Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
23. júl 2013

@pristela akurat citam,ze to ma na zlaminovanej folii,lebo ze by to nedrzalo,tak neviem

pristela
23. júl 2013

@lokalistin hm , tiez myslim , ze zelatina by nestuhla na uplne tvrdu , no nic , snád mi zajtra-ci vlastne dnes 😀 moj sladký chlap dokaze kupit tie bonpari co su aj nefarebne 😀 😀 😀 😀 😀 no bude to asi nárocýý nákup 😀 😀

lokalistin
24. júl 2013

@pristela ona pri tej druhej fotke pisala,ze ju nechala 4 dni uschnut preto som myslela,ze to je len zelatina ze to bude nieco ako su platkove zelatiny az teraz pri tej druhej bolo, ze na folii

vecernicci
24. júl 2013

@rapunzel1 mně kamarádka, co dělá na veterině přivezla polystyrénový krabice, jsou obr, vozí jim v nich léky zabalené v krabicích, takže bedna je sterilní 😉
Kdybys bydlela blíž, tak není problém, má jich hafo a i ty chladicí pytlíčky mi k tomu dává, takže když někdo s dortem jede fakt daleko, tak jim tu krabici půjčuju 🙂

vecernicci
24. júl 2013

@maya30 já dělala pro zubařku tuhle 😉 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1146746...

vecernicci
24. júl 2013

@mamina1978 hele, hoď fotečku toho tvojeho trhače pesana, už musí být veliká, co? je to mimo téma, ale já jsem baba, zvědavá 😀

maya30
24. júl 2013

@vecernicci nejde mi to otvorit ani ked som prihlasena ☹

mamina1978
24. júl 2013

@vecernicci No jasne , ze odfotim 😉 🙂 len teraz nie som pri firme , takze musis chvilku vydrzat 😉 Ale uz je to riadny kus. 😅 My tam mame aj toho stareho 16 rocneho zlateho retrievera a toho uz o hlavu prerastla , a este ma len nieco vyse pol roka. Vazi uz 45 kg 😅 😅 A hlas pri stekani v tme myslis, ze tam je obluda....... 😅 no ale tak mame ju na strazenie a je velmi dobra k mojim malym detom, a s velkymi sa blazni 😀 😀 😀

mamina1978
24. júl 2013

Dievcata KRAJKOVE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prosim moja mamina nedostala kupit ten prasok na kraju MAGIC DECOR , aky prasok je este dobry ????????????????????????????? Prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim SURNE , lebo krajka uz pomalicky ku mne cestujeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zuzu188
24. júl 2013

ahojte...idem piecť tortu - pivový sud a budem robiť poťahovku z cukríkov,len neviem koľko jej budem potrebovať...mám 3 balenia po 300g...myslíte,že to bude stačiť?...bude to moja druhá poťahovaná torta,tak preto sa pýtam...a ešte by som chcela vedieť,z čoho si urobiť pod ňu ten podnos?

lussy23
24. júl 2013

@vlada111 ja dokážem zvládnuť aj tie jednoduché veci, veď tým som začínala.... Teraz idem robiť tú archu. Modelovanie mi ide, urobiť pár zvieratok je nič. Ke´d niekto dokáže urobiť na prvý krát krásne postavičky, dokážem to aj ja. 🙂
@tinamk krásna @levandulka3 nádherná
@monikad1 prekrásne tortičky @jakelina nádherné @zuzzy12 krásna

lussy23
24. júl 2013

@elamaslakova krásna @kittynagy5 krásna
@viera6 krásna @levandulka3 nádherná
@monikad1 prekrásne tortičky @jakelina nádherné @zuzzy12 krásna

lussy23
24. júl 2013

@pipka ďakujem. mňa modelovanie baví.. a na zvieratká je predsa toľko fotopostupov... Archa je ľahká, veď to je ovál a domček vyskladám z keksíkov... Keď so mzvládla mačku, zvládnem i archu. Je to pre ľudí, ktorých neskutočne ľúbim a dám to tej torty celé srdiečko. Musí to byť archa, lebo oni študujú Bibliu a archa je predsa Biblická.
@muffinka8 ďakujem, ale veď ja viem urobiť chutnú tortu, mojim priateľom veľmi chutila.. a viem robiť i postavičky..mojim priateľom sa páčia. veď @mysiatko to dokáže, tak to dokážem aj ja. ja sa chcem ale zlepšovať a viem že mi postavičky idú lepšie ako predtým. alebo čo mám zlepšiť na postavičkách? myslíte že mi to nejde?

mysiatkoo
24. júl 2013

@lussy23 😀 netusim, preco ti zrovna ja lezim v krku 😎 ....... ale prosim, pis moju prezyvku v dvoma "o", lebo mysiatko je niekto iny a verim, ze to tu holku nebavi stale citat ...

