Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mojmacik
29. júl 2013

@rapunzel1 ...tie jednorozce...deticky poznam(kedze sme rovnaka "diagnoza" trigeminy
,len sice cez net...no prave som sa maminy pytala,ci sama robila a vidim ze nieeee .-) a tie ibisteky su naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadherne...smiem vediet ake su to vykrajovacky ? dakujeeeeeeem

lamps
29. júl 2013

@woman04 no to varenie .... to je kapitola sama o sebe 😀 😀 😀 😀, že @jakelina Majka

mamcas
29. júl 2013

@lamps tak to je pravda 🙂 ja toho podla mna nemam tiez vela, ale nateraz dost 😅 teraz hlavne abybolo pre koho torty robit 😝

florentina
29. júl 2013

@mamina1978 chápu, člověk to musí vidět tak, že má možnost pak využít toho lepšího z každé krajiny... 😎 ...kamarádka žije v Anglii a taky spoustu věcí vozí z CZ a jiná moje kamarádka zase posílá sestře do Ameriky polívky z pytlíku, koření aj....jsem na ní nejdřív nechápavě koukala, ale prý se jim po tom stýská🙂 ...mimo jiné, kaštanové pyré tu taky nemáme a teď mi ho přivezla kamarádka z Maďarska...už se těším, až vyzkouším...máš nějaký osvědčený krém kaštanový? Aduskatt radila do pribiňáku zamíchat pyré, tak to vyzkouším, ale ještě hledám jiné varianty...

elamaslakova
29. júl 2013

@aduskatt Ďakujem , kuknem sa na to lepšie , či by som to zmákla aj vyrezať ,aleb ten jedlý obrázok potom

mamcas
29. júl 2013

@woman04 no vidis 🙂 mne moj starsi sice vela bordel nerobi, ked tak u seba, ale doma je vzdy co robit, ze ano 😝 mne nechce velmi uz spavat, ale dnes som ho donutila, lebo potom je poobede nevrly az hruza 😝 tak sice hodil kropenicku na par minut ale zaspal 🙂

mamina1978
29. júl 2013

@florentina Nemam iny recept na gastanovy krem, robim len gastanoveho pribinacika 😕 Ale tiez by som rada este nejaky iny vyskusala 😵 😵 😵 😵

brunila
29. júl 2013

@lamps moc děkuji,hned se mi bude líp pracovat.Stále nad tím přemýšlím a daleko se nepoveze,jen asi 20 km.Tak to musí být v pohodě. 🙂 🙂

lamps
29. júl 2013

@brunila neboj, to určite bude v pohode

elamaslakova
29. júl 2013

@lamps Ďakujem , skúsim to a uvidím

pipka
29. júl 2013

@mamcas aj moje spia..uz hodinu...ze som si to ja neprecitala skor 😀 😀

mamina1978
29. júl 2013

@lamps , @jakelina aj ja sa pridavam k vam do klubu 😅

lamps
29. júl 2013

@elamaslakova no je to taká piplavá robota, ale keď nie je iná možnosť .... ja som robila takéto logo

mamcas
29. júl 2013

@pipka no teeeda 😀 a ty aj relativne blizko 🙂 len este si asi budeme musiet au-pair zavolat k spiacim detom 😝
Ale teda bacha, lebo my mame zahradu v Dubravke 😝 aby som ti niekedy nezazvonila, ze "ahoj, jmenuju se ftirka a prisla jsem na kafe 😀 "

pipka
29. júl 2013

@mamina1978 to uuuplne chapem ze ti chybaju nase potraviny...ja mam kamosku vo svajciarsku a ta si dodnes skoro komplet nakupy robi u nas, ked dojde za mamou 😅 😅 😀
to je skratka asi tak...ze ked si na nieco zvyknes...tak uz si nevies odvyknut 😅 😀

pipka
29. júl 2013

@mamcas pokial nepovies ... "budu u tebe bydlet" tak kluuudne prid kedykolvek 😀 😀 😀

