffinka8 krásný je

halienka
19. júl 2013

@jakelina no veru nerobím si srandu, je taký akýsi čistý a teda mne sa zdá prepracovaný vcelku veru dosť 🙂 a ten člnok sa mi veľmi páči, tiež taký nie prehnane realisticky ale zároveň výstižný, úplne to stačí 🙂 To presne poznám, ľudia chcú maličkú tortičku, lebo ve´d to im stačí trojkilová, ale na torte by chceli hotové umelecké dielo 😝 Ja stále tiež preto hľadám spôsoby ako stráviť čo najmenej času s modelovaním na týchto malých tortách, proste vymodelovať síce dačo pekné ale nie príliš náročné a zdĺhavé, lebo to je fakt nedocenené. Palmičku som ešte nikdy nerobila, veľmi dobrý nápad s tými guličkami 🙂

jakelina
19. júl 2013

@halienka no právě mi jenom volala nějaká paní, že dávají tatínkovi jako dárek plavbu lodí, ale vůbec nevím jakou ani ona nevěděla a chtěla dort s lodí a víc prý si mám udělat podle sebe. Ještě tam chtěla mušle, tak nakonec jsem vymyslela tohle.

katkak23
19. júl 2013

no a moja nocna Betty 😀

dm1
19. júl 2013

@pristela aj ja sa hlasim :D. vcera sa mi taaak nechcelo vsetko som robila az v noci o 3 rano spat a rano o 6 vstavat do prace 😝 . AAAAAAaaach jaj totalna tortova kriza u mna najradsej by som zrusila uz aj tie co mam zajednane... 😔

mimusa94
19. júl 2013

@broucek2 a potom dto davas do chladnicky??? ...mne sa to potom trha ked to chcem vybrat von :/

adka_praha
19. júl 2013

ahojte... oci mam jak chameleon... jedna torta uz je fuc a az teraz na fotke vsimam, ze som blbo "deku" hodila a nezakryla som, co som mala, myslim ten stenseny lem... 😒 ale aj tak sa velmi pacila... 😵

vecernicci
19. júl 2013

@jakelina je super 😉