Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
19. júl 2013

.............este fotka torticky , ktora vyhrala......................................... TOTO NIE JE MOJA TORTICKA !!!!!!!!!! ................
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mia1111
19. júl 2013

@mamina1978 - to si robíš srandu, nie????????????????????????????????? To fakt táto hrôza vyhrala? Nič v zlom, ale teda to vypracovanie... 😠 😠 😠 😠 😠

mamina1978
19. júl 2013

@mia1111 Nie , srandu si nerobim........... to je fakt torticka , ktora to vyhrala....................................

katkak23
19. júl 2013

baby trosku odveci ale neviete mi poradit kde by som zohnala take vykrajovatko na gulicky z melonu? 😀 😀 dakujeeem

jakelina
19. júl 2013

@katkak23 v Ikea

jakelina
19. júl 2013

@mamina1978 😲 😲 😲 😲 nechápu

katkak23
19. júl 2013

@mamina1978 tak teda toto je co??? a to co bola za sutaz?

mia1111
19. júl 2013

@katkak23 - aj v domácich potrebách - napr.Tescoma má v ponuke 😉

mimcak
19. júl 2013

@mamina1978 čooooooo ? no akože to nechápem... 😕 😨

mia1111
19. júl 2013

@mamina1978 - tak tu je vidieť, že to nie je o vkuse, ale o tom, komu koľko priateľov dá hlas. Som zvedavá na ostatné torty, ale teda ja by som sa s takou tortou bála/hambila prihlásiť do súťaže. Nebuď smutná, Zdeni, Tvoja torička bola 100x krajšie vypracovaná 😉 , takže máš byť na čo pyšná, táto súťaž žiaľ nebola o ničom inom, len o "lajkoch", tu sa zjavne nehodnotí vypracovanie, len kto nahrabe koľko lajkov 😠

lokalistin
19. júl 2013

@mia1111
@jakelina
@katkak23
@mimcak no teda fakt toto vyhralo a moja chuderka len 30 hlasov mala-uzasna sutaz,uzasne pravidla, podla mna uplny des

lokalistin
19. júl 2013

@mia1111 20 torticiek s najväcsim poctom hlasov potom porota pokukala a vybrala "najkrajsiu" magori zdenkina mala najviac hlasov mali vybrat ju debili

lokalistin
19. júl 2013

ale ja aj tak zakazdym sutazim,ale s mojimi 20-timi hlasmi nikdy nic nevyhram 😀 😀 😀

mia1111
19. júl 2013

@lokalistin - tu je vidieť, že na estetiku sa neprihliadalo, ja po nemecky neviem, len nejaké chabé základy, tak ale aspoň čo som pochopila, šlo tu naozaj len o to získať najviac lajkov... škoda snahy...

mia1111
19. júl 2013

@lokalistin - to fakt porota vyberala z tých 20tich???????? A čo to bolo za porotu, prepána? No nejdem sa rozčuľovať, ale teda je to trápne....

lokalistin
19. júl 2013

utekam makat prajem pekny den fotocka cuketovy kolac od @mamina1978 este som neochutnala zajtra dam vediet ako chutil

muffinka8
19. júl 2013

hmmm ... tá torta je teda bieda 😖 súťaže s "like" budú len málokedy spravodlivé, ale tu zrejme ani porota nebola odborná 😀
práca @mamina1978 bola čistá, precízna ... ale toto čudo topánkové sa okolo toho ani len nečuchlo.