lucula73
24. júl 2013

@mamina1978 ja som mala prášok Tricot mix.........u nás v cukrárskom obchodíku iný ani nemajú...daj si do googlu.to je dáky taliansky,ale myslím že je to jedno,teraz mám aj magic decor a rozdiel v tom nejaký nevidím 🙂

muffinka8
24. júl 2013

@lussy23 ja som nepovedala, že nevieš upiecť chutnú tortu. Ale že treba začínať postupne od základov. A si ty sama spokojná s vecami, ako pekné potiahnutie a zdobenie? Ide ti to podľa teba už dobre? Vieš krásne hladko potiahnuť tortu?
Si nespokojná s tým, že torty čo si tu dala mali málo "like"ov . No sama si videla, že na nich bolo ešte dosť chýb. Lebo nie len podľa mňa to boli náročné torty a to ti vraveli mnohé tu. Ukáž nám nejakú tvoju jednoduchú tortu, okrúhlu, s jednoduchým zdobením, pár kvietkov či nápis. Aj to sa treba naučiť, spraviť pekný nápis, dolné olemovanie napríklad, aby bolo pekné rovné a pod. Ak sa taká bude páčiť väčšine a nebude na nej čo opravovať, potom sa púšťaj ďalej. Lebo niekedy mám pocit, že nepočúvaš čo ti tu baby hovoria.

Nie len je, ale každá tu začínala pomaly, veď sme tu už aj dávali foto svojej "prvej" 😀 či druhej.
Pozri, tá biela bola moja prvá. Môžem povedať, že bola na 90% dokonale potiahnutá. S písmenkami som sa neskutočne dlho piplala, necapla som na tortu prvé čo som vyrezala. Tá žltá je moja druhá, tiež je dobre potiahnutá. Opäť som sa dlho hrala s lemom, aby bol z jedného kusa, všade rovnako široký. Kvetinky som sa snažila trošku tvarovať. A na to že je to moja druhá torta a nie je na nej nič zložité, predsa si dovolím povedať, že je pekná a dobre spravená.

kittynagy5
24. júl 2013

Ahojte, prosím poraďte mi. Keď robím poťah fondan / MMF /, nie je hladký, vždy mám bublinky. Neviem ako mám vypracovať ten MMF. Ďakujem

lokalistin
24. júl 2013

@muffinka8 neviem ci si si raz vsimla ale
@lussy23 tu raz pisala,ze ona tieto prispevky necita iba si pozera obrazky

@lussy23 moznoze mas torty chutne-to posudit nemozme,ale budem k tebe uprimna aj ked pravda niekedy boli. Nie nevies urobit zakladne veci, torty,ktore si tu doteraz davala boli uplne nedokonale. Pises stale napiste co robim zle a ked ti to baby napisu zacnes ohrnovat nosom ,ja to viem. Uprimne? Napisala som ti k tej prvej torte,ze nebola pekne potiahnuta, ten kosik no uplny otras ako si urobila to vypletanie(nemala si ani jeden kusok z toho vypletania rovnaky ako druhy,ked si ich tam mala tisic tak si mala tisic rozdielnych kuskov????o tom to neni), je sice pravda,ze sa zdokonalujes v postavickach,ale napisat tu,ze archa je uplne jednoducha, nechapem. Si vyucena cukrarka, ale musim povedat, ze z nas tu mas najhorsie torty a to sa ti baby snazia milo povedat,trosku sebakritiky by si mohla mat. Ja ked som nemala moc pekne namalovane na torte som to cele stiahla dole a robila vsetko nanovo aj ked som mala do odovzdania uz len hodinu. Ty pises nebol cas-preco?lebo ti na tom nezalezi ako nam. My sme perfekcionistky,chceme vsetko super,ty si povies na nieco upatlane,ale ved je to dobre-nie neni to dobre a dobre je na trojku- my chceme jednotky-ty si spokojna aj so stvorkou-ved to sa este neprepada. Naco sa potom pytas na nazory,ked ich aj tak nechces pocut. Ja mam tiez aj otrasne torty,ved kazda sme zacinali,ale nikdy na ne nepoviem,ze su pekne. Pred kazdou jednou tortou sa bojim,ci to zvladnem.

