Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sanym
24. júl 2013

Ahojte babule, len vám chcem napísať, aby ste si nič nerobili z Lussy23. Najlepšie je si ju nevšímať a jej príspevky nekomentovať. 😀 Ona tuším navštevuje všetky témy, istý čas chodila aj do témy Dieťa s celiakiou kt. som zakladateľkou a trvalo nám strašne dlho kým sme ju odtiaľ vypoklonkovali. Jasné, témy sú verejné a môže do nich prispievať ktokoľvek, to len aby ste si ušetrili písmenká aj nervy. 😉 Inak, dotyčná svojho času spomínala že má nejakú diagnózu, takže zrejme za to aká je ani nemôže. Prepáčte za príspevok mimo témy. 😉 🙂

lamps
24. júl 2013
jakelina
24. júl 2013

@vikirobi červená a zelená

aduskatt
24. júl 2013

@vikirobi kakovy prasok s alkoholom🙂))), inak červená, modrá, žltá

aduskatt
24. júl 2013

@wera.g mozno znak kriminalky urobit

jakelina
24. júl 2013

@aduskatt aha, tak vidíš, já míchám ze zelené a červené 😲 😲 Asi to jde i tak

anibas
24. júl 2013

@pipka Janka tá je ľúbezná 😵 😵 😵 😵

aduskatt
24. júl 2013

@jakelina jasne, ze ide, z modrej a zltej dostane zelenu🙂 ja som napisala tri primarrne farby, ty jednu primarnu a jednu sekundarnu, v konecnom dosledku sme jej napisali to iste, ale ty dvoma slovami, ja troma🙂) som ukecanejsia 😀

anibas
24. júl 2013

Pekný deň dievčatá, čítam samé zaujímavé veci ako sa robia torty 😀 😀 😀 😀
Pridám svoju víkendovú - ako som spomínala z krabice čo som vyhrala 😝 😀 - nekupujte práškové torty !!!!
To bola pre moju Katarínu - chcela hard čoko a nakoniec ani poriadne nejedla 😀 😀
Tortička taká narýchlo robená - kým sa hrala u kámošky

anibas
24. júl 2013

Ešte foto:

mamavera
24. júl 2013

@sanym chodím sa sem kochať tou nádherou, čo tieto baby dokážu a presne toto som im chcela poobede napísať, len mi prišla návšteva. Ja som s ňou už tiež mama česť 😠 😠 😠 😠 😠 😠

jakelina
24. júl 2013

@anibas vypadá suprově, krajku jsi zalila čokoládou a dala kolem dortu?? Pochopila jsem správně a nebo jsi ji přelepila na čokoládu??

pipka
24. júl 2013

@anibas dakujem moooc 😵

pipka
24. júl 2013

@jakelina podla mna najprv cokomantinel a na to krajka...ci? 😕 😉
ale @anibas kraaasne sa ti podarila 😉 😉 😉

pipka
24. júl 2013

@wera.g ja mam taketo..ale ci su pre dievcatko 😕 😅 ale sak sprav do ruzova macka alebo inu figurku a bude dievcenska 😎

lucula73
24. júl 2013

@mamina1978 ahojky,až teraz som sa dostala k pc,nebola som doma.....podľa mňa je dobrý,ja som s ním urobila asi 6 krajok,niečo som pokazila 😀 ,mala som malé balenie a úplne v pohode........ono to sušenie v rúre si musíš podľa vlastnej truby nastaviť,lebo tam píšu inú teplotu aj čas ako na prášku magic decor,ale okolo 100 stupnov tých 6-8 minút a skontrolovať...........ak sa naťahuje,ešte trošku dosušiť......... 🙂 .fakt odsledovať 😉 😉

vecernicci
24. júl 2013

@anibas prosím tě, jak děláš tu krajku, aby jsi měla takové ostré hrany? já mám tu srdíčkovou a i když setřu přebytečnou hmotu, tak mi tam zůstane jakoby přesahy, tak tady dumám už při třetím pokusu 😝

vecernicci
24. júl 2013

@maya30 potvrzeno 😉

mrka2
24. júl 2013

ja pridavam svoju, taaak sa mi nechcela robit, zacala som vcera vecer o osmej,maly mi skor spat nechcel ako na truc. dnes, samozrejme, odkvecol o siestej. 😝 ked nic nepeciem. 🙄 😔 🙂

anibas
24. júl 2013

@vecernicci Markétka - toto bola s čokoládou robená, dala sa pekne zotrieť prebytočná hmota, z Magic Dekor to ide horšie - hmota ide za nožom späť, vyschnutú som špendlíkom dočisťovala - tie otvory na krajke

@jakelina najprv biela - trochu zatuhnúť, potom hnedá - trochu zatuhnúť a hneď omotať okolo torty a do chladničky poriadne zatuhnúť 😉 potom ide krásne dole - nebáť sa dať tmavej čoko hrubšiu vrstvu, aby nepraskla

lucula73
24. júl 2013

@anibas teraz si asi sedím na vedení....ale ak som dobre pochopila,tá krajka je z čokolády?? 😕 😕

vecernicci
24. júl 2013

@anibas aha, tak to jo, tady s tím bojuju 😝 ale já se nedám 😉

jakelina
24. júl 2013

@anibas aha, tak jsem taky pochopila až teď, že je to z čokolády.

miciatko
24. júl 2013

@mrka2 hej za dve hod aj spotiahnutim, bordel som upratovala dalsiu hodinu, este dobre ze som ju mala naplnenu a zachladenu ..

pristela
24. júl 2013

@lifinka Andelka mrkni tu : http://www.google.sk/search?hl=sk&site=imghp&tb...
je tam veela torticiek s umelou barbinou zapichnutou v torticke 😉 😉 😉

mamcas
24. júl 2013

@ pipka odkedy ste sa tu bavili o tej tvojej super puper tlacenej abecede sa ju snazim zohnat na SR a nedari sa mi :( ty si si ju kupovala z CR? Tam mi akosi to postovne vychadza drahsie ako abeceda 😖 A teta mi napisala, ze lacnejsie sa neda 😢 pre istotu prikladam link: http://www.mimibazar.cz/bazar.php/foto.php?id=5...

halienka
24. júl 2013

@wera.g takéto dačo tomu policajtovi by neohlo byť? Samozrejme bez tej fotky Chucka 😀 😀 😀

halienka
24. júl 2013

@maya30 ja som objavila na nete takéto dačo, možno ti pomôže 🙂

lucula73
24. júl 2013

@mamcas http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12095822
tento pán ti ju zoženie,len mu to niekedy dlho trvá,mne prišla si za 6 tždnov,v máji som objednávala 😉

mamcas
24. júl 2013

@lucula73 hehe aky rychly ujo 😝 joj ale dakujem za tip,ja uz som pregooglovana 😀