Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
19. júl 2013

@adka_praha já taky kolikrát až na fotce vidím co jsem udělala špatně. Ještě ti poradím, ty zelené lístky co jsou zespodu růže trochu ty špičky tak rozstříhej, aby to bylo takové roztřepené. Vypadá to pak ještě líp.
Třeba tady je to vidět na fotce růže.
http://www.google.cz/search?q=růže&source=lnms&...

broucek2
19. júl 2013

@mysiatkoo ne, vytahovala jsem je opatrně párátkem hned po natlačení

mimusa94
19. júl 2013

@jakelina ahoj chcela by som sa ta nieco opytat...ked natriem tortu maslovym kremom tak ju mam dat do chladnicky a az potom potiahnut hmotou?? alebo mozem rovno potahovat?? dakujem 🙂

dm1
19. júl 2013

@mimusa94 daj do chladnicky aby dobre zatuhla a mala si pekny rovny povch

jakelina
19. júl 2013

@mimusa94 čím víc bude vychlazená a zarovnaná do hladka, tak bude dort rovnější. 😉

mimusa94
19. júl 2013

@dm1 a na ako dlhooo??? 🙂 dakujem🙂 a este jednu otazku by som mala ak neruusim :/ chcela by som bananovuu plnku a na druhe poschodie by som chcela kokosovu??, k bananovej by pasovala mozno vanilkova alebo cokoladova..a ku kokosovej?? :/

jakelina
19. júl 2013

@mimusa94 nejlíp přes noc, ale já kolikrát spěchám a chladím jenom dvě hodiny a už potahuju.

pristela
19. júl 2013

@dm1 joo, presne ako u mna , tiez mam krízu ☹

dm1
19. júl 2013

@mimusa94 ako pise jakelina radsej nech to poriadne zatuhne a treba priebezne uhladzat nech je to rovne ako sa to chladi. Ja ale malokedy cakam dlhsie ako hodinu nie je cas 😝

lucula73
19. júl 2013

@muffinka8 peknučká..............ako sa robia tie ružičky???vyzerá to zaujímavo 🙂

pipka
19. júl 2013

moja nočná mora ...a taaak som sa na tu krajku tesila ☹
ale uz viem, ze ju nikdy nebudem robit dopredu 😝 lebo aj ked som ju mala v igelite v chladnicke, tak sa mi po vybrati uuuplne rozpadla 😔 baby...ja som myslela, ze zinfarktujem 😔
tak nanovo .... ale neviem ci som uz potom nebola moc nervozna, a na jednom kraji sa mi zacala natahovat 😖
ale nastastie torta je mala, tak mi dve krajky stacili okolo , este som odstrihla kusok...
lenze .... ked som ju tam nalepila vodou, tak mi nedrzala a ked som dala jedle lepidlo, tak sa mi to posuvalo...no nervyyyyy som mala 😔 🙄 🙄 a tak je na jednom kraji trosku odspodku milimetrova fuga..ale uz som to nechala tak, lebo som mala strach, ze keby som to zacala posuvat, ze by sa mi cela potrhala...no konec ☹

duuufam, ze to vsetko bolo len stresom a ze ta dalsia krajka bude uz ok, lebo inak nevieeeeem nevieeeeem 😅 😀 😀 😝 😝

lucula73
19. júl 2013

@pipka hotovú krajku nemusíš mať v chladničke...........ja som ju mala si 3 týždne v umelohmotnej nádobe,zatvorenúv detskej izbe na skrinke a bola úplne v pohode............a nakoniec sa ti pekne podarila 🙂 🙂 🙂

akapulko
19. júl 2013

@mysiatkoo mamna teba otazku chcela som vyskusat pod potah bielu coko cez noc som to nechala v ladnicke a ono je to stale riedke:/az terz som to poriadne precitala ze to ohrievas v mikre a ja som to rozpusitla na ohni:(zeby bol problem tam co myslis?ked pridam este coko stuhne to ci co??dakovala za odpoved🙂

adka_praha
19. júl 2013

@jakelina jasne, dakujem :D

dm1
19. júl 2013

@pipka ono to je asi velmi relativne a strasne zalezi od vlhosti v miestnosti.. mne sa vonku vzdy rozpadla a mohla som ju neviem ako mat zabalenu aj tak uschla. V ladnicke vzdy vydrzala.... to je ale ozaj na nervy potom ked sa clovek na to spolieha a ono na figu a nejde to
@lucula73

