Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
7. aug 2013

ahojte dievcata, vidim, ze peciete aj v najvacsich horucavach, ako to prosim vas zvladate? 😕

chcem sa vas spytat, idem robit krajku z magic decoru, mam 100g prasku, na kolko krajok mi to vystaci? nemate prosimniekde navod ako na to?

a este nahodou, neviete, kde je maslo v akcii?? 😉 dakujem velmi velmi pekne 😉

florentina
7. aug 2013

@vladiella předpokládám, že jsi si koupila pravý marcipán. Je to poměr mandlí a cukru, já potahuji a modeluji jen s ním, jen květy apod. dělám ze smartflexu. Výzdobu si připrav hned, v těchto teplech špatně tvrdne a nech hotové normálně venku na vzduchu. Kdyby to bylo déle, můžeš pak vytvrdlé přikrýt nějakou krabičkou, ať se ti na to nepráší. Klidně si už dnes udělej korpus, zítra krém a sestav to a v pátek dozdob, ať si to rozdělíš a nestresuješ, když děláš poprvé. Barvit se dá i práškovými barvami, musíš rozdělat v trošce bílého alkoholu či vody. Lépe se barví gelovkami, ale pokud by jsi je nemohla použít tak to těmi práškovými barvami normálně namaluj. Jde to lépe, než s nimi barvit hmotu, navíc je to mnohem rychlejší. Barva marcipánu není bílá, ale to vadí jen když chceš bílou, pak musíš také barvit, jinak chytá úplně bez problémů jakékoliv barvy. O bezlepkovém pečení nic nevím, ale je tu na to spešl téma, tak zkus počíst či se poptat tam https://www.modrykonik.cz/diskuse/recepty/marci... .
No a co za téma, to si musíš rozmyslet sama, kočárek je sice pěkný, ale pokud by jsi chtěla modelovat celý, tak pro začátek dost těžký, to ten medvěd ti půjde mnohem jednodušeji. Zkus si vybrat něco jednoduchého, kde je málo modelovaček, jestli se vším začínáš, tak máš na to dost málo času do soboty vymýšlet nějaké složitosti.
Téma s postupy je zde, tak koukni tam, určitě tam nějakého medvěda najdeš https://www.modrykonik.cz/diskuse/recepty/marci... a i na jinou výzdobu, co by se ti hodila.
A pro představu, jak vypadá ten marcipán malovaný oproti tomu, když je obarvená hmota přidávám pár svých dortíků.
Ten první je křtinový, tak to i pro inspiraci tématu a tam je barvená hmota gelovkami, zrovna jako na té "Kittyně". Ten golf a mašina mají povrch malovaný /normálně štětcem/ a ten poslední tam je kombinace - boky obarvená hmota a vrch malovaný....

sikag
7. aug 2013

@pristela prekrasne ti to ide tymi prachovymi farbami a to obocie ma baletka lepsie ako ja nazivo xixi
a z akej hmoty modelujes postavicky? ja mam trosku problem ze mi vznikaju trhlinky, napriklad ked skusam vytlacit nos

littlebubu
7. aug 2013

čaute maminky, tak pridávam moje výtvory, modelujem len pre naše detičky doma keď majú sviatok, trochu sa postavičky nakláňajú, ale robila som to pri teplote asi 30 stupňov a z obyč. K2. :D

lamps
7. aug 2013

dievčence, hlásim môj návrat k margarétkam 😀 😀 😀 😀 tortička na želanie podľa jednej, ktorú som už dávnejšie robila, len je v iných farbách

florentina
7. aug 2013

@anibas Sabinko, ty jsi dělala úžasný dortík s Batmanem ....mám ho uložený v inspiracích...a dnes mě čeká také...ale vůbec se mi do té postavičky nechce, nevím jak na to a nejvíc se bojím té hlavy...dělala jsi asi jen dle obrázku, co? Nemáš nějaké rady...? A ještě jedna věc, ty domy, co stojí za ním na dortíku...to je z čeho? Jen vytvrdlá a namalovaná hmota...děkuji za případné postřehy, ale každopádně děkuji za inspiraci....

