• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

20. septembra 2017 
@halienka krásná rychlovka!
29. júl 2013 o 08:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dievčence mám robiť tortu so znakom futb. klubu Liverpol , nemáte niektorá šablónu na ten znak ? Ďakujem , či bude lepšie jedlý obrázok ? :unamused:
29. júl 2013 o 08:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elamaslakova znaky vyrezavam, neviem, ci su na to sablony..........
29. júl 2013 o 08:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No aj ja sa hocičoho bojím no tak ale musíme to všetko vyskúšať baby :D :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. júl 2013 o 08:50  •  čaká bábätko, termín má v septembri 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ludkas31 a jak se povedl krém, dělala si ten jogurtový, co jsme si psaly?
29. júl 2013 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elamaslakova ja som robila znak podľa vytlačeného obrázka - ten som si vytlačila v požadovanej veľkosti, rozstrihala som ho na jednotlivé časti a podľa nich som vyrezala časti z hmoty a nakoniec som to poskladala ako puzzle
29. júl 2013 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Přidávám jednu super rychlovku na návštěvu, nedostatek času je znát na vzhledu, ale potěšil a moc chutnal a to je hlavní....pro zajímavost, toto je přirozená barva pravého marcipánu a ještě jedna zkušenost, i přes extrémní teplo se mi potahovalo dobře a hlavně marcipán krásně držel a navíc mi přijde, že se téměř nepotí....ale protože jsem neměla čas nechat dort po potažení pěkně ztuhnout, tak psát do něj nebylo dvakrát chytré :grinning:...samozřejmě jsem to spíš vyryla než napsala....
29. júl 2013 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (18)
@ivcak333 Síce si otázku adresovala Janke, ale ak môžem dám aj moju skúsenosť - oblátku som dávala normálne na potiahnutú tortu, potrela som si oblátku gelom, opatrne priložila, povytláčala vzduchové bubliny a potom ešte jemne potrela aj navrchu. Robila som večer a krájala sa ďalší deň poobede s tým, že bola normálne vonku servírovaná pri nejakých 30stupňoch a v pohode vydržala. Nevlnila sa, nič.... :slight_smile:
29. júl 2013 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@halienka dakujem :dizzy_face: praveze tie zuby boli nakoniec celkom jednoduche...som ich spravila popri tej octavii, asi za 1,5 hod potiahnute aj dokoncene :wink: zubky som vykrajovala kolieska a dotvarovala prstami, no a domalovane samozrejme, ten povlak som si nemohla odpustit :grinning:
29. júl 2013 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@muffinka8 Přidávám tu fotku rozřezaného dortu. Korpus mramorový, náplň pudinkovo-máslový - sice nic speciálního, ale všem chutnal, druhý den se snědl a nic nezbylo. Byl to můj nejenom první marcipánový dort, ale úplně první dort vůbec a to mám dokonce ještě plynovou troubu, takže jsem ráda, že se to vůbec upeklo. Korpus samotný byl výborný, nejradši bych ho snědla jen tak.