dm1
19. júl 2013

baby co by ste mi este poradili robim knihu zatvorenu pre uctovnicku na boku je napisane len uctovnictvo a rok vydania - narodenia na vrchu hore je kalkulacka, ceruzka a harok papiera akoze s uctovnymi predkontaciami. neviem mozno by som tam este nieco dala ale nieveim co a kvety tam nechceli. O 4 pridu pre nu tak budem mat cca. hodku este nieco vymysliet ked pridem z prace

jakelina
19. júl 2013

@dm1 ještě udělej pár kancelářských sponek nebo děrovačku, sešívačku 😀 😀

dm1
19. júl 2013

@jakelina tak tu dierovacku alebo zosivacku za hodku pri mojom suchtani asi nestihnem :D ale mozno tie spinky skusim

jakelina
19. júl 2013

@dm1 já jsem si dělala trochu srandu, dívám se co mi tu leží na stole v práci 😀 😀 😀

muffinka8
19. júl 2013

@lucula73 len som skrútila pásik hmoty, trochu pokrčila pri tom skrúcaní, akoby som šla skladať harmoniku 😀 a potom spodok odrezala (odtrhla) aby neboli vysoké a dali sa ako tak postaviť.

mamina1978
19. júl 2013

@mysiatkoo Mnaaaaaam nadherna cokoladova 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
19. júl 2013

@pipka krasna je ta krajkova torticka 😵 😵 , vobec nevidno , ze sa nedarila. 😉 Aj ja sa uz tesim na mojuuuuuu 😵 😵 😵 😵 😵 Este par centimetrov z metra postriham ( ako na vojne) a mam ju aj ja domaaaa 😵 😵 😵 😵

akzuzs
19. júl 2013

@jakelina no to som aj ja prekvapená že to drží a v celku dobre keď to daju dole tak to sa ani nerozpadne 😀 Vieš čo vo vnútri toho chvosta ako aj na tých krídlach sú drôtiky a všetko som nechala najskôr asi 5 dní len sušiť a potom som to spájala a ešte som vlastne nakoniec ako "lepidlo" dala malilinký pásik smártflexu a ono to fungovalo. Inak sa to nerobí zle.

mamina1978
19. júl 2013

@jakelina krasny dovolenkovy dorticek Majka 😵 😵 😵 😵

jakelina
19. júl 2013

@mamina1978 děkujíííííí

akzuzs
19. júl 2013

Ozaj dievčatá potrebujem pporadiť mali ste skúsenosť že ste si kúpili fixku na poťahovú hmotu ktorá Vám po zhruba piatom použití vyschla. Nebola najlacnejšia a teraz nevime či je to len na párkrá použite alebo som mala len smolu že mi vyschla. Pritom som ju poctivo zatvárala

muffinka8
19. júl 2013

@akzuzs mne nejde písať len tým tenkým koncom, len keď pritlačím, ale to nie je veľmi vhodné do hmoty, ale ten hrubší píše v pohode, a to ju už mám dlho.

dm1
19. júl 2013

@akzuzs mne zatial vyschli vsetky co som mala :p a to boli 3 😝. ja to riesim tak ze si namacam hrot do alkoholu a farby a pisem s tym ked pise slabo

jakelina
19. júl 2013

Já mám fixu už skoro 2,5 roku a píše pořád. Nevím čím to je, ale asi se jí u mě líbí 😀 😀 😀

mamina1978
19. júl 2013

Dievcata,
dakujem vam velmi krasne za vsetky vase hlasy na torticku, ktoru som dala do sutaze............. 😵 😵 😵
A sice som nevyhrala v tejto sutazi , ale vyhrala som ovela väcsiu vyhru...... 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Mm konecne pochopil, aka dolezita je pre mna tortomania 🙂 , co ma nesmierne tesi 😵 😵 😵 😵
A k tomu ten darcek kenwoood od neho 😵 😵 😵 😵 😵 No jedno malicke prianie este mam , aby som bola medzi tymi top 20 😵 😵 😵 Ale ten Album zverejnia az buduci tyzden 😒
Nemohla som urobit nic lepsie ako sa prihlasit do tejto sutaze, lebo aj ked som tam neuspela, dosiahla som omnoho viac........ dve uzasne veci : akceptovanie mojej tortomanii u mm a noveho pomocnika na moje dalsie vytvory......... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