Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
timuss
26. júl 2013
@jakelina
@pipka
@lamps
tak dobrú noc dievčatá...a s tým žehlením ste ma pobavili....že by som to zajtra skúsila aj ja??? 😃 😃 😃
lawli
26. júl 2013
@pipka extra červenú a čiernú mám aj ja ,to môžem tvoje slova len potvrdiť ,tiež som maximálne spokojná....z wiltoniek mám listovú zelenú (leaf green) ,nebeskú modrú (sky blue) ,tmavoružovú ,hnedú a fialovú....okrem hnedej som spokojná so všetkými...od hnedej som čakala viac čokoládovú farbu...to bude asi lepšia ta extra....žltú a oranžovú používam praškovú z drogérky .... potom mámuž len bielu prachovú perleť a zlatú prachovú....
lamps
26. júl 2013
aaaa dievčence, ako nám je veseloooooo, my sme skromné, stačí nám keď sa cez deň dobre narobíme a večer samé posedíme pri PC 😃 😃 😃 😃
lamps
26. júl 2013
@timuss krásne sny
jakelina
26. júl 2013
@pipka to je po dlouhé době, co je tolik komárů, jiné roky žádní a letos fakt hodně. :-|
pipka
26. júl 2013
@lawli no aj fialova wiltonka je bleeee, ta je hnusna :-p ak nezmiesam z pink alebo rose, tak je to uplne o nicom :-N 😉
a tu hnedu nemaju extra ale sugarflair ma ze tmavohneda ..a ta je skutocne super, taka ako uplne horka cokoladka 😉
pipka
26. júl 2013
@jakelina to tie povodne 8-(
u nas postriekali a odvtedy je klop klop pomerne klud 😉 ale aj tak mi Hanku nejaky svinuch stipol, ked bola u babky a az sa jej to zapalilo 😞 normalne sme boli u dokiny a az atb jej musela nasadit, lebo ze take infekcie teraz tie komare v sebe maju, ze hruuuuza 8-(
jakelina
26. júl 2013
@pipka chudě :-p
pipka
26. júl 2013
@jakelina aale tak ona z kazdej choroby vytazi :-N lebo musim ju kazdy vecer kupat v hypermangane a to sa jej paaaaci...lebo ze ona miluje ruzovu vodu 😃 😃 😃 😃 😃 no nemiluj take dieta x-) 😃
ale mala to fakt skarede az take akoby vredy na nozicke 😞 nastastie uz sa to hoji 😉
lawli
26. júl 2013
@pipka no tak preto som nemohla najsť tu extra hnedú 😃 😃 😃 😃 ničto nepáli mi...nečudo ,od rána od pol 6-tej som pri tortách a zase mám budíček nastavený na pol 6-tu :-p ...ale objednávku som spravila...teda dúfam ,že som nič nezabudla....prihodila som si ale žltú a oranžovú FOOD COLOURS ,potom dám info....inak čo sa fialovej týka ,tiež miešam pol na pol s rose inak je taká pohrebná :-p ...nič kočky idem do postele...dobrú...a vďaka za rady 😉 x-) x-) x-) x-)
@jakelina 😉 x-) x-) x-)
vlada111
26. júl 2013
@jakelina ale máš ich úplne čistunko potiahnuté, tak klobúk dolu 😉
pipka
26. júl 2013
@lawli super, tak sa tesime na fotocky torticiek, oddychni si 😉 a podaj potom hlasenie o novych farbach 😉
vlada111
26. júl 2013
@lamps úžasné potešenie pre oči
vlada111
26. júl 2013
@pipka traktor super
ajka82
26. júl 2013
@pipka odkial mas hnedu extra? =-) ja som sa pytala minule na dlhacoch a ze o nej necharovala este tetuska...tak som zas zobrala wiltonku hnedu 8-(
zas som mala co pocitat, kym upracem nove korenicky 😃 jooo a isetky, ja ani nie na komare, to by mi ani nevadilo, ja ich mam proti pavukom, lebo ked sme sa nastahovali, tak museli aspon 6x denne nejake veci lietat smerom na osemnohov a potom som ich vysavala :-N teraz mam pokoj x-) az na raz za mesiac nejakym zabludenym, ked nahodou necham dlhsie balkon otvoreny
pipka
26. júl 2013
@ajka82 z tortomanie 😉 ja uz len tam chodievam 😉 na dlhacoch su drahi..a ta teta neochotna... :-p :-N 8-(
maya30
26. júl 2013
@lawli mne tento tyzden dosli tie food colours fialova a hneda prave preto ze wilton nema tieto 2 farby moc podarene a tieto mi vychvalili ze su pekne syte...skusila som ich len narychlo a fialova vyzera podla mna takisto ako wiltonka :-p a hneda je o nieco tmavsia ale ocividne jej budem musiet dat vela ak chcem zafarbit hmotu na syto...tak neviem, mozno este zmenim nazor, skusala som na kusku hmoty a nie som nijak unesena :-|
