Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
1. aug 2013

@pristela krásné jsou a někdy je to nevýhoda dělat dvě stejné. Já jsem s tím měla problém u těch děkovných na svatbu. Měly být stejné srdce a zrcadlově na nich na každé krajka a nápis. Pořád jsem to měřila pravítkem 😀 😀 😀

pristela
1. aug 2013

@jakelina no to mas pravdu ,ale mna az tak necepovali , holka povedala len predstavu co sa jej paci a bolo 😀 ono pri tychto mini ako super ze su dve ale rafik mam len jeden 😀 tak keby nemam torticky na vikend a nepeciem to spolu snimi tiež by bolo otázne 😅
@dm1 jj , našaaa 😀 som poslednu malinko presusila 😝 ale aj tak som ju este na silu ohla okolo torticky 😝 sa mi nechcelo znova piecť 😝 😝 😝

jakelina
1. aug 2013

@pristela přesně, já mám srdce taky jenom jedno, tak upéct, honem umýt a dělat znova těsto. To ale lidi nevidí, kolik je s tím práce navíc. 😝 😝 😝

anibas
1. aug 2013

@pristela Super objednávka 😀 😀 😀 Dúfam, že keď bude rodiť, tak sa to dozvie skôr 😀 😀 😀

lamps
1. aug 2013

@sikag pekná 🙂 🙂 🙂 🙂 áno tá zelená je z bledučko zelenej hmoty a potom je dotieňovaná zelenou práškovou farbou, lupene sú na drôtikoch

pristela
1. aug 2013

Holky sa vzdy tak večer pousmejem, ked vezmem recept do ruky a prečítam si tam : dáme vychladiť na noc do chladničky 😀 😀 😀 😀 😀

nanima
1. aug 2013

torticka pre moju dcerku 🙂

katkak23
1. aug 2013

@aduskatt @dm1 prosim vas je tu krajku lepsie lepit piping gelom alebo vodou dakujeeem

sisix
1. aug 2013

@luciahromadkova dekuji. Dnes volala druha kamoska, ze dojede zítra na navstevu a jede přes Slovensko, tak jsme dala úkol. Rikala, ze do 5ti hodin by mela byt u nas.

dm1
1. aug 2013

@katkak23 ja som lepila vzdy vodou ale len jemne som navlhcila na hornom okraji ono to staci

muffinka8
1. aug 2013

Dovolím si skopírovať niečo z FB zo stránky "Sugar High, Inc." možno poznáte. A toto by som odporúčala prečítať každému kto sem príde s tým, že o týždeň chce mať na stole super bomba špica tortu, ale ešte sa najprv musí pozrieť ako sa zapína rúra.

"I have been answering a ton of emails lately with the question being addressed of "How did you get started?" or "Can you please provide any tips?" I want to be able to answer questions as they come along and I figured I would start to "Tell You About It" on Thursdays! After I share, I will post it in my NOTES section so it is available for future reference. Let me know if this is something that will interest any of you? Like this one for example... How I got started...well...research for my daughters first birthday lead me to my very 1st bakey/cakey book and it was by Bakerella! Woo-hooo!!! Well...as you can see in the photo, my book collection has not stopped. (The books I have here are GREAT learning tools) I am a HUGE fan of all of them! You can learn a TON from doing your research, investing in good books and tutorials. I also have a nice collection of online tutorials which I have purchased from awesome pages such as Tea Party Cakes & Royal Bakery. I have DVD's by SugarEd Productions, Sharon Zambito is AMAZING! I learned a TON from watching a lot of YouTube tutorials by the gracious Mayen of Way Beyond Cakes by Mayen and last but not least, GOOGLE. Google is your friend. If you are brand new to the whole world of cakes and fondant, my best beginning advice would be to do your research, get some fondant out and PLAY!!! The only way to learn is to get your hands on the stuff and start! ..."

V skratke: Táto žena dnes robí krásne torty a "Toppers" - postavičky, ozdoby a ľudia sa jej pýtajú ako na to ak chcú niečo také ako ona spraviť, že ako začať a pokračovať. Ona sama začínala od základov, keď sa rozhodla upiecť niečo pre svoje dieťa ako väčšina tu 😀 a začala hľadať ... No a tá najlepšia rada je, hľadať! skúšať! hľadať! skúšať! študovať kde sa len dá, z kníh, uja gúúgla ... kde je množstvo inšpirácie, návodov, rád.

