• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@aduskatt Adi a nepýtala si sa priamo ich keď objednávali túto ďalšiu tortu, že ako im chutila tá prvá? :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Že čo povedia tebe. Ale zase na druhej strane.... ak objednali druhýkrát, musela im chutiť.... Inak je to nepochopiteľné...
5. aug 2013 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@sticker ja som riesila organizaciu casu, lebo v tom obdobi budeme na dovolenke a nejak som neriesila, ci im chutila, sa púriznam:slight_smile: ale predpokladam, ze keby nie, neobjednaju:slight_smile:
5. aug 2013 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@79zuzana
Používám tento kompresor a tuto pistoli:
http://www.airbrush-potreby.cz/store/goodsdetail.asp?lngDepartmentID=3&strGoodsID=fen-AS176
http://www.airbrush-potreby.cz/store/goodsdetail.asp?lngDepartmentID=16&strGoodsID=fen-BD310-030
po používání jsem zjistila, že nádobka je malá, když stříkám celý dort, musím častěji doplňovat. Hodila by se třeba tato
http://www.airbrush-potreby.cz/store/goodsdetail.asp?lngDepartmentID=16&strGoodsID=fen-BD186-030, ale ta tenkrát nebyla.
Dívala jsem se na ty sety, Cassie je dost drahá a ten druhý je spíš na auta apod.
Orientovat se dá dle setu na uvedených stránkách:
http://www.airbrush-potreby.cz/store/goodsdetail.asp?lngDepartmentID=315&strGoodsID=fen-cake-set1.
Nakonec jsem koupila na ebay ještě pistoli s větší nádobkou. Ale kompresor se tam nevyplatí, je drahé poštovné a ten můj je tak akorát, dá se nastavit tlak a je lehounký.
Pro orientaci přidávám nejlevnější verzi airbrushe v ČR http://cukrarske-pomucky.cz/airbrush-2127/.
5. aug 2013 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lawli ta svadobna s postavickami je super
5. aug 2013 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata proooosim nemate nejake napady na narodeniny 11 rokov :confused: :confused: :confused: :confused: nieco vesele, kvietkove a pod. nic konkretne. Hodte mi sem niecoooooooo
5. aug 2013 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps nie moje neprišlo nič...skús znova prosím
5. aug 2013 o 15:12  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zsuzsu ja som robila tak, že som potiahla tortu a urobila zárezy v hmote a potom ešte dofarbila takou žlto-hnedou akoby pásy a na vrch torty som dala na to kúsok mierne navlneného pásu a na to ešte komplet celú stránku na bokoch akože navlnenú na jednej aj druhej strane a v strede som dala akoby záložku, ja ju budem robiť teraz už 2x o týždeň
5. aug 2013 o 16:04  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Babulky potrebujem surne radu a pomoc mam robit takuto tortu no chcem poradit ako to urobit ci ako roladu alebo upiect platy a vykrojit ma byt do 4kg a este potrebujem poradit kde sa da urobit taka etiketa na vrch aby som nemusela to pisat tam dakujem vam za kazdu radu
5. aug 2013 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@rapunzel1 ja som tu hmotu robila na tieto ruze... neviem si predstaviť ju na hmote rýchlo schne...
5. aug 2013 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@viera6 sú prekrásne..... ja ju chcem práve na kvety a kde si prosím kupovala ten tylopowder a oplatí sa to finančne? ďakujem
5. aug 2013 o 17:26  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rapunzel1 dakujem ja som davala ten tragacanth gum...
5. aug 2013 o 17:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@viera6 a když je v tom ten bílek :astonished: :astonished: :astonished: to se po nějaké době nemůže jíst co???
5. aug 2013 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky baby mate nejake pekne slniecko? v albumoch alebo nejake napady....je ich dost ale vsetky take rovnake ja by som chcela nieco ine,,,,, :(
5. aug 2013 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ta hmota vydrzi celkovo dobre zabalená 5 mesiacov a hmota ako celkova az tak nechuti...
5. aug 2013 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps krasa abeceda nepoviete mi aka to je? odkial
5. aug 2013 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iwuska7 mám ju z českého MMB, ak sa mi podarí nájsť link, hodím ti ho sem :wink:
5. aug 2013 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt Adi môže byť aj tak, že si tortu nechali na poslednú chvíľu a vtedy si dobrá :wink: :wink: :grinning: :grinning:
5. aug 2013 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas chcu ju o dva tyzdne, tak snad az tak na poslednu nie:slight_smile:))) a mozno ano :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. aug 2013 o 18:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas predvcerom sa Ti nestikutalo?:slight_smile:)))
5. aug 2013 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
5. aug 2013 o 18:41  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte mozte mi poradit, ake kvety na poschodovu tortu? ma to byt vodopad kvetin cervene az ruzove torta biela, mozno satenova stuzka okolo, nemate nejake inspiracie? a este otazka, urobit kvietky na drotiku, ci by sa dalo aj bez drotika a ak ano ako ich upevnit? dakujem za vas cas
5. aug 2013 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ollako ake kvietky, tak to ti neviem poradit. no pokial by si chcela robit kvietky bez drotika, tak ich mozes jednoducho upevnit na tortu vyslahanymi bielkami s cukrom, ale vela to s tym netreba prehnat :stuck_out_tongue_closed_eyes: decentne aby sa to dalo aj pekne zakryt tymi kvietkami :wink: ale urcite by som odporucala ruze, taka klasika
5. aug 2013 o 19:12  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli chcem sa spýtať, keď robíš poschodovú tortu svadobnú ako je tá biela z troch poschodí,dávaš tam niečo aj na spevnenie aby sa neprepadli? Stačí len nejaká podložka alebo niečo iné? Ďakujem pekne
5. aug 2013 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a čo im navrhnúť aj ľalie? ja by som isto buď na drôtikoch, alebo špáratkách, neviem ako ostatné baby, ale ja mám ruže dosť ťažké a to by nevydržali :wink: @ollako
5. aug 2013 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
No keby som sa rozhodla pre ruze predstavujem si to asi tak , ze by som navrch spravila velk cervene a postupne by som zmensovala az a puciky dole a a robila bledsie az ruzove, no neviem kolko asi si ich mam pirpravit a koich upevnit aby drzali, dat na drotiky? alebo sparatka, alebo len tak prilepit, ruzicky su tazke, tak aby to drzalo,, prosim nejake inspiracie nemate a radu ako to upevnit dakujem
5. aug 2013 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wera.g lalie som este nerobila, no na co som sa to ja chytila je to presvagrinu som jej hovorila, ze sa na to necitim no nervy mam uz teeraz v keli, ako to dopadne :rolling_eyes:
5. aug 2013 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ollako pri kazdej torte s ruzami treba vopred uvazit, ze ako si ich rozlozis. ja by som urcite väcsie ruze davala na vrchnu cast toriet a mensie na boky. tym padom by to drzalo aj bez drotikov. a volakedy sa len kremom alebo vyslahanymi bielkami s cukrom lepilo. aspon tak si pamätam ked sme kupovavali torty :slight_smile:
5. aug 2013 o 19:44  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mile zienky sikulky, poradila by mi nejaka dobra dusa, kde by som nasla recepty na Vase pojmy "mramorak" a "pribinak"?
5. aug 2013 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g Nádherné tortičky
5. aug 2013 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok