Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

wera.g
25. júl 2013

@vlada111 woow, nááádhernáá 🙂))

vlada111
25. júl 2013

@pipka jaj moja ďakujem za pochvalu. Tento tanier milujem a tým, že ja nerobím na zákazku, ale len pre rodinu a kamošky, podnos využívam naplno. Veru v strede má už aj pár zárezov od noža 😒

vlada111
25. júl 2013

@mamcas no jedna je 26 a druhá ani neviem, lebo som upiekla 14 a potom som to zväčšila oblepením piškóty krémom dokola, aby som mala rozdiel aký potrebujem. Plnila som 3x, potrebovala som ich mať vysoké.

ajka82
25. júl 2013

@mamcas nemam veru postup, robila som ako pises podla obrazku a podla jedneho originalu co mame doma

ajka82
25. júl 2013

@pipka aj tak ma baby ukecali na muffiny 😎 ale ja len peciem, ozdobit nech si zdobia same ked chu 😝 starsia uz si vykrajuje konikov z tych detskych motivov...teraz ju velmi chytili MLP, tak ich vsetkych pomenovala ich menami 😅

jakelina
25. júl 2013

@pipka tak já mám dnes štěstí, tady se ochladilo a trochu i pršelo. Teď jsem přišla z práce a jdu péct, dokud je pod mrakem. 😉

jakelina
25. júl 2013

Holky nemáte některá uložený postup, jak udělat obličeje na placato opice, slon a tygr. Takové ty zvířata co žijou v Africe, chci dát jenom dolů po obvodu dortu a nahoru chtějí lva. Měla jsem to někde myslím jako muffiny a nemůžu to najít. 😝 😝 Děkuji moc.

florentina
25. júl 2013

@pipka stará...ale krásná, hned jsem olaikovala, i když si ji samozřejmě pamatuji 😉

@jakelina super, zrovna jsem přemýšlela co udělám na zítra za krém pro návštěvu...mám doma tvaroh, salko a šlehačku a už mám jasno🙂...děkuji!

akapulko
25. júl 2013

@jakelina ja mam take nieco aspon lev ti mozno pomoze🙂

florentina
25. júl 2013

@adrika202 krása, ale tohle doufám nikdy dělat nebudu...myslím pro to, kolik je s tím práce....
@vlada111 nádhera, krásná čistá práce jako vždy....

akapulko
25. júl 2013

@jakelina alebo z tejto torty nieco?🙂

jakelina
25. júl 2013

@akapulko jéé, děkuji, hned si to uložím. Jsi zlatá

marci2305
25. júl 2013

@ajka82 Dakujem za odpoved🙂

florentina
25. júl 2013

@jakelina inspi net...

jakelina
25. júl 2013

@florentina ta druhá to je přesně co potřebuji, ale je to špatně vidět, nejde mi to zvětšit. 😒

ajka82
25. júl 2013

@jakelina mozno pomoze aj ked bez postupu

jakelina
25. júl 2013

@ajka82 no vidíš, ty jsi takovou dělala, já jsem si vzpomínala, ale nevěděla jsem kdo to přesně dělal. Přidávala jsi fotku bez té opice a pak s ní, že jo???

florentina
25. júl 2013
florentina
25. júl 2013

@jakelina no omlouvám se, zkoušela jsem to ještě jednou a nevím proč to nejde, já to mám v PC normálně, ale když to přiložím, tak se to nějak zmenší, nevím proč 😅 😝

katkak23
25. júl 2013

prosim vas skusali ste niekto kombinaciu mramorak a orech krem? ci radsej dat iny korpus?

jakelina
25. júl 2013

@florentina nevadí 😉

katkak23
25. júl 2013

a mascarpone davate do bieleho korpusu ci?

katkak23
25. júl 2013

@vlada111 tááá je nádherna, kráááásna ... ukladám to musím niekedy skúsiť 😉

sticker
25. júl 2013

@katkak23 No ja som dávala mascarpone do čoko korpusu.... Ale tak to je asi podľa toho, čo komu chutí. Ja biele korpusy nemusím 😝 🙂

jakelina
25. júl 2013

@katkak23 to je jedno, do jakéhokoliv. Už jsem ho dávala i do ořechového a k tomu mi to nejde, ale paní to tak chtěla.

jakelina
25. júl 2013

@katkak23 mramorák a ořech je skvělý

sticker
25. júl 2013

@jakelina Tuším aj bez toho macka to bolo na prvýkrát a potom ich pridala 🙂 Ale nie som si istá 🙂

pipka
25. júl 2013

@jakelina u nas bolo doobeda tiez zatiahnute..ale co z toho, ked teplo na skapanie 🙄 😝
ja som normalne uvarena uz 🙄 🙄

ale traktor mam hotovy,
este zajtra musim potiahnut a dozdobit dve tortuchy...a uuuuz ani prstom nehnem aspon dva tyzdne potrebujem mat klud, lebo uz citim na sebe aka som nervozna a unavena 😅 🙄 😝

katkak23
25. júl 2013

@sticker @jakelina dakujem dievcata velmi ste mi pomohli :o)

ajka82
25. júl 2013

@jakelina hej hej, macko a opica boli dorobeni 😉