29. júl 2013 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (26)
ahojte sikovnice, stále Vás sledujem a odbivujem tie náádherné tortičky, čo pečiete :slight_smile: ozaj klobúk dole :slight_smile: pridávam moju tortičku pre nášho fešáka, je to môj prvý vláčik, nič moc, no malý je spokojný :slight_smile:
29. júl 2013 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (29)
@florentina ano robila som ten jogurtovy- s lesnym ovocim a moc sa podaril, vsetkym chutil :slight_smile: - vdaka za recept
29. júl 2013 o 09:59  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ivcak333 oplatku davam na marcipan, potriem ju zospodu, nalepim a potom este aj zvrchu aby tie farby boli take jasnejsie, drzi tam super a este nikdy sa nam nerozmocila :wink: a to bola v chladnicke od piatka a vcera sme ju dojedali a v pohode :wink:
29. júl 2013 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jenie123 Mascarpone som nerobila , ale nedavno sa mi omylom podarilo nechtiac , necitajuc :grinning: :grinning: :grinning: zamenit creme ole vanilkove za citronove do pribinacika, no a ten krem bol fantasticky citronovo - citronovyyyyy :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: pritom ja citronove moc nemusim :wink: Ale tento bol mnaaaaam :slight_smile:
29. júl 2013 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jenie123 ja som dala recept do druhej temy na ten citronovy mascarpone. Aj ja idem robit na stredu. Je vynikajuci :wink:
29. júl 2013 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamina1978 hej, viem ci si robil ten citronovy pribinak, musi byt super, len tu na sk asi tazko zozeniem citronove ole.. :( alebo, ze by som dala vanilkovy a vyskusala dat citronovu koru a stavu.. :slight_smile:))
29. júl 2013 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katkak23 krasna barbieeee :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
29. júl 2013 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zsuzsu hej? Super.. idem sa tam mrknut.. dakujem moc.. ja som pozerala jeden a isli tam zltky, ja sa len bojim, ci sa skor nepokazi v tomto teple.. :(
29. júl 2013 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jenie123 jeziiiiiiis , prepac :unamused: ja som na to uplne zabudla, ze na Sk ho nemate, to je fakt skoda :frowning2:
29. júl 2013 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata,..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
keby ste chceli nieco z nemecka, napr . tento citronovy creme ole, alebo nieco ine , tak nie je problem, moja mamina to dopravi do Bratislavy a bud moze rozposlat , alebo si preto mozete z okolia prist aj osobne ......:wink: :slight_smile: Bolo by to v BA v polovici augusta :slight_smile:
29. júl 2013 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jenie123 mne muz je zavisly na citronovych kolacoch :grinning: :grinning: :grinning: tak som toho vyskusala uz dost, a zatial tento krem je ten naj :grinning: ale ked najdem novy recept tiez vyskusam co ked ... :grinning: :grinning: :wink:
29. júl 2013 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 to je.. tu kupim jedine vanilkovy, coko a kokos.. :(( ale ten citronovy musi byt uzasny.. vidis, ja by som mala ist ku koncu angusta do ba, ze by som si ho tam u tvojej maminy vyzdvihla.. ak by ti to nevadilo.. mam na ten citronovy ole strasnu chut.. :slight_smile:)))
@zsuzsu uz som pozerala a vyzera super.. a davala si k nemu aj ovocie? Ja som nasla tento http://varecha.pravda.sk/recepty/citronovy-mascarpone-dezert/6897-recept.html
29. júl 2013 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jenie123 rada :slight_smile: napis mi do IP kolko kusov by si chcela nech ich kupim a mamina teraz v piatok pride k nam no a potom ich vezme do BA , tak koncom augusta si ich mozes u nej vyzdvihnut ........... :wink:
29. júl 2013 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jenie123 zltka mozes preslahat nad parou ja som tak minule robila tiramisu,malo stat dlhsie vonku,tak som nechcela riskovat a vobec som necitila rozdiel v chuti
Ja som raz robila mascarpone s lemoncurdom som zmiesala nebolo to az celkom citronove,ale ok,len mne ten lemoncurd az tak nechuti,ale niektori ludia sa ho nevedia dojest :wink:
29. júl 2013 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jenie123
@mamina1978 inac su aj jahodove a chut vajecny liker,ten jahodovy som neskusala este ale ten vajecny liker mi veeeelmi chutil,ale tie su neni od oetkera tusim od ruf je bez alkoholu
29. júl 2013 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lokalistin moja mam ta na muske :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ja som ten broskynovy creme ole nezohnala :unamused: prosim v ktorom obchode si ho kupila ty ?
29. júl 2013 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Utekam do roboty,dneska mam posledny den a zajtra doooommmmmooovvvv :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tesim
29. júl 2013 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@mamina1978 no od oetkera som uz nezohnala ani ja ale potom som raz natrafila v reali nejaky ich realacky
29. júl 2013 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lokalistin no napr. ten toffifee , ci ako sa presne vola, tak ten je nechutny a cokoladovy, tiez bleeee :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. júl 2013 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inac mi tu mame dneska 20° ja si to tak uzivam vcera a predvcerom 37° a cely den som makala v mekaci,totalne na odpadnutie a este k tomu som mala asi 500 aut totalne na nevydrzanie a v byte no nedalo sa tam ani dychat hruza a dneska uzasne
29. júl 2013 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok