Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

monkula
1. okt 2010

Synátor si vymyslel, že chce tortu v tvare rakety... teda raketoplánu... ako ju spraviť?
Rozmýšľala som, že by som upiekla normálne plát a podľa nejakej šablóny orezala, naplnila, poliala čokoládou a nejako dokreslila... 😅

alionuska
1. okt 2010

@hejdita ja neviem co je to klink! 😀 😀 😀 ale ako pises...po bokoch trochu vnutri skryta ta puncovina,aby nevytrcala... a voac vzadu... vzadu su tie diely spojene,je tam kovanie tiez-take panty... 😉

alionuska
1. okt 2010

@dm1 nemusis to davat na oplatku...moja prva truhlica mala 9kil a drzala v pohode! 😀 😀

eustoma
1. okt 2010

@sofi07 som nasla kona, ale nejde mi nejak stihanut obrazok, tak davam odkaz:
http://www.cukraren.cerny.sk/torty/detske/zvier...
je to hned druhy obrazok. fotopostup to neni, ale mozno pomoze.

monkula
1. okt 2010

@alionuska tak teda synátor zrušil raketu a chce Sponge Boba 😲 😲 😲 😲 Pomoooc, ako na ňu?

eustoma
1. okt 2010

@monkula tak ten bude jednoduchsi ako raketa, sprav ho klasicky na lezato okraje sprav vlnkate a nasledne potiahnes marcipanom. uz len dorobis rucicky, nozicky, ocka, kravatu a usmev - to by som vyrezavala z marcipanu. co som pozrela na fotky, tak nozicky aj rucicky ma tenucke.

monkula
1. okt 2010

@eustoma ja a marcipán... 😝 😝 to sa nedá nikde kúpiť hotové? minule som robila Chiare tú z Marshmalow, to bolo jednoduché, mala som to ružové, tak som potiahla tortu, zvyšok ofarbila kakaom, povykrajovala srdiečka, písmenká, mám to v albume, ale nechutil nám ten poťah... Iba Chiare, ale tá zje všetko, čo neujde 😀

eustoma
1. okt 2010

@monkula ja pouzivam vecsinou K2. ale som na marcipam velmi zatazena 😉, mne velmi chuti 😉, ved aj preto mam gulatu postavu 😉 😉 😉.
teoreticky to mozes skusit potiahnut aj s niecim inym, len aby si mala vytuzenu zltu farbu. myslim ze cokolada - biela zafarbena by vyzerala velmi zvlastne. chce to nieco potahovacie.

denisia
1. okt 2010

ahoj, vstupujem do diskusie, pretoze som zhliadla Sponge Boba ... aj u nas bude narodeninova torta Sponge Bob, ale az v novembri 😀

denisia
1. okt 2010

minuly rok som robila potahovaciu hmotu zo suseneho mlieka a bolo to celkom v pohode ... mali sme temu Pingu a na to, ze to bol uplne prvy pokus, to dopadlo dobre. som zvedava, ako dopadneme tento rok ...

monkula
1. okt 2010

@eustoma jasné, toto musí byť poťahované...
toto som našla na You Tube, takto to vyzerá jednoducho, ale vidno, že to, čo s čím teta pracuje, sa ľahko tvaruje a tak.. len sa mi to zdá nížke a málo dierkované na Sponge boba 😀

https://www.youtube.com/watch?v=H3EJY-vFRmc
sofi07
1. okt 2010

@eustoma dakujem, takto nejako to ma vyzerat, uz vidim ako sa pri tom nanadavam :D

monkula
1. okt 2010

a čím ofarbiť? S tými práškovými nemám dobré skúsenosti, všetko z toho ofarbené, nevyzerá to dobre... 😝 hnedú, fajn, ofarbím kakaom, ale ten zvyšok? na také drobné, ako kravata, oči, to by som dala práškové, ale kde zohnať gélovú? Okrem internetu, to už asi enstihnem, ja vždy všetko na poslednú chvíľku riešim 😝

anibas
1. okt 2010

@sofi07 vyskúšaj, ale je to ťažké http://www.sugarfun.co.uk/

monkula
1. okt 2010

@anibas jee.. to ja by som mala problém aj ten korpus orezať... 😀 ale vyzerá to brutálne.. 😅
a je to nádherné...

sofi07
1. okt 2010

@anibas dik anibas, je mi z toho zle, ked to vidim, com si to na seba nasila???????? 😀 😀 😀

bzucinka2
1. okt 2010

ahojte dievcata, prosim vas, ktore mate skusenosti so syrom poradte mi, kupila som 48% syr roztopila ho vo vriacej vode ale aj po hodine nie a nie stuhnut a ostal mi taky ako natieratelny, co mam urobit, kupila som si druhy tekovsky salamovy udeny, ten je asi 45% co dalej aby som to zase nepokazila? ☹

anibas
1. okt 2010

tak dievčence - som sa dokopala ku tomu, že robím pre Filipka tortu - 25.9. mal 1. rok - ale to som nestíhala a som vyšťavená - no ale - torta bude tvarohovo smotanová, aby ju mohol papať aj oslávenec 😵 😵 😵 Keď som sa pýtala dievčat, ako ozdobíme, oni, že mám dať hore nejaké jedlo, lebo to má najradšej 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vinka
1. okt 2010

@anibas aký je recept na tvarohovo-smotanový krém?Daj recept lebo ja mám pocit,že robím tie isté krémy dookola. 😝 😀

nadulici
1. okt 2010

ahojte, tu je dnes odovzdana torticka 🙂 .....zatial moja najtazsia- myslim vahovo, mala cca 6,5 kg....

lussy23
1. okt 2010

@nadulici úžas.

nadulici
1. okt 2010

@monkula ja by som tu raketu urobila ako roladu, postavila a dotvarovala- ak som teda pochopila dobre ako vyzera raketoplan..... 😀 😀

monkula
1. okt 2010

@nadulici to už je pasé.. už chce Spongeboba 😀 ale ďakujem... to by ma nenapadlo 😀

nadulici
1. okt 2010

@monkula aha, tak som nepomohla ☹ , ale snaha bola 😀 😀

nadulici
1. okt 2010

@lussy23 dakujem.... 😵

anibas
1. okt 2010

@nadulici juj aká prekrásna 😵 😵 😵 😵 - zaujímavé farby a prach je aký ?
@vinka taká rychlovka podľa Zdenky - mäkký tvaroh čo najtučnejší 500 g a kyslá smotana 2 ks a asi 3 vanilky + cukor - vymiešať + želatina a ja dávam ešte trochu nastrúhanú čokoládu Margot, aby to bolo ochutené a ovocie -jahody, mandarinky všetko kompót. Korpusy 3 a plnky 2x, je to dosť vysoké. 😉

akme
1. okt 2010

@monkula a tento Bob vyzerá celkom ľahko

nadulici
1. okt 2010

@anibas je to duhovy lesk vanilkovy.....

anibas
1. okt 2010

@nadulici ten mám aj ja - ale na mašličke vyzerá strieborný - myslím na tých mramorových červených

bzucinka2
1. okt 2010

@nadulici paradna, krasne sa ti podarila 🙂