Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

marianna2468
7. aug 2013

Baby poradte, chcem piect tortu pre dcerku v tvare JEDNOTKY , chcela by som to vyrezat z klasickej formy, kolko ciest mam upiect a z kolkych vajec?

iwulka23
7. aug 2013

Moje posledné dielka za 2 týždne 🙂 už ich mám za sebou 77ks 😀
všetko je fotene mobilom takže kvalita nič moc 😀
posledná je pre dvojičky 😀 jeden milovník hudby..druhý vášnivý rybár 🙂

79zuzana
7. aug 2013

@jakelina nadherny levik 🙂

cvikla969
7. aug 2013

poradte prosim,aku plnku pre tortu prvym narodeninam?torta bude potahovana

pristela
7. aug 2013

@muffinka8 ja mam taketo uložene -inak nezávidím 😝
Inšpirácie z netu
uff, u mna v pc je to už ťažké vyznať sa 😅 😅 😅

zz134
7. aug 2013

babule heeeelp!ze torta na temu janosik:( pomahajte ako sa da prosim

aduskatt
7. aug 2013

@zz134 opasok, sekera, sibenica

vladiella
7. aug 2013

@florentina moc moc dakujem, uz som nedufala v odpoved. fuuuuu tak inspiracia luxusna ale mne by to trvalo asi mesiac sa s tym tak vyhrat. dam kvietky a asi toho macka. len sa bojim korpusu a plnky nech to drzi tvar a neklesne... no ale to su fakt krasne torty! farby vyzeraju pekne, zive... no skusim uvidim co stihnem. este som vcera v noci dokoncovala oznamka na pamiatku bo vsetko mame narychlo podla terminu farara tak som nestihla ani tie nacas, ale budu dodatocne s vytlacenymi foteckami a otlackami paciciek. to by som vlastne mohla tymi gelovymi i na ten marcipan ze? a nemusim modelovat, len kvietky vykrojim... da sa to? delat otisky pacicek na marcipan?? snad i 3D :o)) oznamko je bodkovane, tie gulicky sa tiez robia vopred a lepia? mam i tu cukrovu hmotu bielu, ale malicko. ale ostavam pri okruhlej 26cm forme takze co najjednoduchsie i ked mam i 20cm aby bola torta poschodova, ale niekde som tu citala ze sa dava medzi karton a ten nemam... no idem este rychlo vykrojit tie kvietky a uvidim ci aj tie gulicky ako tecky farebne. este raz moc dakujem!

florentina
8. aug 2013

@ivcak333 jestli myslíš oplatkou jedlý papír, tak tomu se nic nestane, můžeš zajistit dopředu.

florentina
8. aug 2013

@marianna2468 promiň, ale tvoje otázka je hrozně obecná...co je klasická forma, jak velký chceš dort a jaký máš recept...mnoho neznámých, těžko odpovědět z kolika vajec máš péct....já bych upekla korpus na plechu a z toho vyřezala. A recept si upravuji vždy odhadem podle velikosti, kterou znám a kterou chci docílit.

florentina
8. aug 2013

@cvikla969 já k prvním narozeninám dcery dělala jen dortík z rozvařených jablek a pudinku a okolo piškoty. Chtěla jsem, aby to mohla jíst. Tak záleží zda to má být i pro oslavence či ne. Pokud ne, je to o tom co vám chutná a to my nevíme...Recepty najdeš tady, třeba tě něco inspiruje
https://www.modrykonik.cz/diskuse/recepty/marci...

florentina
8. aug 2013

@vladiella děkuji 😉 ...Kytičky určitě můžeš jen vykrojit, nemusíš modelovat. Ty kuličky se určitě dají dělat královskou glazurou, ale v tomto případě je to zbytečně pracné, musela by jsi se asi dost soustředit udělat je stejně velké. tohle jsou normálně jedlé perličky, které koupíš v každém hypermarketu, většinou mají stříbrné a bílé. A ty modré na mém dortu jsou jen obalené v gelové barvě ...ale jen maličko a nechat zaschnout....Nevím co přesně chceš otlačovat na oznámka, jestli máš nějakou formu těch paciček...? ale pokud máš něco jako razítko aj...tak by to mohlo pomocí gelovky jít nějak otlačit...nejlépe vyzkoušet vedle na kousku hmoty. Přeji hodně zdaru při pečení a ať chutná...!

vladiella
8. aug 2013

@florentina :o)) zive razitko, namazem jej nozku a rucku 😀 skusim
dakujem, dam vediet ako to dopadlo 🙂

mimcak
8. aug 2013

Ahojte nejaký tie par dni som tu nebola a mám zas čo čítať. Pridávam jednu svoju foto nič moc,ale tak narýchlo ešte pred odchodom do nemocnice.