zuul
7. aug 2013

@mizulienka ahoj,
kopirujem ti od @pipka co sme minule rozoberali
noooo napisane je na 100g prasku pridat cca 80g vlaznej vody, vsetko dokladne vymiesat, pripadne zafarbit, spachtlou naniest a susit v rure na 80°C cca 12 min, alebo ak chceme elastickejsiu krajku tak na 120°C cca 5-7 min. (ale predpokladam, ze je to zavisle od toho aku ma kto ruru) a ze sa da susit aj volne ale to min. 3 hodiny
zo 100g ti vyjde 5 krajok tak na 1 treba zarobit iba 20g.
snad som pomohla a idem brazdit kde je maslo v akcii, aj ja potrebujem. pisnem ti.

mizulienka
7. aug 2013

@zuul si zlata Zdeni, dakujem velmi pekne 😉

zuul
7. aug 2013

@mizulienka mam maslooooooooooooooooo v tescu do 13.8 za 1,19eur. idem si kupit chces aj ty? doniesla by som ti ho po ceste.

mizulienka
7. aug 2013

@zuul Zdeni my sme teraz na vychode u babky 😉 ale dakujem, si poklad 😉
inac uz vobec nepeciem, akurat tu ma kamoska poprosila, aby som jej upiekla pre maminu na 60tku 😉

zuul
7. aug 2013

@mizulienka Lucka nemas za co. ja mam este tento tyzden frei. az od buduceho.
uzivajte si oddych a menej slniecka. 😉

aduskatt
7. aug 2013

@zuul perfektne, akurat som sa isla obzerat po lacnom masle🙂 tak si mi usetrila cas🙂

cernalu
7. aug 2013

holky prosím, nepečete některá dorty v Praze nebo okolí? nebo nevíte o někom? díky🙂

zuul
7. aug 2013

@aduskatt nech sa paci 🙂

mamcas
7. aug 2013

@wera.g no mala ma alergu na bielkovinu kravskeho mlieka takze bezlaktozove nestaci... ja neviem co spravit :( hadam to pojde len s hustym pudingom a lesnou zmesou. Plnka normalna len bez mlieka...

aduskatt
7. aug 2013

@zuul veru paci🙂

viera6
7. aug 2013

@zuul aka znacka masla?to červene?

viera6
7. aug 2013

@lamps nadherna!

teodorie
7. aug 2013

Ahoj děvčata, jdu na radu, budu péct obdelníkový dort a váhám, zda bude lepší upéct vyšší a prokrajovat několikrát nebo péct třeba dva pláty a každý jednou prokrojit? 😖 Jen podotýkám, že nemám pilku, používám buď nit nebo nůž. 🙂

valaska82
7. aug 2013

ahojte baby, neviete mi poradiť nejaký fajný odskúšaný limetkový krém alebo plnku do torty. Budem vďačná za každú radu 😅

viera6
7. aug 2013

Ahojte,prosim vas nemáte nejaké inspirácie na svadobnú tortu poschodovú v tvare slzy......a ešte by som potrebovala postup na 3D holuba... .na torte....ďakujem

blcha
7. aug 2013

ahojte dllho som sa neozvala ale dovolenkujeme torty vobc nepeciem aj som rada v tomto horku by sa mi ani nechcelo ale predsa som mala jednu taku rychlovku

blcha
7. aug 2013

@lamps ja tie tvoje margaretove milujem su to krasne torticky s dovolenim si ju ukladam do inspiracii 😉

ludkas31
7. aug 2013

@cernalu ak mozem doporucit v prahe tak uzasne torty pecie florentina 🙂

viera6
7. aug 2013

ešte by som poprosila nejaké inspirácie na tortu v znamení leva...dakujem

jakelina
7. aug 2013

@viera6 já jsem dělala tady tu figurku na dort co budu dělat na neděli. Ale jak to jinak ozdobím ještě nevím, paní tam chce kolem dortu nějaké palmy a možná nějakou opici a tak.

vecernicci
7. aug 2013

@jakelina roztomilej 😉

lamps
7. aug 2013

@jakelina ten mi je maximálne sympatický, krásny je Majka 😵