Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akapulko
31. júl 2013

prosila by som nema niektora z Vas inspiraciu na tortu 3v1-pre troch ludi ale vymxsliet to nejak v jednej mam aj predstavu nejaku len by som to chcela podotahovat 😒 alebo ako to mam hladat v angickych cake neviem to najst 😖 vedela by niektora link alebo tapetku 😀 😀 😀 😀 dopredu dakovala 😵 😵 😵

brunila
31. júl 2013

@mamina1978 jsi zlatíčko 🙂 mooooc děkuji

mamcas
31. júl 2013

@mamina1978 jeeeezis dakujem moc 🙂🙂🙂 ani nevies ako ma tvoje slova zahriali pri srdiecku🙂 dostat pochvalu od Vas tu je uuuuzasneee 😀 😀 😀 a dakujem aj za radu, nieco na ten styl vymyslim veru 🙂 aj ked sa musim predlohy zas drzat 😠 😠 😠

ajka82
31. júl 2013

@mamcas ty urob so svojimi a ked chce malej dat aj umele, nech ich polozi vedla torticky a hotovo 😉

ajka82
31. júl 2013

@sisix neviem ci budes robit s bezlepkovou mukou alebo s pudingom robit korpus(na to ma prehovarala velmi svokra ked pocula, ze mam robit bezlepkovu, no mne to prislo take ine...
bezlepkova muka, pozor na praskovy cukor, do niektorych pridavaju psenicny skrob-ja pouzivam povazsky a korunni-tie su v pohode...potom kuk na prasok do peciva tie su tiez niektore so psenicnym skorbom a na vacsine vyrobkov ako pudingy, vanilkovy a pod byvaju info o tom, ze sa vyrabaju v zavodoch kde sa spracovava muka- tak sa treba opytat, ci take mozes pouzit alebo nie, u niektorych je toto v pohode, u niektorych nie a treba zhanat taky co sa vyraba v inom zavode(ina firma).. a potom potahovka- do niektorych kupovanych tiez pouzivaju psenicny skrob(ako moj favorit smartflex) ak si robis mmf tak si treba overit cukriky, ci nenisu vyrabana z cukru, kde je pridany psenicny skrob
a kupovane hmoty mi baby tu odobrili WI a PDT...co bolo aj inde na fore pisane... K2 je nevhodna, nejaka baba ju dala testnut na pritomnost psenice a nasli v tom nejake male mnozstvo-kedze v surovinach o nej nepisu, je mozne ze pouzivaju taky cukor pde je pridana na vyrobu

katkak23
31. júl 2013

baby baby podarila sa mi prvá krajka a zo sweet lace ... juuuj tesim tesim len teraz rychlo poradte ako ju uskladnit do zajtra vecera 😝 aby mi nevyschla hihi dakujeeeem

aduskatt
31. júl 2013

@katkak23 vraj do sacku a do chladnicky.........som citala

katkak23
31. júl 2013

@aduskatt a skusal to niekto? lebo ja som uz citala aj so sackom aj bez sacku aj vonku nechat aj do chladnicky takze vsetky varianty ale podla mna by to vonku bez sacku stvrdlo...no ja neviem....a ono to musi byt na rovno tak musim sa hlboko zamysliet ze odkial taky sacok hihi....ale aj tak sa tesiiiim

ajka82
31. júl 2013

@katkak23 aj ja som citala ze do sacku a do chladnicky, ale pokial to budes potrebovat zajtra podla mna do chladnicky netreba, hlavne aby sa ti k tomu nedostal vzduch a viac nevysusilo, aby bola stale ohybna 😉 ale @dm1 tusim uz takto skladovala krajky

aduskatt
31. júl 2013

@katkak23 skus sa spytat Danky @dm1, myslim, ze s tym ma skusenosti

artepf
31. júl 2013

@katkak23 moc díky za radu

artepf
31. júl 2013

@katkak23 já mám s jedním větším květem uložené tyto:

pralinka25
31. júl 2013

@jenie123 ja som robila tu mnnie teraz v kruhovej forme hlavu a usi v plechovkach

marcelatje
31. júl 2013

Baby vy ste tu všetky úplne šialené!!!!
Za prvé neviem kedy to stíhate.
Za druhé nechápem ako môže byť niekto taký šikovný.
A za tretie ma vždy naser.e že si nemôžem liznúť 😠 😠 😠 😠 😠 iba tak málilinko 😅 😅 😅

pralinka25
31. júl 2013

@florentina ano vsetko dokopy akurat poor na teplotu pyre kedze je mrazene a masla nech sa ti to nezgrcne. mne to slo v pohode

florentina
31. júl 2013

@pralinka25 děkuji 😉 ...tento recept se mi pozdává nejvíce, tak vyzkouším jako první tento....

sikag
31. júl 2013

@artepf ja ho robim, ale davam len 300g masla tu davku. a na okruhlu formu dam celu tuto davku

sikag
31. júl 2013

@katkak23 ja mam ulozene taketo

pralinka25
31. júl 2013

@florentina dufam ze bude chutit. ja som pod neho dala taky kyselkavy marhulovy dzem

florentina
31. júl 2013

holčičky, máte někdo tuto vykrajovačku?
Co se s ní dá dělat? Já jí tuhle koupila hrozně výhodně u vietnamských spoluobčanů a teď tu na ní koukám a přemýšlím co s ní.... 😀

florentina
31. júl 2013

jo a mimo jiné jsem tam sehnala i ten malý plastový váleček ...děkuji holky @jakelina @pipka

katkak23
31. júl 2013

dakujem dievcata velmi pekne....aj za indpi z netu aj za krajkove rady...dala som do sacku a pre istotu do chladnicky lebo tu mam asi 35 v kuchyni teraz poobede mi sem pecie...juuuuj dakujeeeem

jakelina
31. júl 2013

@florentina na pivoňku a nebo tulipán

katkak23
31. júl 2013

@jakelina nevies mi poradit na pivoniu je aj ina vykrajovacka aby lupienky boli take zubkate...dakujeem

cwilinge77
31. júl 2013

prosim Vas na tortu 26 cm primer davate kolko kusov slahacky ak robite parizsky krem?

lamps
31. júl 2013

@florentina ja s ňou robím také tie strapaté kvietky, napr. tieto sú ňou robené

lamps
31. júl 2013

@katkak23 tá vykrajovačka, na ktorú sa pýta @florentina sa dá využiť aj na pivonky

vlada111
31. júl 2013

@jenie123
@mamina1978 veru, aj ja keď som čakala druhé, veľmi sa sa toho bála. Ale zatiaľ sa to dá, len si neviem predstaviť keď začne Táňa chodiť. No veru tri by sme chceli, ale zatiaľ opačujeme čo je to mať dve 😉

sisix
31. júl 2013

@ajka82 dekuji, budu delat z mouky. Jak dlouho se pece? Da se dobře krajet? JA se toho bojim. Co je PDT a WI? Diky

sisix
31. júl 2013

Prosim, mam delat televizor. Delala jsem nektera .... nejaka inspirace??? NA netu toho moc není. Diky