pipka
29. júl 2013

@dm1 ja mam takuto vtacikovu ulozenu... 😕 😉

pipka
29. júl 2013

babyyyy ...ja mam teraz v byte ze 32,7 🙄 🙄 🙄

poobede ideme k vode...este ze tak, lebo inak by som asi umrela 😝 🙄 😝

brunila
29. júl 2013

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 No koukám,že tu byl v inspiraci dán dortík,který jsem dělala zkušebně pro svou vnučku k 20 narozeninám a protože jsem ho hodně naplnila pribináčkovým krémem s mraženými malinami,tak trochu sesednul a ani jsem ho sem nechtěla vkládat,ale nakonec nejsem vyučený cukrář...no ne?
Tak tady je,ale moc nesrovnávat 🙂 🙂 🙂 🙂

jachin
29. júl 2013

Ak máte záujem, môžete urobiť gaštanovú plnku aj podla tohto receptu:
3dcl mlieka uvaríme so Zlatým klasom a kašu necháme vychladnúť.Medzitým zmiešame polku masla, 3 lyžice práškového cukru a 1 gaštanové pyré. A zmiešame s vychladnutou kašou zo Zlatého klasu.
Dnes som ju robila do tortičky, nám chutí 😉

pipka
29. júl 2013

@mamina1978 @lamp @jakelina ...pocuuuvajte ma a sak keby som vam ja kazdej pribalila po jednom mojom dietati..to by ste si pri tom pocte ani nevsimli 😅 😀 😀 😀 nechceteeeee? 😕 😀 😀 😀

jakelina
29. júl 2013

@florentina já jsem měla to pyré jenom jednou, bylo v Lídlu a od té doby nikdy. Normálně jsem ušlehala máslo, do něj pudink vanilkový a pak to rozmražené pyré a druhý jsem dělala s tvarohem a šlehačkou.

jakelina
29. júl 2013

@pipka pošli, chceš se válet u vody jako za mlada co 😀 😀 Já jenom lítám kolem bazénu a sbírám lehátky, šnorchly a kruhy a věším osušky a plavky. Než to uklidím na jedné straně, tak už zase něco leží na druhé staně

brunila
29. júl 2013

@pipka tak ten je moc hezký.Škoda že zákazníci většinou klasiku.Aspoň mě se to tak zdá.Ráda bych něco takov=ho zkusila.S dovolením si ho také uložím,moc se mi líbí.

lamps
29. júl 2013

@pipka daj aj obidve, veď Hanka by hodila reč s mojimi babami a chalani by ti vyškolili malého 😀 😀 😀 😀

lamps
29. júl 2013

@jakelina Majka, my @pipke Janke postrážime deti a ona bude mať miesto dvoch potom tri 😀 😀 😀 😀 ak sa bude s manželom bez detí nudiť. Len aby sme my potom neboli tomu na vine 😀 😀 😀 😀

pipka
29. júl 2013

@jakelina poznam poznam dooverne...a to tu mam len dvoch 😝 😅
dnes som od rana nerobila nic ine, len teda navarila a za zadkami im chodila a odpratavala hracky, veci, deky, taniere, pohare...no hruuuza 😝 😀 😀
uz nech su v skolke 😝
akurat ze to uz potom aj ja budeeem..a to nescem 😅 😅 😅 😀

pipka
29. júl 2013

@lamps no tak tomu ver Andrejka, ze to nehroziiiiiii 😅 leda by to tretie dieta bol ten manzel...lebo to uz hej 😀 😀 to on aj za dve deti je 😅 😀

mamcas
29. júl 2013

@pipka tak my mame zatial 30,4 a ja som sa uz roztopila... Keby aspon ten tuk isiel s tym potom dole sakra 😝

lamps
29. júl 2013

@pipka veď to tretie dieťa by to vyriešilo 😀 😀 😀 😀 😀 😀, ale cháp to v rámci srandy