katkak23
24. júl 2013

@levandulka3 tak tato je uzasna.. ako si robila tie male korunky a cim si farbila mas tekutu zlatu? islo ti to s nou? dakujeeem

muffinka8
24. júl 2013

@lussy23 a už nehovor, že keď to zvládla tá a tá ... každá baba tu vyniká v niečom inom ...
@lamps robí krásne kvetinové torty 😵 a milé postavičky
u @pristela si objednávajú krivé a netradičné torty, lebo vždy z nich vykúzli niečo originálne 🙂
a proste každá vyniká v niečom inom ...
jedna robí nádherné detské farebné tortičky ... a žienky ako @dm1 a @vecernicci sú majsterky pernikárky 🙂 a mohla by som tu spomínať každú ... ale podstatné je to, že každá máme svoj štýl ... robíme to čo nám ide najlepšie, zdokonaľujeme to a len opatrne sa púšťame do nového, ako napríklad kvety na drôtikoch, čokoláda, krajky ...
Napríklad @vlada111 spravila niekoľko dokonalých 3D tort čo sa mi až nechce veriť že sú torty, lebo sú naozaj vymakané. A snáď to znamená že to zvládne každá z nás??? 😕 Omyl! Možno polovica báb by sa po niekoľkých neúspešných pokusoch dopracovala jednému schopnému výsledku a ostatné sa do toho radšej nebudeme ani púšťať 😀
Presne ako píše @lokalistin že často píšeš že nebol čas. Tak keď nie je čas nerobím zložité veci, a ak už chcem niečo viac tak si to nachystám vopred, naplánujem.

muffinka8
24. júl 2013

@lussy23 sprav niečo úplne jednoduché ako napríklad toto a nech to je naozaj dobré !!!
Upeč korpus. Naplň, potiahni jednofarebnou hmotou a sprav na to kvetinku. Pozri na moju, nič zložité. Vypichovačom som spravila 2 kvety, kosticou upravila lupienky, dala na seba, podpokladala servítkami, spravila stred. Do druhého dňa som kvet nechala vyschnúť (čiže som si ho robila vopred). Miesto vlnovky ktorú mám z formy sprav napríklad len rovný pásik, ale nech je naozaj rovný a rovnako široký. Dole nejaké lemovanie.
Farby si vyber sama, aby to pekne ladilo. A tortu môžete mať v nedeľu k obedu.

mamina1978
24. júl 2013

@muffinka8 Lepsie a doraznejsie sa to napisat ani nedalo 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
24. júl 2013

@lucula73 dakujem, mamina sa pytala v tortomanii a tam nemali, a ja ju potrebujem ale surne..... ☹
aspon male balenie 😀

@aduskatt Adiiiiiii pomoooooc ty mas prehlad poraaaaaaad prosiiiiiiiim 😅 😅 😅 😅

lokalistin
24. júl 2013

@lussy23 este jedna otazka, co si chcela povedat tym,ze, ked to zvladne @mysiatkoo , tak to zvladnes aj ty?
To akoze ty si na jej urovni? Sorry, ale ani zdaleka. Videla si jej torty? Ake ich ma vyhladene? Perfektne potiahnute? A akoze tvoje modelovacky su tak daleko ako jej? Dievca prosim ta zamysli sa na sebou. V tejto teme najdes vymakanejsie torty ako kdekolkvek na webe. Ja sama seba vidim celkom na spodu,ale ty seba vidis uz celkom hore????????? 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 Mat tvoje sebavedomie

mamina1978
24. júl 2013

@lokalistin ach moja,, typisch du"...... co na srdci to na jazyku...... ale aj ja milujem uprimnost 😵 😵 😵 😵 😵 , aj ked mnohokrat zaboli......

mamina1978
24. júl 2013

@lucula73 Jeeeej .........vies aka som tapa 😅 😅 😅 😅
Ja som dala do google ,, Trikot mix " 😅 😅 😅 a nie ,,Tricot mix" s c-ckom...
A mne to vyhodilo same trickaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Uz som nasla ten prasok. A je fakt super ???? 😕

lokalistin
24. júl 2013

@mamina1978 ale ona to nepochopi,ked chodis okolo horucej kase. A ja si myslim,ze by sme sa tu nemali bat byt k sebe uprimne,ok dalo by sa to povedat aj milsie, ale s nou je to furt to iste. A mna ona rozhodila vtedy co o nas vypisovala jake klamarky sme tu a neviem co. Vtedy aj pisala, ze ona sem chodi len pozerat obrazky, ona to tu necita-ale chce sa zdokonalovat 😝 z obrazkov? A ked jej milo napises,ze nauc sa zakladne veci, tak ti napise to ja uz vsetko viem 😝 boze-co mam potom nato povedat?

pipka
24. júl 2013

nuz...dakujem...vsetko tu uz bolo povedane ...aj ma jazyk prestal svrbiet 😅 😀 😀 😀
dakujem @lokalistin a @muffinka8 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

idem ja teda modelovat...sak to zvladne kazdy 😝 😀 😀

pipka
24. júl 2013

@mamina1978 ale sak mohla si skusit aj tricka do tej krajky nacpat ...vies ake by si mala krasne krajkove? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