Ja osobne som piekla už od detstva, koláče, pomáhala pri pečení. Tortám sa venujem len rok a stále mám pocit, že som ešte len na úplnom začiatku, pár centimetrov za štartom. Lebo aj toto je o čase, ktorý tomu venujeme. Ja sa posúvam veľmi pomaly, lebo nie vždy si viem nájsť toľko času ako by som chcela na skúšanie nových vecí.

jenie123
1. aug 2013

@katkak23 aj ja lepim troskou vody.. ;););) A teraz v tomto teple sa to lepi samé ;););)

florentina
1. aug 2013

@pristela zažívám to stejné, většinou nestihnu a nebo zapomenu udělat něco předem, takže pak vše rvu do mrazáku...a ty jsi myslím minule vzpomínala, že by jsi ráda na kurz, jak si nenechat dort na poslední chvilku? Juj, i já chci 😀 ...no a já jsem navíc takové tele, že jsem začala dělat tu pivoňku, pořád vlním lístky a pořád to nejde, trhá se to a když už si říkám, že jsem úplně levá, tak mi dojde, že to opět dělám na stole a zapomněla jsem si vzít podložku...podotýkám, že se mi to stane pokaždé, když jdu dělat kytku.... 😝 😅

lokalistin
1. aug 2013

@sisix dneska som videla , ze v lidli je v akcii

zz134
1. aug 2013

babule prikladam moj cokotansfer - druhy pokus ale ja za ten svet neviem ten spoj urobit aby to nebolo vidiet. poradte pls co a ako s tym narabat...dakujeeeem

muffinka8
1. aug 2013

Baby kúpila som v Metre "Crem Ole" za cca 0,59 € nebola žiadna akcia, ale myslím, že celkom dobrá cena.

Nechápem ako dokážete robiť po nociach 😝 mne sa už oči zatvárajú 😔 ale musela som dnes "potiahnuť" 😀 lebo cez deň nebolo kedy a zajtra ma toho čaká dosť ešte, a to som len upiekla korpusy, naplnila a obmaslovala jednu tortu, nachystala si ešte nejaké veci na zajtra.
Oj nerada ja takto naraz 2 torty. Ale keď vlastnému dieťaťu treba 😅 😀 a aj do rodiny na 90 tku chceli na tento víkend, my oslavujeme v sobotu, takže musím mať hotové už zajtra. Viem, že poniektoré z vás zvládnu za noc a deň aj 5 toriet, ale na moju pomalosť sú aj dve moc 😅

mrka2
1. aug 2013

@muffinka8 detto. ja mam na zajtra jednu a este len teraz sa mi chladi 😝 uz som vypila 3 kavy a oci mi klipkaju,ale tak musim dokoncit. davam si cas tak do druhej, max. pol tretej. to musim dat! 😀 🙄 je to 3D mcqeen,tak to snad aj do rana budem robit,ale som optimistka 😅 a samozrejme zajtra dalsia, tiez sa vidim,ze to budem robit az v noci... 😝 😔

muffinka8
2. aug 2013

@mrka2 😉 ja som lahla po polnoci a o 3:00 sa maly zobudil a zaspal len pred chvilou. Ja som sa nejak prebrala, ale vstat sa mi nechce. Ja sa tvarim ze 3D torty neexistuju 😀 na to ma zatial nik nenahovori. Dnes nastastie berie muz maleho k babke tak budem moct pracovat, lebo inak by to zas ostalo na noc a to ja nemam rada.

jakelina
2. aug 2013

Tak moje noční šichta, ufffffff. Ty slzy jsou otřesné, ale přesně tak jsem dostala nadiktované. 😒 Dnes mám práci z domu, tak jdu péct ještě jeden pro manžela, má zítra narozeniny. Ale nebudu dělat potahovaný, když to nejíme, tak zbytečně vyhodím tolik potahu. Asi jenom poleju čokoládou.

adrika202
2. aug 2013

čokoládové vedierko s ľadom 🙂

florentina
2. aug 2013

@adrika202 parádní a jak jsi nakonec dělala ten led?

martina7905
2. aug 2013
adrika202
2. aug 2013

@florentina dakujem,no je to želatina vyliata napekáčik a postuhnutí pokrájana na kocky🙂 pod nou je biela cokolada aby mi ta želatina netopila potah 🙂

muffinka8
2. aug 2013

@jakelina však je to hrozný pocit robiť niečo čo sa nám vôbec nepáči 😅 ale spracovala si to veľmi pekne 🙂

jakelina
2. aug 2013

@muffinka8 to ano, to tam toho chtěla paní ještě víc a dohromady ty dvě slzy váží 3 kila, práce jak na kostele. Vrrrrrrrrr 😝 😝 😝

adrika202
2. aug 2013

srdiečkové repete 🙂

jakelina
2. aug 2013

@adrika202 krásné a nádherná červená. Mám ráda takové jednoduché. 😉

brunila
2. aug 2013

@adrika202 krásné srdce,můžeš mi říct jak jsi docílila tak krásnou červenou barvu?Pro mne to je vždy horor 🙂

brunila
2. aug 2013

@pristela nádherné,ta krajka je úžasná 🙂 🙂 🙂

adrika202
2. aug 2013

@brunila dakujem, ofarbila som si obyčajnou červenou ,plus ružovou potahovku a potom som pridala extragelovku červenu...trva to dost dlho ale hlavne treba nechat tu potahovku oddychnut 🙂 ona ta farba v tom ,,zreje,, a na druhy den je vzdy tmavsia ako hned ked farbiš ..