svetlo55
26. júl 2013
Pridávam dnešnú 🙂
ivcak333
26. júl 2013
Ahojte baby, poprosim Vas o radu...ja som len zaciatocnik, chcem upiect mm tortu s logom manchaster united nerobili ste niektora? Ze ako ste to zrobili dost je tazke to logo...pozerala som na nete a niekto daval jedlu oplatku,obrazok je to dobre? Ja som este nerobila s oplaatkou a chcela by som to klasicka okruhla torta a na vrch marcipan a to logo...a ked bude oplatka tak ci ju mozem dat na marcipan a s cim ju tam prilepit a ako dlho vydrzi??? :-N
Vdaka
ajka82
26. júl 2013
@pipka zalezi od toho ktora tam je, ked tam je ta starsia tak nikedy si aj rozmyslim ci nieco chcem kupit, este tam byvala teraz poslednu dobu jedna a ta sa celkom fajn aj vyznala a som s nou dost aj pokecala ked som mala cas... no a ja ked potrebujem len jednu farbu, tak mi je jedno, cesta ma tiez nieco stoji a na dlhace prejdem aj pesi, vacsie nakupy tam nerobim, ak neratam jednu krajku ked som tam kupila 😉
pipka
26. júl 2013
@ivcak333 ja som manchester tortu robila prave s jedlou oplatkou a uplne v pohode 😉 nalepila som ju modecor gelom a aj chutovo je to ok 😉
pipka
26. júl 2013
@ajka82 tak to je jasne, kvoli jednej farbe ..ale ja vacsinou uz idem pre smart a to uz rovno aj ine rarohy..a ked uz platim cez 50 tak to sa mi oplati, lebo na dlhacoch by som za niektore veci platila aj o 5 € viac :-p
lucula73
26. júl 2013
@ajka82 ty si tuším nedávno písala,že si niekde objednávala jedlú oplatku..........možeš mi prosím povedať,kde to bolo a čo stál ten kurier?
juj treba mi včielku maju dokončiť a vobec s ami nechce :-p
ajka82
26. júl 2013
@lucula73 z oblatkovo.sk ...kurier GLS bol 5,-eur, posta 1.tr 2,40 a 2.tr 2,10...vsetko na dobierku
lucula73
26. júl 2013
@ajka82 fúha,no to sa mi jeden obrázok veru neoplatí kurierom,skor tú poštu............ďakujeeeeeem....... 🙂
zuzzy12
26. júl 2013
@dajna11 ..krasna torta....možem sa spytať ako robite ten fialkovy lem okolo torty??Dakuje za odpoved
wera.g
26. júl 2013
@pipka čo to čííítam, v tortomanii majú hnedú extra? juchuchuuuuu 🙂))))
zsuzsu
26. júl 2013
Ahojky 🙂 Ako vidim mali ste tu veselo :-S 😞 ]-( ale uz je pokoj ved ste si fajnovo pokecali 😃 co idu na dovolenku tak stastnu cestu a uzite si to tam , co maju doma oslavencov/kyne tak vsetko naj. 🙂 A zasa ste pridali krasne torty ako vzdy x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-)
Pridam moje rychlovky . AKurat ma stve kde su tie tri torty tak kazda ma inu farbu sice taku slabucku ale predsa a na fotke to nie je vidno :-S tak dokopy 4 boli dakovne torty ale ze maju byt uplne jednoduche a to je taka nuda 😉 😃
lucula73
27. júl 2013
tak konečne hotovo,keby som nebola sedela viac pri pc ako v kuchyni,mohla som dáááávno spať :-p 🙂 🙂
akzuzs
27. júl 2013
No a konečne je hotová posledná a v pondelok ideme na chatu a budem konečne spať. Teda myslím 😃 No mockrát ďakujem dievčatám že mi poradili čo s pretekajucím fondánom. Nakoniec som to musela vyriešiť tak že som dvierka odlepila doslova ako chrirurg pod nimi s pap. vreckovkou vyčistila do sucha natiahla nový kúsok fondánu na tu dierku (teda už po dlhom pretekaní riadnú dieru) a urobila o pol centimetra širšie dvierka a potom sa už len modlila aby to netieklo. A ako na potvoru pri druhej torte som robila sanqick tortu a spodný plát som zasa prešvihla tak som tiež riešila vytekanie ale chvála Bohu to nebol ažiadna katastrófa, nič sa nepretrhlo, len som dala dookola špagát a bolo.
Ozaj čo som pred nedávnom riešila to vyschnutie fixky tak som to vyriešila. Naliala som dnu trolinku vodky a po pár dňoch píše jak drak tak som rada lebo som zbytočne nevyhadzovala penky.
No tak sa majte , a pred všetkými klobúk dole aké krááááááásne ale skutočne krááááááááásne torty tu tvoríte
Konečne dobrú noc
akzuzs
27. júl 2013