tertery
8. aug 2013

@aadulik2110 To je krásná, moc díky, tortu naplnit znamená, ten korpus rozříznout a namazat tím krémem? 😉 dííky

muffinka8
8. aug 2013

@pristela vďaka 🙂 mne všetky tie torty prídu také nudné 😕 väčšinu som aj ja našla na nete a preto som sa pýtala tu, či nemáte niečo zaujímavé. No ale našla som jeden obrázok, vôbec nesúvisí s tortami, a keď mi ho zadávateľka schváli a podarí sa mi to zrealizovať tak by to mohlo byť zaujímavé.

jakelina
8. aug 2013

Holky kuk, co jsem si koupila na pečení. Pravé máslo přímo z mlékárny, kdyby šlo tak pošlu všem ochutnat, je úúúúúúúplně výborné, tak chuť je prostě boží. Jdu ho nakrájet na menší kousky a dám do mrazáku. Na sobotu mám dva máslové, tak hned víc jak kilo použiju. Ten balík váží 10 kilo.

artepf
8. aug 2013

ahoj holky, co vytváříte krajky - nalákaly jste mě tady a tak jsem si ji taky zkusila objednat, mám teda ne Magic Decor, ale Sweet Lace a zatím se mi první pokus vůbec nepovedl ☹ . Necháváte je schnout na vzduchu nebo je sušíte v troubě? Moc díky za rady, mám sto chutí to vyhodit do koše, jen kdyby to nebylo tak drahý 😢

akzuzs
8. aug 2013

@jakelina aj ja chceeeeeeeeeeeeeeeem áááááááááááááá to musí byť chuť juj jak naozaj

artepf
8. aug 2013

teda to je pořádný balík másla, to jsem ještě nikdy neviděla, ani jsem o tom neslyšela, že by se dalo v takovém množství někde koupit přímo v mlékárně 😲 . Jak jsi k tomu přišla? 🙂

jakelina
8. aug 2013

@artepf ovečko nevyhazuj. Suším v troubě, já mám teda jinou hmotu, ale suším na 80 stupňů asi 12 minut, pak zkusím a když to je ještě vlhké, tak znova dám do trouby a hlídám ještě pár minutek. Pak překlopím krajkou dolů, vezmu nějakou plastovou kartu a přichytím si tu krajku a opatrně oddělávám tu formu na tu krajku a kartou přidržuji tu hotovou krajku.

jakelina
8. aug 2013

@artepf jednou mi paní co jsem jí pekla dort přinesla kilo másla a říkala jestli ještě chci, že stačí říct. Ona dělá někde v JZD a dodávají do mlékárny mléko a můžou si koupit máslo po 10 kilech. Tak jsem si objednala a ona mi to sehnala. Ale asi to nejde běžně, netuším. Taky to mám poprvé, ale už jak jsem to rozbalila, tak to krásně vonělo a chuť je fakt nepřekonatelná a cena je 130 korun za kilo.

aadulik2110
8. aug 2013

@tertery ďakujem, áno - naplniť = rozrezať a dať krém

vendullka
8. aug 2013

@jakelina Kde se dá takový kusanec másla koupit? 🙂

aduskatt
8. aug 2013

@artepf Sweet Lace sa vraj nesmie susit v trube, ale vyhradne na vzduchu, bavili sa o tom babay na FB, kled to das do rury, sa vraj specie a nic z toho

jakelina
8. aug 2013

@vendullka právě jsem psala, že mi to sehnala jedna paní co jsem jí pekla. Běžně to asi nekoupíš.

dajulik
8. aug 2013

ahojte babizne, pridavam fotky dalsich torticiek, co som robila, akoze na vas sa fakt nechytam, ale dolezite je, ze je vzdy spokojna ta druha strana 😀 a dalsi ma caka za 2 tyzdne - robila ste niektora tortu na motiv Nema?

daniela09
8. aug 2013

od čokolády som špinavá až za ušami, všetko sa mi topilo pod rukami. čokotransfer som ani nemohla poriadne pritlačiť do torty, hneď sa topil. v kuchyni mám 30,1 stupnov. hrôza

anibas
8. aug 2013

@florentina Tak Katka tento bol robený z MMF sivej, vystužený drotikmi, vyschol naležato a až keď bol vytvrdnutý tak som ho postavila na tortu a dorobila plášť, vzadu budovy som robila podľa @pristela - ky - špilky a MMF domaľované 😉 😉

monline
8. aug 2013

ahojte dievčence, poradili by ste mi, ako spraviť hríbik na šmolkovú tortu? taký podobný ako na tomto obrázku...myslím- kde a akú formu mám hľadať? ako improvizovať? pridávam obr z netu