mia1111
19. júl 2013

ja som len zvedavá, koľko by bola tá odborná porota ochotná zaplatiť, keby im súťažiaca tú víťaznú tortu vyrobila na zakázku. Asi majland, keďže torta vyhrala 😅

pipka
19. júl 2013

@lucula73 @dm1 @mamina1978 juuuj dakujem vam zenulky moje sladke 😵
ja viem, ze ono to mozno len mne tak pride, ze toto a ono nie je dokonale...ale ked ja so sebou asi v zivote nebudem spokojna 😅 😅 😀 ...aj schudnut by som mala 😝 😠 😀 😀 😀

ale sak toto dani...ze myslela, som si, ze v chladnicke vlhko, ze v igelite musi vydrzat v pohode ...no a tu ho mas 😝
ale tak teraz mam oskusane, ze ak ju urobim hned po potiahnuti..aspon si nerozrobim bordel v kuchyni na dvakrat 😝 😝 😅
ono to zas netrva az tak dlho, ked to v trube susim nejakych 7 minut 😉 to ked si vezmem niektore zdobenie mi uuurcite trva dlhsie 😝

pipka
19. júl 2013

@mamina1978 cooooo, to ake bolo zadanie? 😕 🙄 sak ta teniska je hroznaaaa 😅 teda hrozna na to, ze by mala vyhrat 😝

jedine ze dotycna mala podplatenu celu dedinu aby za nu hlasovali 😅 🙄

pipka
19. júl 2013

inak krajkovu torticku som prave odovzdala 😉 a na to ze bol pre nu chlap, tak reakcia bola krasna, ze vraj je nadherna a ze velmi pekne dakuju 😉
lebo u chlapov clovek nikdy nevie...ti len vezmu, daju peniaze a dovi 😝 😀

mia1111
19. júl 2013

@pipka - tortička nádherná a tá krajka 😵 😵 😵 😵 , je proste úžasná 😵 😵 😵

pipka
19. júl 2013

@mia1111 dakujeeeeeem 😵 😵 😵

pralinka25
19. júl 2013

@pipka no ja som tiez tu svoju prvu robila dopredu a myslim ze si spravila tu istu chybu ako ja a to ze sme ju dali do tej chladnicky v igelite. ja som ju asi 3 dni pred tortovanim len tak isla kuknut a tiez sa mi na par miestach zlomila teda ja som ju mala na tvrdej podlozke tak nastastie sa nerozbila cela. tak som ju vybalila a nechala v tej chladnici len tak volne na tej podlozke. a ona si za tie 3 dni natiahla trochu vlhkost a dala sa aspon dvihnut bez toho aby sa rozpadla. dala sa aj ohnut ale ked som ju chcela dat na hranatu tortu tak to by nezvladla tak som ju dala na sekundu nad paru a ohla sa v pohode aj do hran. a tym sa na tu tortu vlastne aj dobre pricapila ked bola od tej pary. no s krajkami je to veda 😀 ale torticku si mala krasnu. neboj pri 3 krajke uz nebude ziaden stres 😉

pipka
19. júl 2013

@pralinka25 no ved toto presne 😀 dakujem, nabuduce ak aj pojde do chladnicky, tak ju nebudem balit 😉

tak clovek sa na chybach uci 😉 esteze mam toho magic dekoru tolko, ze nie je problem zarobit a dorobit 😉 😀

akapulko
19. júl 2013

@mamina1978 tiez nerozumiem ta botaska je des a hruza 😒 😒 😒 😒 😒 😒

sikag
19. júl 2013

ahoj kocky, mate nejake tipy / triky ked potrebujem vyrezat male pismenka / napis? myslela som na smartflex, natenucko vyvalkat, nechat trosku obschnut, mozno folia? sablonka z papiera a trpezlivost? neviem... ako sa to robi?

pralinka25
19. júl 2013

@pipka sak ano treba to vychytat a potom to bude pohodicka ja som este nesusila v trube v auguste chcem pouzit tak snad tu nebudem zurit ze mi preschla 😀 ale tesim sa na to

zsuzsu
19. júl 2013

@mamina1978 je to smutne, ale poznam. tiez som uz davala aj ja presne ta ista sutaz ale anglicka, zalezi kolko mas priatelov. Nehodnoti to porota alebo niekto kto tomu rozumie ale priatelia a znamy. 😒 😠 🤐

pipka
19. júl 2013

a ešte moja prave dokončená ešte horúca Minnie 😉
chceli presne takú istu ako som už jednu robila v červenej farbe , ale naštastie sa nechali ukecat na zmenu farby aj vyzáže...ale ze musi byt otvorena 😉